Nemzeti Bajnokság 2010. október

More
13 years 7 months ago #90489 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Nemzeti Bajnokság
Beszélgettünk IRC-en FLegby-vel, mert szeretnénk felkészülni arra az esetre, hogy hogyan kezeljük versenytechnikailag, ha valaki nem játszik 100%-ot. A következő elveket szeretném rögzíteni a magam részéről:

1. Az egész probléma lehet, hogy csak elvi, és semmiképp nem a legfontosabb. A legjobb, ha mindenki 100%-ot játszik, és nincs kérdés. De ennek ellenére beszélni kell róla most, hogy ne akkor legyen meglepetés.

2. Ha egy szezon végén van olyan játékos, aki nem 100%-ot játszott, akkor tenni kell valamit, hiszen ez a többiek közti sorrendet is befolyásolhatja.

3. Első körben megpróbáljuk megvizsgálni, hogy aki nem játszott, az a fórumban igyekezett-e lekötni időpontot. Ha nem, akkor az illető eredményei törlődnek a bajnokság végén a tabelláról. Ezt senki ne vegye rossz néven, nem az ő rituális megsemmisítéséről van szó. Csak a többiek eredményei miatt lehet szükséges ez a lépés. Ez azonban neki helyezésbe (később akár ISSF-kvalifikációba kerülhet).

4. Igyekszünk úgy dönteni, hogy senki olyat ne érjen sporthátrány, aki maga részéről mindent megtett, de lehet olyan eset, amikor ez elkerülhetetlen. Ám, ha meg tett mindent, akkor kvailfikálhat stb. Tudomásul kell venni, hogy előfordulhat, hogy valaki az által szerez rosszabb helyezést, hogy nem jött össze minden meccse, pedig megtett mindent. Aki nevez, az ezt fogadja el.

5. Szerintem semmi gond nem lesz. Legyünk türelmesek az első pár szezonban, nagyon nagy dolog, hogy már 9 nevezőnk van, nem kell túl komolyan venni addig a sorrendet a 6.-7. hely között pl. stb.-t. Amit komolyan kell venni, hogy a maga részéről, a munkája, család satöbbihez képest vegye mindenki komolyan az időpontegyeztetést. Megértjük, ha valakinek sok a dolga! És aztán, ha majd stabilizálódik a liga, akkor megnézzük, hogy szokott-e ez gond lenni, kellenek-e ennél szigorúbb és specifikusabb szabályok.

6. A tapasztalt játékosok (Szeszesek, AX) véleményét nagy örömmel fogadom, mert ők már gondolom az évek alatt voltak ilyen és olyan helyzetben is, különböző ligákban.
The topic has been locked.
  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
13 years 7 months ago #90494 by szesezsek
Replied by szesezsek on topic Re: Nemzeti Bajnokság
Sziasztok!
Szerintem ok minden és örömmel közlöm CSATLAKOZOK :)
Persze majd látjuk.Ha netán megfáradna akkor megyek vissza de bízom benne hogy ennél már csak többen leszünk és mindenki elér egy jó szintet. Ha ez így lesz akkor a ranking eleje úszni fog a piros,fehér
,zöldbe. Bár az a baj hogy egymást verjük így ez kicsit nehezebb lesz. Mindenkinek ajánlom ha van kedve induljon az asl-be és akkor az előzőre több esély van.Összefoglalva örülök hogy ennyien vagyunk mert amikor regeltem csak forgattam a szemem. Hol vannak a magyarok? Na de most itt vannak... úgy hogy hajrá MAGYAROK!!!
Ãœdv mindenkinek :)
The topic has been locked.
More
13 years 7 months ago #90496 by Davkas
Replied by Davkas on topic Re: Nemzeti Bajnokság
Mint Dimet-nek is említettem, én nyitott vagyok arra a megoldásra is, hogy akár nála, akár Flegby-nél játszom le a meccseket, ha más nincs. De hétvégén is hajlandó vagyok bejönni a munkahelyre, csak akkor úgy egyeztessünk, hogy értelme is legyen és ne csak 1 meccs kedvéért (hanem mondjuk 3-4) kelljen!

Az elmaradt meccsek kapcsán szerintem az a legtisztább, ha a futballból vesszük a megoldást! A mérkőzésen meg nem jelent csapat, avagy az elmaradt meccs okozójától elvesszük a 3 pontot és az ellenfél kapja meg 2-0-ás gólkülönbséggel! Ez kegyetlenül hangozhat, de ha mindannyian elfogadjuk előre, akkor szerintem ez a legtisztább!
The topic has been locked.
More
13 years 7 months ago - 13 years 7 months ago #90497 by FLegby
Replied by FLegby on topic Re: Nemzeti Bajnokság
Én elég sokat játszottam online más játékokkal az adminok a következő módon oldották meg az ilyesmit:
- valamely fél jelzi, hogy nem sikerült megegyezni időpontban az egyik ellenféllel
- az admin megkéri az érintett feleket, hogy 2 napon belül jelezzék előre melyik nap mikor tudnak játszani (legalább 1 hétre előre)
- álltalánosan használható időpontokat előre definiálhatjuk: 18-20; 20-22; 22-24
- vagy automatikusan kialakul egy közös halmaz, akkor az adminnak nincsen dolga
- ha nem akkor a felajánlott időpontok számossága alapján, kiválasztja a kedvezményezett játékost, aki több időpontot ajánlott fel
- majd kiír egy időpontot (pl péntek 18-20 óra), ekkor kell lejátszani a mérkőzést, ezen belül a felek tovább pontosíthatják az időpontot
- a fórumban közösen egyeztetett időponthoz képest késni nem lehet, azaz ha valaki nem elérhető az adott időponban, akkor a másik versenyző kapja a meccset Davkas javaslata alapján


minden természetesen a fórumban kell történjen, publikusan az admin és a résztvevők részéről is!


vélemény?
The topic has been locked.
More
13 years 7 months ago - 13 years 7 months ago #90499 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Nemzeti Bajnokság
Hawkz egy adott időben ér rá. (Szombat + 1 kis vasárnap), így az egész procedúra ezesetben nem túl értelmes. Szóval én szerda, és van 2 nyert meccsem. :-*

Nem támogatom, hogy virtuális meccseket vegyünk föl, a többi ligában sem szokás. Egyszerűen kivenném inkább, aki nem játszott. Ha szerencsétlen módon az derül ki, hogy Hawkzhoz nem tudunk alkalmazkodni, akkor kivenném az eredményeit hónap végén. Ez sokkal igazságosabb megoldás.

De. Ne ezt keressük, hanem a megoldást! Amit Davkas írt, az pl. megoldás. Vagy (bár senkinek az életét nem akarom szervezni) de péntek késő du. nem lehet közös halmaz? Davkas picit tovább bennmarad, Hawkz egy picit előbb megy haza. Csak egy ötlet.

És Hajrá magyarok! :)
The topic has been locked.
More
13 years 7 months ago - 13 years 7 months ago #90501 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Nemzeti Bajnokság

Ha ez így lesz akkor a ranking eleje úszni fog a piros,fehér,zöldbe. Bár az a baj hogy egymást verjük így ez kicsit nehezebb lesz. Mindenkinek ajánlom ha van kedve induljon az asl-be és akkor az előzőre több esély van.


Akit érdekel (nem fontos elmélyedni benne) annak írok pár szót a ranglistáról meg az SRN-ről, mert az újak közül nem biztos, hogy mindenki ismeri. Hasonlít a sakkban alklalmazott Élő-pontszámhoz. Ez tkp. a játékerődet mérő pontszám.

A dolog lényege az, hogy ha játszol egy ranglistameccset (OOO, azaz One-On-One) akkor rögzíteni kell az eredményt a weblapon, és ez alapján a két résztvevő SRN-je változik. Ha egy erős ellenfelet versz meg, akkor sok pontot kapsz érte (veszel el tőle), ha gyengébbet, akkor keveset. Fordítva is igaz persze, ha egy erős ver meg, akkor csak kevés pontot vesztesz (és kap ő), de ha egy gyenge győz le, akkor jelentősebben csökken a pontszámod. Döntetlen esetén - logikusan - a gyengébb növekszik egy kicsit, az erősebb pedig veszít.

Amennyit az egyik nyer, annyit veszít a másik. (Néhány bajonkság kupa végén van - úgy tudom - bónusz SRN).

Pl.1. Nekem van 1000 SRN-em és játszok egy 1300 SRN-nessel.
Ha nyerek kapok +33 pontot, ha veszítek, csak 17 pontot vesztek, döntetlen esetén én kapok 8 pontot.

Pl. 2. Felfejlődtem és 2000 SRN-em van. (Majd egyszer talán, se.) Egy 1000 SRN-essel állok ki.
Ha nyerek, mindössze +5 pontot kapok, vereségnél viszont -45 pont az eredmény. Döntetlen esetében is vesztek 20 pontot.


Ez remélem így világos.

A ligameccseken dupla SRN változás van az alapból járó változáshoz képest (nem tudom, hogy ez a nemzeti ligánkra is érvényes lesz-e, de ASL-ben pl. így van).

Mindneki 1000 SRN-ről indul, és nyilván pár lejátszott meccs után derül ki a valódi, nagyjábóli aktuális tudása. Ezért a világranglistán csak 5-6 meccs után kerül az illető feltűntetésre (persze a pontok mát az első meccstől gyűlnek, vagy csökkenek). Ha valaki egy ideig nem játszott, akkor már nem tűntetik föl a világranglistán, de a pontjai nem vesznek el, ha újra játszik, visszakerül.

Ha 5 magyar elkezd 0-ról játszani, akkor mindenek az SRN-je 1000-ről indul, az összegük 5000, és akárhogy rabolnak egymástól pontokat, végülis csak 5000 lesz. Legfeljebb valakinek 1500 másnak meg 500. Ezért értékmérő, ha külföldiekkel (is) játszunk. Szeszesek, AX, FLegby és én is játszunk sokat külföldiekkel, ezért a mi SRN-ünk elég reális (talán az enyém picit nagyobb reálisan ;) )

Egyébként pont a fönti eset az offline Amiga, ahol 5-en csak egymással játszottunk.

Itt az online-Amiga világranglista: www.sensiblesoccer.de/index.php?site=onl...migaoneonone_ranking

Jelenlegi ranglistaelső Coolio-Jack, egy horvát srác, kiemelkedő 3201 SRN-nel, a második 2886-tal követi, ami nagyon nagy diferencia. Playaveli a 3. 2754 SRN-nel.

A legjobb magyar Szeszesek 2077 SRN majd szorosan AbelXavier 2061 SRN pár napja volt fordítva is. Ők most 31. és 33. a világranglistán, Szeszesek volt valaha 6.
FLegby masszív középmezőny 1287 SRN, és látszik azért a difi a két éljátékoshoz. Aztán a többiek, de nem akarom magam égetni, nézzétek meg! (Hawkz, Bromberg és jómagam bírunk elegendő meccsel, hogy szerepeljünk, a többiek tudtommal még nem játszottak.)
The topic has been locked.
More
13 years 7 months ago #90502 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Nemzeti Bajnokság
Érdekesség kedvéért a lengyel szabályok:
www.sensiblesoccer.info/forum/index.php?topic=16361.0
The topic has been locked.
More
13 years 7 months ago #90509 by FLegby
Replied by FLegby on topic Re: Nemzeti Bajnokság

A mérkőzésen meg nem jelent csapat, avagy az elmaradt meccs okozójától elvesszük a 3 pontot és az ellenfél kapja meg 2-0-ás gólkülönbséggel!

Nem támogatom, hogy virtuális meccseket vegyünk föl.

Amit Davkas írt, az pl. megoldás.



Bocs, akkor én nem értettem valamelyik kommentet. Davkas nem azt javasolta, hogy egy valóságban le nem játszott meccset írjunk be a nem megjelent terhére 2:0-ra?

De mind1 végülis, nem vitatkozom ezen, jó lezs a kivevős megoldás is. Lehet, hogy szükség sem lesz rá :)
The topic has been locked.
More
13 years 7 months ago #90510 by Hawkz
Replied by Hawkz on topic Re: Nemzeti Bajnokság
Sziasztok!

Reagálnék pár felvetésre.
Én se érezném fairnek, ha virtuális eredményeket írnánk be a vétlen csapat javára.
Ugyanakkor az se feltétlen megoldás, hogy töröljük annak az eredményeit, aki nem tudta lejátszani az összes meccsét. (Mondjuk engem se érintene valami pozitívan, ha már lejátszok 14 meccset, hogy egy párharc miatt törlésre kerüljön az összes eredményem :D)
Persze tudom, hogy az egyike vagyok azoknak, akik sajna kevés szabadidővel rendelkeznek, de mindent megpróbálok majd annak érdekében, hogy össze tudjak egyeztetni mindenkivel havonta egy párharcot.
Ami dimetrodon felvetését illeti a péntek estével kapcsolatban: Sajnos munkahelyről tuti nem tudok játszani, hétközben pedig nincs megfelelő internethozzáférésem a játékhoz.
Szombaton kora délután érek csak haza, így aznap délután, illetve vasárnap délelőtt lesz lehetőségem játszani.
Napok óta további megoldásokon gondolkodok, hogy hogyan tudnék még játszani hétközben, de sajnos ennek csak nagyon minimális esélyét látom, hogy valamilyen formában megvalósítsam.
Nekem mindenesetre fontos lenne, ha időben le tudnánk majd egyeztetni a meccseket, hogy lássam, hogy van-e egyáltalán esélyem arra, hogy mindenkivel tudjak játszani.
The topic has been locked.
More
13 years 7 months ago #90511 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Nemzeti Bajnokság

Bocs, akkor én nem értettem valamelyik kommentet. Davkas nem azt javasolta, hogy egy valóságban le nem játszott meccset írjunk be a nem megjelent terhére 2:0-ra?

Ja, arra gondoltam, hogy bemegy a mhelyére, vagy hozzám stb.
The topic has been locked.
Time to create page: 0.277 seconds
Powered by Kunena Forum