Élő bajnokság 2011

More
12 years 5 months ago #108011 by dinnye
AX szívesen kijövök eléd a Keletibe, ahogy írtam, de akkor keress majd. Bromberg, mi is egyeztessünk, hogy hol-mikor vegyelek fel (ehhez persze előbb AX pontos érkezését kell tudnom).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago - 12 years 5 months ago #108012 by dimetrodon
Próbálom mindenki szempontjait érteni és figyelembe venni, és bár nem én döntök, gőzerővel törtem a fejem kompromisszumos megoldáson. A következőre jutottam (hosszú lesz).

Vannak 4-en a csapatban, akik valaha Amigáztak, ők ma is szívesebben játszanak ezzel, vannak 4-en, akik PC-ztek, ők ma is szívesebben játszanak ezzel. Vannak, akik rugalmasak (mindkét 4-esből) és nekik a lényeg az, hogy játszunk, együtt legyünk és vannak, akik kevésbé rugalmasak. (Hajszállal jobb véleményem azokról van, akik hajlandóak a másik platformon is edzeni, rajthoz állni, komolyan venni, de mindenkit tiszteletben tartok a maga ízlésével, de tényleg).

Ahhoz nyolcan túl kicsi közösség vagyunk, hogy kétfelé húzzunk, így mindenki kompromisszumokat kötött már eddig is (pénz, idő, platform, család, szervezés, stb, stb). Viccesen mondhatnám, hogy ha rossz magyar szokás szerint kétfelé húzunk, akkor lehet, hogy szervezünk 4-ünknek egy PC-s bajnokságot, Bromberg 4-eteknek egy Amigásat, aztán egyik sem lesz olyan jó. Szerencsére ez csak vicc.

Az élő magyar bajnokság úgy jött létre, hogy 2009-ben Dinnye és FLegby megszervezték, természetesen PC-re, mivel Amigán soha nem is játszottak, nincs, stb. 2010-ben aztán némi belső vívódás után megszerveztük az Amigát is második napra, bár minket nem annyira érdekelt, de kifejezetten azért, hogy Szeszesek és AX (a szemünkben akkor még csak két ismeretlen, de régóta játszó magyar srác) el tudjon jönni. Ehhez szabit vettünk ki stb. Sajnos ők nem értek rá, de nagy örömünkre eljött Bromberg.

Bromi, pontosan tudod, hogy kifejezetten átszerveztük a teljes menetrendet, hogy tudjál csatlakozni, és nagyon jó, hogy akkor eljöttél.

Idén szerencsére többen leszünk!

Amikor tegnap este kiszámoltam, hogy mondjuk 11 órás lesz az Amiga (és a PC 7 órás) akkor – azután, hogy a sokkból magamhoz tértem – nem azért gondoltam, hogy csak egyszer játszunk Amigán, mert valamiféle hátrányos kisebbségként kezelem, hanem azért, mert 7 + 11 óra így nem fér bele. Sehogy, semmilyen variálásban. A 7 + 5,5 vagy 7+6 igen. Ennyi volt az ok. (Az sem merült föl bennem, hogy emiatt legyen csak 3-3,5 órás PC, az is felesbe, mert nyilván annyit nyomjunk, amennyit csak tudunk.) Őszintén azt sem néztem, hogy a 7+6 óra igazságos leosztás-e a két platformon, hanem a szervezhetőséget néztem.

Nyilván sokféleképen meg lehet szervezni egy rendezvényt, sokféle elv szerint, de az, hogy jó legyen az sok mindentől függ, attól is, hogy igazságos legyen, attól is, hogy sokat játszunk, attól is, hogy jó technikán, attól is, hogy értelmes időben érjünk haza, és attól is, hogy jót sörözzünk közben. A felelősséget Dinnye, FLegby és most már én vettük a nyakunkba. Nyilván a döntések során valahogy ezek között egyensúlyozunk.

A hosszú szöveg végén tennék egy javaslatot:
Meg tehetjük azt, hogy a szombati PC bajnokság után, megvacsorázunk, és még este lenyomunk egy rövid Amiga kupát. Pl. egyenes kieséssel. Ez még másfél óra Amiga, és így lenne kb. azonos játékidő a két platformon. Más szemszögből a PC-s bajnokság oda-vissza vágós, az Amiga csak oda. De harmadik szempontból Amigán így két verseny is van.

Ez egy javaslat, de azt látni kell, hogy a program nem sok variálást enged, igazság szerint én pl. sokkal inkább várom pl. a közös sörözést, mint akár a PC-s, akár az Amigás meccseket, szóval én pl. azt nem szeretném, hogy időben csökkenjen. Arra is 6 órát!!! :)

Javaslom ezt döntsük már ott a helyszínen el, mert szombat este jobban látni fogjuk, hogy mit akarunk. De alapvetően maradnánk, a fentebb leírtaknál.

És a végére még annyit, hogy ez lesz a III. magyar bajnokság. Az I. tök első volt, a második első volt abban, hogy volt Amiga is, ez is első lesz abban, hogy végre nagyobb csapat jön, a 8 minőségileg más (és problematikában is, lásd kontrollerek). Tehát ez első lesz, majd idén meglátjuk mik a valós problémák, mik a jó dologok, és ezekből tanulva szervezzül meg jövőre mégjobbra, tekintsetek így rá, és ne úgy, hogy most mi marad ki (mennyi a valós idő mecsceként, mennyit bírunk ébren) és hogy mi lehetne jobb. Elsőre is jó lesz most így, de biztos jobb lesz 2012-ben! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108013 by dinnye
Nagyon egyet értek, bár PC-s vagyok, de mindenben benne vagyok, ami reális, és a köz érdekét szolgálja!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108014 by Davkas
Előre leszögezném, hogy nem sértettség, vagy bármi negatív késztetés visz a következő nem is annyira javaslatomra, mint inkább óhajomra.

1. Én PC-s vagyok, mindig is azon játszottam, és az elmúlt év során azt a minimális időt amit a játékkal töltöttem, azt is csak PC-n sikerült.
2. Az Amigás verzióval utoljára a tavalyi bajnokságon játszottam, vagy talán lassan egy éve még pár fr-t Dimettel.
3. Nem játszom Amigával, nem is tudok, ergo nem is különösebben szeretem.
4. Amigáról könnyen át lehet állni PC-re, fordítva ez ahogy hallom nem igaz. Így sok értelme nem lenne annak, hogy mindenkitől 6-7 gólokkal kikapjak - ti sem és én sem élvezném.
5. ha jól tudom a VB-n sem kötelező minden platformon elindulni.

Azaz, a szombati PC-s tornán és az utána következő barátkozós iszogatáson nagyon nagy örömmel részt veszek, de a vasárnapi Amiga tornát - szintén nem kisebb örömmel - csak mint néző kísérném figyelemmel! Biztos fantasztikus meccseket fogtok játszani, és ezekből sokat lehet tanulni és ezt boldogan meg is teszem. Így jelentősen csökkenne a szükséges idő is, és én is saját magamhoz igazítva tudnék majd vasárnap délután haza indulni. Szerintem win-win.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108015 by dimetrodon
Szerintem ez nem jó irány. A köv. lépés, hogy X visszalép Amigáról, majd Y PC-ről és végül ott lesz két bajnokság 4-4 játékossal. Legyen mindenki szolidáris , és játszon ott is, ami nem a kedvence.

Azt meg csak megemlítem, hogy tavaly te nyerted az Amigát, megelőzve Dinnyét, FLegbyt, Bromberget és engem. Szóval neeeeee.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
12 years 5 months ago #108018 by szesezsek
Replied by szesezsek on topic Re: Élő bajnokság 2011
Hali. Aprofil akkor érhető el ha fel van telepítve a driver. Viszem a lemezt ha ez nem sikerült és elvileg ez pár perc.
Legfeljebb előbb megyek a helyszínre ennyivel.
hali.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108019 by Hawkz
Sziasztok!

Először is bocsánat, hogy ismét lementem a térképről, de annyi minden összejött megint...
No de a lényeg a lényeg. :)
Majsi Táncsics SE-t a brazil csapatból kérném kreálni, dimet. Köszönöm! :)
Én hozok magammal egy PS2-es billt. Ha tudok vele játszani ott, az jó, de ha nem, akkor alkalmazkodok más kontrollerekhez. :)
A lebonyolítási rendbe nem szeretnék beleszólni, szerintem jó a jelenlegi elképzelés, amit dimet felvázolt. (Abban meg kifejezetten igaza van, hogy maradjon idő a beszélgetésre is:))
Egy kérdésem viszont lenne: Ti előreláthatólag mikor érkeztek meg kb. Székesfehérvárra? Azért kérdem, mert én is próbálom úgy belőni akkor az indulásomat Majsról. Ha esetleg előbb érek oda, mint ti, akkor tudok valakire hivatkozni, hogy beengedjenek a szállodába?

Holnap után találkozunk! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108023 by dimetrodon
:)

Nagyjából 10-kor indulunk Bp-ről, de össze kell szedni az embereket. Dinnye AX-t és Bromit, Davkas pedig engem majd FLegbyt. 11-re biztos ott leszünk, de remélem előbb is. Arra gondoltam, hogy esetleg felveheted Szesz-t, hogy ne kelljen Fehérváron belül buszoznia. Persze mi is felvehetjük, de így legalább nem egyedül érkezel és, ha nem egyszerre érkezünk, akkor addig se unatkoztok. :)

Hozd el az összes átalakítot, ami csak van neked.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108024 by Hawkz
Átalakítom az sajnos nincsen, de mondom, amilyen kontroller lesz, olyannal játszom. :)

Szesszel felveszem a kapcsolatot akkor szombaton, hogy hol tudunk találkozni. :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108025 by dimetrodon
Akkor így legalább könnyű lesz teljesíteni: már el is küldted a hotelbe az összeset, amid csak van (szumma 0,000 db). :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.209 seconds
Powered by Kunena Forum