Élő bajnokság 2011

12 years 4 months ago #108141 by ElMichaJ
results published and srn bonus entered :)

some interesting winners of the tournament :)

congratz mates :)


Hey Hey Hey .... El Micha J !!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 4 months ago #108147 by dimetrodon
Én úgy érzem, hogy iszonyat jó volt, és alig várom a következőt!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 4 months ago - 12 years 4 months ago #108211 by Abelxavier
Először is köszönöm a szervezőknek ezt a felejthetetlen hétvégét! (még a MÁV-nak is, hogy elértem a csatlakozásokat) Legfőképp Dinnyének Dimetnek és Flegbynek.

Az egész torna mindenféle nagyobb technikai probléma nélkül lezajlott. Szombat és a vasárnap is jó hangulatú és magas színvonalú meccseket hozott. Sokszor borult a papírforma, ez a jó mezőnynek volt köszönhető.

Örülök, hogy fizikai valótokban sikerült megismerkednem, eddig csak Szesszel taliztam és dumáltunk egy kicsit Szegeden. Flegbyt amikor először megláttam, úgy éreztem lehet, hogy 1-2 meccset engedni kell neki a fizikai fölénye miatt Fleg az uccsó meccsemen egy hülye szituációnál - azaz csak kerülgettük a labdát 5 másodperce
testükkel titkolják a labda kilétét - vagy valami hasonló - beszólásán a meccs 90 -g röhögtem.

Bromberg a hajrá fiúk illetve a GYFBM!, azaz Gyerünk Fiúk Basszátok Meg!, illetve az állandó bírószidásai hatalmas derültséget okozott az összes résztvevőnél (a általa a mások játékstílusáról vezetett excel táblára pillantva az állunk is leesett)

Dimet és Dinnye tesók, le se tagadhatnák egymást. Dinnye amit szombat délután 1-2 sör után kommentált, már a könnyem is kicsordult. Megtanulhattam mi az a TT, azaz a Taccs Taktika.

Neki bevált Dimet a Szomszédok csapattal indult, Böhm bácsi felszívta magát a bajnokságra. El is vert 2-szer a 3 meccsből és ezt nem sokan mondhatják el magukról.

Davkassal az uccsó meccsen nagyot birkóztunk, mondjuk a szépségdíjas öngólom is kellett Nagyon dicséretes, hogy 1 éve nem nyomta és eljött és így 8-an egy szép kulturált helyen, megfelelő technikával, sok jó arccal lenyomhattuk a III. MSSSZ Élő magyar bajnokságot.

Szesz esélyesként érkezett és úgy is távozott. Jövőre disznóvágással egybekötött sensi magyar bajnokság lesz. de ez még változhat Szesz hozta a formáját, a teljesítménye hullámzott mint a tenger. De a végére odaért.

Hawkz póktechnikája azt hiszem nem csak egyedi, hanem világhírű is. Ezt a sok pofára esett világbajnok jelölt is megerősítheti. Szerintem ő hozta a legkiegyensúlyozottabb formát. Szegénynek, mint fő esélyes nem sokan drukkoltak, majd jövőre drukkolok neked

Na hát röviden ennyi, majd ha eszembe jut még valami írok. Találkozunk jövőre, aki csak offline nyomja, aki online, azzal meg a jövő szezonban!

Ãœdv: A III. MSSSZ Élő Magyar PC Bajnokság I. helyezettje (és V. Amiga) AX

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 4 months ago - 12 years 4 months ago #108217 by dimetrodon
III. MSSSZ Élő Bajnokság - 2011 - 3rd Hungarian Sensible Soccer Association Live National Championship, 2011

Summary in English

Last weekend (26-27th of November) the Hungarian Championship took place at Székesfehérvár. During the two days event practically all active and some semi-active Hungarian players competed, on Saturday with the PC-version while on Sunday with the Amiga-version.

The eight players have gathered from six different cities/towns. And although nobody from the swos guys actually lives there Székesfehérvár was the ideal central location. While being a nice historical town it also has some great swos history, and its Hotel Jancsár is a very good choice for all sports lovers, especially for those swos players.

The event was amazing, and though we mostly are online friends many of us only met in real life for the first time. This way the event was not only a celebration of Sensible Soccer but of sports friendship as well. We had a wonderful time!

The PC event was interesting as some of the players never or only very rarely played on PC. Hawkz became the favorite after the first couple of games, and Szeszesek (a total newbie on PC but the most experienced veteran on Amiga) was the one with a chance to stop him. But after numerous interesting games AbelXavier became suddenly the leader and with a very balanced performance he did not allow others to get the crown. The PC round was even rounded as the last players had good games and victories against the leading pack, so every game was important and thrilling.

At the medal ceremony there was a surprise for the winner (and for all other players, too) as the cup was presented by András Gosztonyi, the owner of the number 10 shirt in Videoton (last season s Hungarian champion team in “real” football) who is also the bronze medalist in U20 EC, and U21 WC from the recent years.

The night was also pleasant with beers, meals and lots of funny stories. We have even got into details about next year’s Hungarian International Open, and decided to make it in the autumn (not 100% sure, will be pronounced soon).

The second day was about the Amiga championships, and the more serious of the two. On this day again Hawkz, the current World Champion, the winner of the Amiga competition in Varna was the favourite, but Szeszesek kept a very focused playing style throughout all his games. Both players conceded only 3 goals in their 7 games, but Hawkz got 2 from Szeszesek, and could answer only with a single one. Even though Hawkz scored 25 goals while Szeszesek only 15, the distribution of those and the 100% win ratio made the latter the undisputed champion. The bronze went to the also very highly performing Bromberg, and the 4th place was awarded to Dimetrodon who was able to score in the most critical situations. The second day’s cup was presented by Adrienn Szabó, a member of the Hotel Jancsár staff, who is not as successful a footballer as A. Gosztonyi is, but Szeszesek was even happier to get the cup than Abel the day before!

We can hardly wait to meet and play again! Any nations without live (the so-called offline) championships can not imagine what they are missing!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 4 months ago #108229 by dinnye
FLegby, AX, ezek miatt a szavak miatt szervezni! Jövőre is megteremtem a hátteret a jó szórakozáshoz.

AX: Davkas mellett a legcsönesebb játékosok egyike, aki bizonyított mindkét platformon, bemutatta, a kreatív orosházi stílus. Fő benyögése Bromberg mondatára, hogy csak rövidebb jegyzeteket ír be, Ennyit, hogy Kikaptam. Kikaptam. Kikaptam . Szerény ember, aki kisujjból kirázva nyerte a PC-t gyakorlás nélkül

A következőket javaslom 2012-re:


IV. MSSSZ Élő Magyar Bajnokság - augusztus közepe
I. Hungarian Open - november vége

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 4 months ago #108230 by dimetrodon
Nov. vége szerintem túl közel van az ünnepekhez, sokan nem jönnének. Korábbit javaslok!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 4 months ago #108283 by dimetrodon
A small gallery from the event. (If you bring the mouse cursor over the picture, you can see a very short description about the picture.)
www.dropbox.com/gallery/51168233/1/Magya...%A1g_2011?h=ceb07a#/

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 4 months ago #108331 by dimetrodon
A nice MTK win with a goal by A. Goszonyi at the end:
www.youtube.com/v/q3NeC6zqf-k

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
12 years 4 months ago #108347 by szesezsek
Replied by szesezsek on topic Re: Élő bajnokság 2011
Sziasztok!

Végre le tudok ülni a gép elé úgy hogy sehova sem kell rohanni.

Hihetetlen!!!

Emlékszem arra az időkre amikor még a két haverommal kentük.
Kb 18-19 évesek lehettünk. Mindhárman fociztunk.Én meg a legjobb combim egy csapatba kentük Tiszaszigeten. Péntek volt és menni kellett (volna edzésre). Mivel jól nevelt fiúk voltunk minden edzésen ott voltunk de ezt a sorozatot a Sensible Soccer miatt megszakítottuk
Vonalas telefonról J felhívtuk a mindenest Ferenci Ferit (ő vitt ki minket Szigetbe)

Én – Szia Feri!Ma nem tudunk menni.
Feri – Miért? Van valami baj?
Én – Nincs de ma nem megyünk. Jó?
Feri – Mi az hogy nem jöttök? Megyek értetek.
Én – Most ez kihagynánk. Mindegyiken ott voltunk. Most nem megyünk (nem mertem elmondani az okát) J
Feri – Ne csináljátok fiúk!
Én – Ne haragudj ,de ma nem megyünk.. Hétfőn ott leszünk. Tényleg.
Feri – Jól van,bár nem értem mi ez. Sziasztok.
Én – Szia.

És lerakta. LERAKTA! Jóóóóóóóóóóóóó Péntek 15 óra és késő estig kenhetjük.
Mivel a másik haver a Szeged ifibe védett ő már előtte beadagolta Tóth Győző bának hogy pénteken jön a matektanár hozzá így nem tud menni. Rengeteg időnk van játszani. Kóla hegyekbe bekészítve és mehet.. Az egymás elleni meccsek voltak a legizgalmasabbak.
Röcsögtek a joystickok és reszkettek a kezek. Idővel már olyan szintet értünk el,hogy a leggyengébb csapattal mentük a legerősebbek ellen. De gondolom ez sokaknál így volt. Ligát játszottunk mindenki ellen 10 szer. Vezettem én is táblázatot a tizenegyesekből a feketekeresztes sérülésekből és a körönkénti összesítésekről. Gólarány,pontok stb.Kerestem de sajna ezt nem tudom bemutatni. Elvesztek L
Aztán egy szép napon lett iternetem. Arra nem emlékszem mennyire rá találtam meg a sensiblesoccer.de oldalt de azt tudom mennyit küzdöttem,hogy a szerény angoltudásommal rájöjjek hogyan is működik a rendzser.Egyszer eljutottam odáig hogy sikerült összekapcsolnunk,de a startnál nem tudtam továbbnyomni. Emlékszem mutattam az akkori barátnőmnek (azóta már a feleségemnek) ,hogy nézd! Azt a csapatot valaki más irányítja a világ másik tályáról.Sajnos ez a meccs nem jött létre. De mivel 1 lépésre voltam a megoldásról másnap sikerült. Emlékszem egy 0-0 ás meccset nyomtam és az illető ennyit mondott „you are good player”. Persze én is mint sokan mások beleestem abba a csapdába hogy otthon én voltam a házi bajnok és majd a világot is leverem. Jöttek a meccsek és a pofonok az elcsodálkozás. Te jó ég ez végigfejeli a pályán.Ez nem ember! Oldalról kaptam a nagy gólokat…. Ennek az ellenszere a gyakorlás és a tanulás. Úgy érzem a fejelgetés örök rejtély marad. Gondolok itt Coolio ,Blazej,Ali techinikájára. Nem baj legalább leszálltam a földre J amúgy meg egy élmény ezeket csak nézni is.
Sajnos a két haver épp csak belekóstolt az online világába és leáltak. Nem értem pedig tehetségesek és ugyan olyan fanatikusak voltak mint én. Jó.Én voltam hármunk közül a legtürelmesebb és a legnyugodtabb. Lehet ennek köszönhető hogy én megmaradtam és a terveim szerint maradok is sokáig.A két ünnep köztre szervezek egy nosztalgia játékot 3asban és megmutatom a képeket is. Szerintem nem fognak rákattani de idővel van esély hogy valamelyik elkezdje vagy mindkettő.Ámen.

Szóval álmodtam!
És az álom valóra válni látszik.
Hatalmas élmény volt számomra a közös találkozás.
Sajnos tesómék disznója ezt nem élhette meg J
Amikor benyitottam Hawkzal egyből az jött le.Tornasor utolsó hely.Mindenki magasabb volt de persze ez csak hirtelen.Aztán nagy öröm volt hogy akiket képekről és chatről ismerek azok megelevenedve ott üdvözölnek.Csak kapkodtam a fejem. Kicsit meg is voltam lepődve.Te jó ég ez valóság.A pc-s verzióból kihoztam a maxot szerintem. Ennél már csak jobb lehetek.
Az amigás bajnoki cím annak köszönhető hogy tudtam koncentrálni Hawkz ellen és hogy jóidőbe sült el a csatár lába. Amúgy nem voltam megelégedve saját játékommal. Nem ismertem magamra ellenben a többiek igen keményen felszívva magukat és jól játszottak.
Davkas lehet a haverjaim példaképe aki nem sokat játszva tisztesen helyt állt és tuti ha csak egy kicsit több ideje lenne online játszani szép eredményeket érne el. Várunk a csapatba J
Dinnye pc-s gólképtelensége már kétségbeejtő volt de ezt szépen kompenzálta a kevés kapott góllal és verítéket csalt a homlokomra az amigás első meccsemen.
Flegbyn is látszik ha lenne több ideje ő akár fejjel szép játékot tudna bemutatni mert ahogy figyeltem ő volt számomra az egyetlen aki ha kellett ezt is megpróbálta a lapos csavart passzok mellett.
Dimet a mi műszaki zsenink.Utólag is köszönet érte hogy időt nem kímélve összerakta a technikát. A játékán meg látszik hogy óriási fejlődésen ment át és bízom benne nem áll meg.
Várlak az asl 1 ben.
Bromberg igazi élmény és ha nem sértődik meg de nekem olyan Galla Miklós jellegű. Két kézzel az ég felé „tizenegyes! Hol van a tizenegyes?!” Ő az a játékos aki csöndesen oda érhet bármelyik bajnokságban a dobogó elejére.
AX a szerény. Igen ő vele egyszer már találkoztam Szegeden és sokat beszélgetünk. Így volt ez az amigás vasárnap előtti estén is. Hajnal 3kor feküdtümnk. Már-már féltem hogy a játék rovására megy. Az ő játékát satbilnak érzem és ha neki is lenne kicsivel több ideje akkor egy kis fejlődéssel mindenre képes lehet.
Hawkz a világbajnok. Ezt soha nem veheti el tőle senki és stabil gólerős játékával megmutatta hogy nem véletlen lett a világ ura. Jó mert mi mindig izgalmas meccseket kentünk és a döntőbe is keményen megizzadtunk egymás ellen. Remélem egyszer elkezdi az asl-t. Kíváncsi lennék milyen arányba verné a nagyokat. (Jó lenne egy magyar első hely ott is)

Mivel hazafelé a busz út 4 óra volt így akkor kezdtem csak igazán feldolgozni a történteket. Ez kb olyan lehetett mint Hawkz győzelme a sensidayon. Le kellett ülepedni. Vilkantak be a képek és elő vettem a gépemet is. Mosolyogtam és hálás voltam hogy ez a maréknyi kis magyar csapat ilyen szimpatikus és összetartó emberekből áll. Igazán büszkék lehetünk magunkra és bízom benne hogy egyre többen leszünk.
Ennek reményében apukám felajánlotta hogy tudna egy cikket berakni a Délmagyarország újságba. Erre felkérném Dimetet hogy egy idevaló frappáns cikket alkosson.
Ha ez sem segít akkor kéne valamilyen sensible pószter jellegű és ha kell szórólap szerűen kinyomtatnám (a munkahelyemen erre végtelen lehetőség van csak sajna fekete fehérbe) és azt is szétszórnám. Hátha….

Összefoglalva :Óriási élmény volt és köszönet Dinnyének,Dimetnek a szervezésért és a segítőinek.Én is várom a következő kihívást de majd egyeztetünk. Körbeérdeklődök és ha meg lehet teremteni a lehetőséget akár Szegeden is lehetne ismételni. Persze egyedül kevés vagyok de szerintem tudok segítséget.

HAJRÁ MAGYAROK!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 4 months ago #108353 by Abelxavier
Hali Szesz!

Szép írás. Egyetértek a leírtakkal.
Ha itt a közelben lesz, akkor melléd szegődök társszervezőnek :)
ASL1-ben megnéznem az első 5 helyen magyar lenne :D

Üdv!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.299 seconds
Powered by Kunena Forum