Élő bajnokság 2011

More
12 years 5 months ago #107982 by Davkas
Nekem Real. Lehet Tabánra átírni a csapatnevet, meg esetleg színeket cserélni, de a játékosnevek maradjanak az eredeti Realosak, mivel már más felállásban játszom, és nem tudom kit kire írtunk át tavaly. Köszi

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #107983 by Davkas
Más. Akkor én is kocsival ott leszek a Keletinél az oldalsó parkolóban 3/4 10-kor mint Dinnye. Onnan, ha kell tovább mehetünk a Blahára is találkozni (Emke). Viszont, fehérvárig (pályaudvar) jön velem/velünk a barátnőm is, mivel ő hazautazik a hétvégére. Így hozzám kényelmesen befér még 2, kicsit kevésbé kényelmesen 3 ember.
A visszaútra pedig még annyi szűkítés, hogy nekem vasárnap 4, de legkésőbb 5-re vissza kell érnem Budapestre.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #107984 by bromberg
Én az Árpád híd pesti hídfőhöz érkezem busszal, onnan tudok menni bármerre, nem kell feltétlenül a blaha. Lehet, én is odamegyek a keletihez, ha úgy egyszerűbb.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
12 years 5 months ago #107999 by szesezsek
Replied by szesezsek on topic Re: Élő bajnokság 2011
Hali én az italyt írtam át és nekem se lényeges neveket átírni. A gamepadnál leírtam mit kell állítani (ezt a driver telepítése után kell)a kaillerán belül én bal oldalt pc joy 1 re jobb oldalt pc joy 0 ra szoktam tenni. Én pénteken Fehérváron vagyok szombaton akkor meg telefonos kapcsolat de elvileg lesz aki elvezessen a végcélig.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
12 years 5 months ago #108000 by szesezsek
Replied by szesezsek on topic Re: Élő bajnokság 2011
a gamepad beállítása a profilba kell...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108003 by dimetrodon

a gamepad beállítása a profilba kell...


Ez a profil hol van?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108006 by dimetrodon
Sziasztok!

Minden kontroller működik, úgy tűnik. Annyi nehézség van, hogy gyakorlatilag minden meccs után: mentés, kilépés, indítás, betöltés kell majd. Ez nem túl jó hír, mert lassítja a dolgokat. Különösen Amigán, hiszen ott elve érdemben hosszabb a meccs, mint PC-n, de a betöltés/mentés is jóval. Lemértem 1-1 meccset, mindennel együtt:
PC: kb. 7 perc
Amiga: kb. 10 perc.

A teljes bajnokság 7x8 = 56 meccs, azaz
PC: 56 x 7 = 392 perc = 6 óra 32 perc
Amiga: 56 x 10 = 560 perc = 9 óra 40 perc.

Ebben nincs benne, hogy bármi gabasz van (kontrollerekkel vagy bármi) szünetek (kaja stb.), pedig azért még a legprögősebb esetben is gond lehet ezzel. Tehát az Amigás 10, de akár 11 óra hosszú is lehet, és ez már gond, túl sok.

Nem látok rá más megoldást, mint azt, hogy a bajnokság Amigán 1 körös lesz, azaz mindnenki midnenkivel csak egyszer játszik. Így 5-6 óra lesz csak.

Ez alapján időterv:
Szombat kezdés 12:00, befejezés 20:00 óra, és akkor még van tartalék, ha megcsúszunk.
Vas. kezdés 10:00, befejezés 16:00, és akkor mindenki még haza tud érni vállalható időben.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108007 by bromberg
Szia Dimet!

Nekem ez a megoldás egyáltalán nem tetszik. Főleg azért, mert PC-n én pl egyáltalán nem játszom, gyanítom a többiek közül sokan szintén nem, nem kellene neki ekkora hangsúlyt adni. (Másrészt én pl pc-t kb egy fun tornának tekintem, mintha elmennék mondjuk egy billiárd bajnokságra.) Ellenben amigázni egész hétvégén tudnék. :-)

Első lehetőség: szombat amiga, vasárnap pc. Második lehetőség: az amigában két csoport, aztán újabb két csoport, vagy egyenes kiesés, vagy akármi, de hogy összesen 7 amiga meccset játsszunk a bajnokságért, az iszonyú kevés.
Harmadik lehetsőség: még egy gép. Én pl szívesen elviszem a laptopom, azon tuti műkdöik a joyom. :-)

Ãœdv,
Bromberg

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108009 by dimetrodon
Respektálom, hogy fun tornának tekinted, de mi azért szervezzük, hogy játszunk PC-n, nekünk az Amiga másodlagos, de ebből ne csináljunk vallási kérdést.

A szombat Amiga, vas. PC, volt nekem is az első ötletem, de azért vetettem el, mert:
Szombat kezdés 12:00, befejezés 23:00, az szerintem nagyon brutál.
Aztán vasárnap kezdés 10:00, befejezés 18:00, az meg késő, nem is biztos, hogy maradhatunk addig és AX, nek nem tudom mikor van vonata, Davkasnak is mennie kell, stb. Így ezt el kellett vetnem.

A javaslatom alapján kb. 7 óra PC lenne, és kb. 6 óra Amiga, és ez valóban több PC, de így a legegyenlőbb.

Szerintem, ha csoportokat vezetünk be, akkor azzal nem nyerünk semmit, mert sokkal több időnk nem lesz. Viszont sokkal igazságtalanabb. Nagyon nem lenne jó pl. ha Amigán így hozná a sorsolás:
A-csop:
Szes, Hawkz, AX, Bromberg
B-csop:
Flgby, Dimet, Dinnye, Davkas

Ezért is próbálunk a mindenki-mindenkivel szisztémában játszani. A Sensi Days-eken, a belgrádi versenyen stb. ezt úgy kezelték, hogy nagy, 7-8-9 fős csoportok, amikból nagyon sokan továbbjutnka, így nem érthet akkora hátrány a szerencse miatt, de a 2x4 fős az már gáz.

Jövőre meg lehet célozni a két gépet, de szerintem a laptopon játszani méltatlan lenne a bajnokság színvonalához, de abban sem vagyok biztos, hogy két gameport van a laptopon. :| :( :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #108010 by dinnye
Sziasztok!

Hetekkel ezelőtt meghirdettük a programot, amihez akkor nem kaptunk hasonló jellegű építő ötleteket, tehát mostmár a lehető legkevesebbet módosítsunk. A túl késő Amigás befejezés tényleg nem hiszem hogy vállalható mindenkinek.
Ez alapján én a szombati PC-t, és a vasárnapi Amigát érzem végleges programnak, ahogy eddig is volt. Tőlem lehet egy-egy kör a PC és az Amiga is, visszavágók nélkül és akkor több idő marad a szabadprogramokra.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.250 seconds
Powered by Kunena Forum