Nemzeti Bajnokság 2010. november

More
13 years 5 months ago #93741 by dinnye
Bocs, ma nem jön össze. Dimettel sem tudtuk most nyomni...
The topic has been locked.
More
13 years 5 months ago #93774 by bromberg
Sziasztok!

A következő bajnoksággal kapcsolatban szeretném felvetni a 4 egymás elleni meccs lehetőségét. Jelen állás szerint 6-an vagyunk aktívak, ez 10 meccset jelent most, 20-at jelentene a 4-es verzióval. Egyrészt szerintem kicsi a 10 meccses minta, kevésbé számítana a szerencse, ha 20 meccs alapján hirdetnénk bajnokot. Másrészt nekem igényem is lenne veletek több tétmeccset játszani (nem ugyanolyan a bajnoki, mint az ooo-k).

A kevesebbet játszókat pedig egyenes kieséses kupával tartsuk meg.

Várom a véleményeteket.

Ãœdv,
bromberg
The topic has been locked.
More
13 years 5 months ago #93776 by FLegby
Nekem tetszik mindkét ötlet, de Dimet mint főszervező és védnök, majd szintén véleményezze!

ui: a kupa ilyen célú felhasználása nála is megfogalmazódott már
The topic has been locked.
More
13 years 5 months ago - 13 years 5 months ago #93777 by dimetrodon
Nemhogy nálam is megfogalmazódott, de én mondtam Brombergnek ezen ötletetemet, ezek szerint tetstzett neki. Azonban itt nem az az érdekes kérdés, hogy nekem, FLegbynek vagy Brombergnek tetszik-e, hanem, hogy az érintetteknek. Értem ez alatt a kihullokat.

Én személy szerint ellene vagyok a 4 meccsnek. Négy + egy okból:
1. A hagyomány szerint a valódi NB I. ben is 2 meccs van. Na jó, ez nem volt túl komoly. :)
2. Az már valódi ok, hogy ez az egyes meccsek súlyát, izgalmát csökkentené.
3. A minél több meccs igénye telejsen érthető, de ha ez több bajnokságban, versenysorozatban oszlik meg, akkor valaki megteheti, hogy nem veszt részt az ASL-ben, NBI-ben, E-league-ben, válogatottmeccsen stb. csak annyin, amit az ideje enged. Ha egynekötjük a sok meccset (pl. dupla magyar bajnokság a javaslat szerint), akkor aki kevesebbet ér rá, az nehéz helyzetben lesz, mert nem teheti meg, hogy csak a 2 meccses magyar bajnokságra jön el, mert az 4 mecs innentől. Helyett a kupa hasonlóan növeli a játéklehetőségek számát. Ha a kupa oda-visszavágós rendszerben lesz (így szokás hazánkban), akkor ha valaki végigmenetel, akkor az + 8 meccs. Ha a kupáknál (nem szokásos módon) lejátszuk a helyosztókat is, akkor nem csak a kegjobbaknak lesz +8, hanem a többieknek is +8 vagy +6.
4. Szerintem a 4 meccs bevezetésévell nagyban nehezítjük a bővülést, új játékosok beszállását. Úgy néz ki, hogy a legnagyobb teher mindenkinek a meccsek lejátsza, az idő rászánása. A 2 meccshez elég félóra és lám ez is gond: ha valakinek 2 órája van a csatira egy nap, akkor eddig az szerencsés esetben 2 ellenfelet jelentett, így viszont inkább 1 lesz belőle, pláne, hogy mindkét félnek rá kell érnie. Úgy is mondhatom, hogy ha éppen fogyunk, akkor nem nehezíteni kéne a bentmaradáshoz szükségeseket.
+1. Az eddigi érvek általánosak, etz a személyes. Minthogy apa leszek, kifejezetten nem sok időm lesz a köv. idöszakban. Így is gond lesz hozni a 100%-ot. De ez persze a személyes véleményem.

Viszont attól, hogy én szervezem, még nem döntök egyedül, de fontoljátok meg a fenti érveket.

Viszont semmi akadály kisebb, altenatíva versenyek élterhozásának, akár egyestés, akár párhuzamosan vagy eltolva futóaknak.

Ha lesz egy kis időm, akkor még ma megfogalmazom, hogy mik a kupával kapcsolatos pontos elképzeléseim!
The topic has been locked.
More
13 years 5 months ago - 13 years 5 months ago #93779 by bromberg
A lényeg, hogy beszélünk róla. :-)

Szerintem az kifejezetten jó, hogy csökken az egyes meccsek súlya, és nem minden meccs egy kvázi döntőnek bizonyul. A bajnokság attól bajnokság, hogy sok meccs van, nem egyen-kettőn kell jól szerepelni, hanem összességében.

A jelen feltételek mellett is kiesett 2-3 ember, ez független szerintem a 2 vagy 4 meccstől. Ha valaki komolyan akar játszani és fejlődni is akar, ahhoz elengedhetetlen a sok gyakorlás, ami sok idő. Sok időbe pedig belefér a plusz 10 meccs.

Az egy kérdés még, hogy mennyi potenciális jelölt van még? Van kb 3-4 ember, akik már játszottak itt, és nekik gond az idő (csak az idő?), de pl új embereket egyáltalán hogy érünk el? Komolyan számítunk-e arra, hogy x hónap múlva csatlakozik még y ember? Pl hogy hányan játsszák itthon a sensit?

A +1-hez: ne parázz, a néhány hetes-hónapos gyerek mellett éjszakánként neked semmi dolgod nem lesz vele, este 8-tól reggel 6-ig annyit játszhatsz, amennyit csak akarsz. :-))) Cicit a szájába (igény szerinti szoptatás, mint nevelési elv), aztán egyen és aludjon az a pici baba.


The topic has been locked.
More
13 years 5 months ago - 13 years 5 months ago #93783 by dimetrodon
Magyar Kupa
(javaslat)

A javaslat lényege, hogy dec. hónapban (majd onnantól kezdve havonta) az online magyar bajnokság, azaz NB I. mellett kupa is kiírásra kerüljön.

Célok:
- Újabb megmérettetési lehetőség biztosítása
- Csatlakozás a futball és a SWOS nemzetközi hagyományaihoz
- Indulási jogosultság kiosztása az ISSF-kupára
- Kevesebb kötelezettséggel járó versenyzési lehetőség biztosítása azoknak, akik a teljes havi NB I-es küzdelmeket nem tudják vállalni.

Lebonyolítás:
- A részvételnek nem feltétele az NB I-es indulás!
- A kupa egyes fordulóira megadott időtartam áll rendelkezésre.
- Amennyiben a résztvevők száma kettő hatványa (pl. 4-8-16), akkor kiemelés nélküli sorsolás után oda-visszavágós rendszerben történik a kiesés eldöntése. (Pontosan a meccsek beállítása: 2 résztvevős 2 leges kupa, no penalty)
- Amennyiben a résztvevők száma nem kettő hatványa, akkor az első körben a bajnokság előző szezonjában elért eredmény alapján a szükséges számú résztvevő erőnyerővé válik. A meccsek az előzőekben leírtak szerint. Az első forduló után az eddigieknek megfelelően zajlik a lebonyolítás, azaz a további párosításokban már nem játszik szerepet a kiemelés.
Pl. I.: 10 nevező van (mondjuk akik az első szezonra neveztek). Ahhoz, hogy a második körben 8 résztvevő legyen, az első fordulóban 6 kiemelt lesz, míg a megmaradt 4 résztvevő (ezesetben pl. Dinnye, Davkas, Apetour, sLamma) játszanak sorsolás alapján a maradék 2 helyért. A második körtől pedig mindenki bekapcsolódik.
Pl. II. 9 nevező esetén 1 meccs lesz az első fordulóban, a példa szerinti esetben, ha pl. Dimetrodon nem nevez, akkor Apetour-sLamma meccs után alakul ki a 8-as mezőny.

- Alapvetően a kupa csak az első és második helyezettről dönt, de igény esetén a helyosztókra is sor kerül.
- Amennyiben az ISSF ISSF-kupa indulási lehetőséget biztosít, akkor az első (vagy egyetlen) helyet a kupagyőztes kapja, kivéve, ha az adott hónapban szintén ő a bajnok. Ebben az esetben a kupa ezüstérmese kap indulási lehetőséget, kivéve, ha BL indulásra is jogosult (s.í.t). Az esetleges további ISSF-kupa helyek a bajnoki helyezések alapján kerülnek kiosztásra, tehát a kupaeredmény alapján mindig csak 1 fő kvalifikálhat.

Időrend 8-nál több résztvevő esetén (X egy tetszőleges hónap):
I. ford. 8 közé jutásért: X 1.-X 8.
II. ford. 4 közé jutásért: X 9.-X16.
III. ford. elődöntők: X 17.- X 24.
IV. ford. döntő: X 25. - X 31.
A mennyiben egy meccs párosítása korábban kialakul, akkor le lehet korábban játszani, és ha mindegyik lejátszásra kerül, akkor lehet korábban kezdeni a fordulókat, ez esetben befejezés dátuma is előrehozandó úgy, hogy lehetőleg minden fordulóra jusson hétvége!
The topic has been locked.
More
13 years 5 months ago #93784 by FLegby
Én támogatom, de a visszajelzés inkább a távol maradóktól kellene, Davkas - Apetour - Slamma - Dinnye.
The topic has been locked.
  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
13 years 5 months ago #93821 by szesezsek
Replied by szesezsek on topic Re: Nemzeti Bajnokság 2010. november
sziasztok. nekem is jó. ha össze tudom hozni emberenként a 2 meccset akkor a 4 et is. Akupa meg azért is jó mert issf indulásra jogosít. Lehet az egyik haveromat rá tudom venni hogy vágjon bele a swosba de egyenlőre csak gyakorlogat. Ha indul a kupa oda lehet nevezne majd beszélek vele. Szuszika néven fut és hát rövide annyi róla hogy együtt nevelkedtünk edzedtünk tehát a stílusa olyan mint az enyém (4-2-4) Sziasztok.
The topic has been locked.
More
13 years 5 months ago #93823 by dimetrodon
Nagyon jó, csak jöjjön! A kupa jó kezdési lehetőség, igaz, ha veszít, akkor nem sok elfoglaltság! :)
Pláne jó, mert arra gondoltam, hogy ha még egyszer írod, hogy fogyunk, akkor visszaírom, hogy szerezz egy embert, és erre jól megelőztél! ;)

Jan-ra megpróbálok picit én is toborozni, ha tudok.
The topic has been locked.
  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
13 years 5 months ago #93854 by szesezsek
Replied by szesezsek on topic Re: Nemzeti Bajnokság 2010. november
Hi flegby mikor lennél?
The topic has been locked.
Time to create page: 0.206 seconds
Powered by Kunena Forum