PomysłÃ³w moich kilka

More
16 years 8 months ago #25516 by MaroJ
Mario Twoje pomysły są dobre. Jednak system rozgrywek musi być prosty, tak żeby każdy mógł je zrozumieć, tworzenie jakichś grup, podgrup, 3 ligi dla amatorów, dla nie amatorów to widzę to coś co idzie w kierunku przekomplikowania. Ja uważam że wszystko musi proste i sprawiedliwe.

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc jedna grupa 10 osobowa 3 ligi - skoro obecnie w 3 ligach gra 25 osob. Nie mozna przeciez odmowic nikomu gry w lidze jak sie zglosi. Dlatego logicznie bedzie stworzyc dwie grupy 3 ligi po okolo 10 - 12 osob kazda (lub wiecej jesli zglosi sie tylu chetnych).

Uważam że dla osób niezrzeszonych w lidze (na przykład ja jestem w takiej sytuacji) w zupełności wystarczy Puchar Polski - tak to zostało kiedyś pomyślane, żeby zwycięzca Pucharu Polski mógł grać w Pucharach Europejskich - Żeby nawet ktoś kto nie gra w lidze (bo nie ma czasu czy nie chce) miał szansę dostać się do europejskich pucharów. Niezrzeszeni moga grac ooo, cup`y okolicznosciowe, towrzyskie. Puchar Ligi i Puchar Przyszłych Mistrzów są raczej premią dla graczy którzy zgłosili się do gry w lidze.

Praktycznie co miesiąc padają propozycje zmian, bo nie ma systemów idealnych. Jak się wprowadzi coś w tym miesiącu, to za miesiąc znów padną nowe propozycje. A ja uważam że obecny system, wypracowany przez wiele seoznów funkcjonuje całekiem nieźle (zobaczice że mamy najwięcej graczy, najwięszky procent gier w ligach, więc skąd ta ciągła chęc do reformowania czegoś co dobrze działa?) ale żeby nie popadł w stagnacje można wprowadzić nowinki w postaci Puchar Przyszłych Mistrzów (czy amatorów, jak zwał tak zwał).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25517 by Intermario

co do meczy zostawił bym te 4 zawsze jest wieksza szansa na niespodzanke :) a co do pucarow super pomysl dla nowych i slabszych playerow a jak by stworzyc co tydzen jeden puchar w kazdy wekend rozgrywac puchar w tygodniu liga ooo a na wekend byly by puchary:)


Mysle, ze PP to bardzo prestizowa impreza i powinna odbywac sie co miech :) Co innego np puchary poszczegolnych lig ;) Jesli takowe, by powstaly

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25518 by Intermario

Mario Twoje pomysły są dobre. Jednak system rozgrywek musi być prosty, tak żeby każdy mógł je zrozumieć, tworzenie jakichś grup, podgrup, 3 ligi dla amatorów, dla nie amatorów to widzę to coś co idzie w kierunku przekomplikowania. Ja uważam że wszystko musi proste i sprawiedliwe.


Wlasnie jedynym minusem mojego pomyslu wydaje sie dosc znaczne skomplikowanie :) Mysle, ze sprawa jest jdnak do przeyskutowania, jak zjawi sie Foka to chetnie poddalbym nasze pomysly pod glosowanie :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25519 by jendkeruk

3 Liga to zlozony problem, jednak w tym momencie dostalem pewnego olsnienia :P

Proponuje 3 LIGE:

10 plejerow
2 awans
2 baraze
2 ostatnie spadaja do 3 LIGI AMATORÓW!

3 Liga Amatorow funkcjonowalaby jako taka 4ta LIGA. Jednak dzialaby na ciut innej zasadzie. Mianowicie 2ch najlepszych graczy z 3 LIGI Amatorow mialoby mozliwosc uczestnictwa w barazach o druga lige (wtedy mielibysmy 6 os grupe - 7,8 m w 2 lidze ; 3-4 w 3 lidze oraz 1-2 w 3 lidze Amatorow). Oczywiscie w przypadku braku powodzenia w barazach 1-2 miejsca z ligi amatorow daja bezposrednia promocje do LIGI 3

Jezeli ktoremus z graczy z Ligi Amatorow uda sie awansowac do 2 ligi, to 3ci w tej lidze awansuje bezposrednio do 3 ligi.

Pomysl wart wyprobowania... Jednak napisz co z pozostalymi 15 plejerami z 3 ligi - bo jest ich 25?!
Puchar Przyszłych Mistrzów - to najbardziej mnie sie podoba:-)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25520 by Intermario

3 Liga to zlozony problem, jednak w tym momencie dostalem pewnego olsnienia :P

Proponuje 3 LIGE:

10 plejerow
2 awans
2 baraze
2 ostatnie spadaja do 3 LIGI AMATORÓW!

3 Liga Amatorow funkcjonowalaby jako taka 4ta LIGA. Jednak dzialaby na ciut innej zasadzie. Mianowicie 2ch najlepszych graczy z 3 LIGI Amatorow mialoby mozliwosc uczestnictwa w barazach o druga lige (wtedy mielibysmy 6 os grupe - 7,8 m w 2 lidze ; 3-4 w 3 lidze oraz 1-2 w 3 lidze Amatorow). Oczywiscie w przypadku braku powodzenia w barazach 1-2 miejsca z ligi amatorow daja bezposrednia promocje do LIGI 3

Jezeli ktoremus z graczy z Ligi Amatorow uda sie awansowac do 2 ligi, to 3ci w tej lidze awansuje bezposrednio do 3 ligi.

Pomysl wart wyprobowania... Jednak napisz co z pozostalymi 15 plejerami z 3 ligi - bo jest ich 25?!
Puchar Przyszłych Mistrzów - to najbardziej mnie sie podoba:-)


Pozostala 15 zostalaby wrzucona do 3 LIGI AMATOROW ! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25521 by jendkeruk
...chyba zrzucona ?chyba nie beda zadowoleni. Ale tak jak pisales mozna to przeglosowac.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25522 by RedHiney
Ja jestem za scaleniem 3 ligi w jedna duza badz dwie rownoliczne grupy. Po pierwsze - wieksza roznorodnosc styli, wiecej graczy, ogolnie - klimat ligi.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25523 by Intermario

...chyba zrzucona ?chyba nie beda zadowoleni. Ale tak jak pisales mozna to przeglosowac.


Nie no, 3 LIGA AMATOROW daje podobna mozliwosc awansu do 2 ligi jak 3 LIGA :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25524 by Intermario

Ja jestem za scaleniem 3 ligi w jedna duza badz dwie rownoliczne grupy. Po pierwsze - wieksza roznorodnosc styli, wiecej graczy, ogolnie - klimat ligi.


ale niestety to grozi 10% frekwencja, szczegolnie jak znajda sie w niej gracze typu misiek czy tigre, ktorzy nagle sie wycofaja :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25526 by ruichi
zeby utrzymac mniej wiecej rowna ilosc meczow w poszczegolnych ligach moznaby utworzyc wlasnie dwie grupy 3 ligi po 12 osob x 4 gry lub jedna dla tych 25 x 2 gry, co mniej wiecej by sie zrownowazylo. Jak padlo stwierdzenie ze aktualny system sie zmienia co pare miesiecy, to wiadomo, ze im wiecej graczy tym wiecej lig - to jest chyba jasne. W naszej kochanej pzpnowskiej lidze tez sie ciagle cos zmienia, wiec nie musimy sie martwic zmianami, tylko jakos je wypracowac. A jak sie nie sprawdzi w jednym miesiacu, to wyciagnac wnioski i zmienic zeby bylo dobrze w nastepnym. Poza tym co jesli np. w listopadzie zglosiloby sie 100 nowych osob do ligi?:)))) (pojechalem troche, wiem :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.241 seconds
Powered by Kunena Forum