PomysłÃ³w moich kilka

More
16 years 8 months ago - 16 years 8 months ago #25465 by RedHiney
A wpadły mi do łba następujące pomysły, do przedyskutowania:

1. Reorganizacja 3 ligi - do postaci jaka ma liga druga, czyli jedna grupa (albo dwie) z liczba graczy oscylujaca wokol 12-14. W zwiazku z tym postuluje powstanie ligi 4 - zwanej roboczo testowa - bylaby to jedna gigantyczna grupa, w ktorej wystepowaliby wszyscy nowi gracze. W tejze lidze postulowalbym brak jakichkolwiek wymagan frekwencyjnych . Wszscy graja jak chca, kiedy i z kim chca. Na koniec sezonu mamy obraz, kto byl najwytrwalszy, najbardziej zdeterminowany i kto rokuje na przyszlosc. Ci, awansuja do ligi trzeciej i rozpoczynaja powazne zmagania o awans do najwyzszej klasy rozgrywkowej.
Powstanie nizszej ligi, rezerwowej, testowej, jak zwal tak zwal spowoduje rowniez, ze gracze w lidze 3 przestana sie czuc bezpieczni - grozba spadku moze byc dosc solidnym bodzcem do walki na 105% w kazdym spotkaniu.
2. Wprowadzenie, wzorem federacji angielskiej, rozroznienia pucharow. Czyli np. PL dla najlepszych graczy z pierwszych dwoch lig, PP dla wszystkich, i jakis jeden czy dwa puchary, w ktorych beda wystepowali ludzie z najnizszych lig. Spowoduje to, ze ci, ktorzy dopiero rozpoczynaja przygode ze SWOSem, ewentualnie wracaja po dlugiej przerwie nie beda sie zniechecac bedac lomotanym przez ligowe wygi. Co wiecej, spowoduje to wieksze zaangazowanie. Zwyciestwo w Pucharze to zawsze nobilitacja i bodziec do dalszej gry i pracy nad wlasnym stylem. Oczywiscie pozostanie PP, w ktorym zawsze mozna zmierzyc sie z najlepszymi graczami na scenie. Oczywiscie, nalezy traktowac ow Puchar na rowni z pozostalymi. Nie wykluczam, przyznawania trofeum (z funduszy ss.pl) jak za kazdy inny puchar.
3. Postulowalbym zwiekszenie liczebnosci lig oraz zmniejszenia liczby rozgrywanych spotkan miedzy graczami do dwoch tak, aby nasze rozgrywki zblizyc maksymalnie do prawdziwych lig.
To tyle ode mnie. Kilka pomyslow spisanych na goraco.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25467 by dior
Ciekawe pomysły. Chyba w ten sposób jeszcze nikt do rozgrywek ligowych nie podchodził. Z jednym zgadzam się całkowicie - 2 mecze w lidze z każdym, nie 4. Reszta do wypróbowania...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25470 by Intermario
Warto sprobować pomysł z 3cia liga i 4 oraz z tymi cupami dla slabszych :)


4 mecze w lidze powinny jednak zostać! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25471 by Lord Pablo
czy 2 mecze w lidze czy 4 to zależy tylko od ilości graczy w lidze, mysle że łączna ilośc meczy w niższych ligach nie powinna przekraczać 20 meczy na gracza. Co innego w pierwszej lub drugiej lidze tam grają gracze którym na graniu zalezy, więc problem pozostaje tylko z trzecią ligą. Uważam że powinna powstać czwarta liga a trzecia powinna zostać poddana redukcji ponieważ 4 trzecie ligi po około 6 graczy daje aż 24 graczy w trzeciej lidze a to mom zdaniem troche za dużo. Więc jestem za tym by czwarta liga powstała ale na jakich zasadach to już niech ustalą ci co mają doświadczenie w prowadzeniu lig - ja dałem tylko propozycje wcale tak nie musi być...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25473 by Spankin
to i ja sie wypowiem, a co!

bylbym za pucharami dla slabszych (jesli liga 3 bedzie dalej tak podzielona i liczna, moglby byc puchar 3 ligi, wtedy bedzie szansa zeby przodownicy lig sie spotkali, a i Ci z nizszych miejsc mieliby szanse na jakis puchar) ( jesli powstanie liga 4, wtedy na rzeczy bedzie jeden puchar dla ligi 3 i 4)

co do 3 ligi zgadzam sie, o tyle ze 6 graczy na lige to za malo, wtedy gra sie z 5 graczami, a bywa ze jeden czy dwoch olewa sobie i wychodzi na to ze gra sie z 2-3 przeciwnikami w lidze - to stanowczo za malo, moim zdaniem optymalna liczba byloby w 3 lidze grupy po 8-10 graczy

jestem przeciwny dwom meczom w lidze, cztery sa ok, wiecej gier - wiecej zabawy

jestem przeciwny braku wymogu frekwencji w 4 lidze (o ile powstanie), zalozmy ze chce grac, przychodze na irca, jestem na gg, ale innych nie ma, wiec ja tez nie rozegram gier, zreszta bedzie tak ze np: nick A bedzie tylko przez 2 dni dostepny i wtedy mecze z nim rozegra tylko nick B i np wygra 4, reszta na tym straci nie ze swojej winy)

jestem za powstaniem ligi 4 ale bez nazywania jej testowa, po prostu 4 liga na normalnych zasadach

jestem za to za rygorystycznymi karami za brak frekwencji, jesli juz ktos sie decyduje grac to niech gra (powinny byc przyznawane walkowery albo cos - ale nie w lidze tylko jako mecze np ooo - wtedy kazdy by sie staral, bo wiedzialby ze jak nie zagra to bedzie mial 4 mecze w plecy - nie wiem czy to sie da zrobic technicznie)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25474 by enrique
Uważam, że pomysł wprowadzenia IV ligi jest dobry. Ponieważ ostatnimi czasy faktycznie przybyło graczy i III liga wydaje się być przeciążona. Ponadto wydaje się, że niektórzy trzecioligowcy, mając pewność, że niżej spaść nie można, podchodzą do gry niezbyt serio. Realna groźba spadku do niższej klasy rozgrywkowej mogłaby być odpowiednim bodźcem. Dodatkowo 4 liga byłaby dobrym polem do przetarcia dla świeżych zawodników i dla tych, którzy mieli przerwe od swosa. W IV Lidze nie byłoby żadnego ograniczenia co do ilości playersów, z tym, że obowiązywałaby zasada, iż do rozgrywek można się zapisać najpóźniej do połowy danego miesiąca. Zależnie od ilości lub szacunkowej ilości graczy, IV liga mogłaby zostać podzielona na jakieś grupy.
Co do III ligi to mogłaby ona zostać ograniczona np do 2 lub 3 grup, tak by maxymalnie grało w niej ok 16 - 18 drużyn. A ilość meczów między zawodnikami zależąłaby oczywiści od wielkości grup. Myśle, że po 4 mecze każdy z każdym w przypadku małej wielkości grupy jest dobrym rozwiązaniem.
Co do II ligi to nie jestem pewny czy większa ilość zawodników niż max 10 - 12 dobrze się przysłuży dla ligi. Ewentualnie można by zastanowić się nad podziałem II ligi na 2 grupy ale pytanie po ile osób? Jeśli byłaby pewność co do frekwencji to nie ma problemu nawet z 2 grupami po 8. Bo po 5 czy 6 to jednak za mało na grupy.
I tak pewnie nikt tego nie przeczyta, długość txt przeraża z góry. Pozdrawiam :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25475 by enrique
Acha I pomysł z pucharami brzmi zachęcająco. A może by wprowadzić więcej takich turniejowych rozgrywek w stylu pucharu polski?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25476 by ruichi
to moze cos i ja dorzuce.. jestem jak najbardziej za reorganizacja 3 ligi.. czy to beda 2 grupy czy jedna, ale powinno byc wiecej graczy w grupie (10-12)- wiecej druzyn=wiecej zabawy no i wiecej mozliwych rozwiazan. 4 liga powinna byc wlasnie dla nowych - moze nie bez zupelnej samowolki, ale tez nie az tak restrykcyjna jak 1,2,3. Zalozmy 60-80% meczow trzeba rozegrac, Co do pucharu dla nizszych lig to tez jestem za. Wiadomo, ze fajnie sie rywalizuje z innymi majac jakies szanse na wygrana, a nie odpada po 1 rundzie. Tym bardziej, ze sporo ludzi gra w trzech ligach, wiec mozna cos pokombinowac.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25477 by Champ
2 mecze w lidze jestem za

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25478 by Foka
Ad.1
Robienie 4 ligi nie ma żadnego sensu. Komu się będzie chciało czekac 4 miesiące na awans do elity. Tak wiem dla wytrwałych nic trudnego. Co nie znaczy, że 3 liga w obecnym kształcie jest dobra. Nie jest. Potrzebuje zmian, ale 3 liga to musi być najniższa liga nie widze sensu robienia 4 ligi.

Ad.2
Świetny pomysł - Zatwierdzam od nowego sezonu. Jak tylko do Wrocławia przyjade w niedziele, przygotuje odpowiednie zmiany w regulaminie. Będzie Puchar Ekstraklasy. I Puchar Niższych Lig no i Puchar Polski w starej formie. Naprawdę znakomita propozycja.

Ad.3
Kształu ligi i ilości meczy na poziomie Ekstraklasy i Drugiej Ligi zmieniać nie ma sensu bo zwyczajnie pomysł się sprawdza. Tak musi zostać. A co do 3 ligi patrz ad.1

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.204 seconds
Powered by Kunena Forum