PomysłÃ³w moich kilka

More
16 years 8 months ago #25529 by MaroJ
No wlasnie w Polskich Ligach (de facto nie PZPNowskich bo rozgrywki prowadzi Ekstraklasa SA) sa non stop zmiany i wszyscy widza jak te ligi funkcjonuja. Primera Division, Premiership czy Serie A graja od lat tym samym sposobem i jak widac tam nie takiego bajzlu.

Dobrze zorganizowane rozgryki nie powinny pelnic roli krolika doswiadczalnego w stylu jak sie zmiany nie przyjma to za miesiac sie wroci do starych. Jak sie zglosi stu graczy to wtedy sie bedzie myslec. Tymczasem mamy dobrze funkcjonujace rozgrywki, dostajemy bonusowe miejsca w europejskich pucharach za 100% frekwencje w lidze.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25530 by Splatterpunk
Dobrze zoorganizowane są na poziomie Ekstraklasy i 2 ligii bo coś mi się wydaje że 3 liga niestety niefunkcjonyuje za dobrze :/ i o to głównie nam chodzi o trzecią lige...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25531 by Intermario
MaroJ zgadzam sie ligi sa doskonale bo przez wiele lat sie nic nie zmienialo...ale nie dochodzilo do tego, bowiem systemy rogrywek okazaly sie idealne :) Natomiast my mamy stale problem z naplywem i odplywem graczy dlatego tez no sila rzeczy musimy reformowac ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25532 by MaroJ
Wiem Mario, zgadza sie. Aczkolwiek moim skromnym zdaniem 3 ligi nie da się zmienić żadnymi reformami. Powód jest prosty - niżej juz spaść nie można oraz to że ktoś przegrywa wszystkie mecze i ma tego dość. Jeśli ktoś wie że awans jest już poza jego zasięgiem, to też często zostawia granie w 3 lidze. Obecnie są za tp kary: dyskwalifikacje na miesiąc, punkty karne ale to tez jak widać nic nie zmienia. Taki urok najniższej ligi.

Natomiast 20 najlepszych Polaków rozgrywa 100% meczów w 1 i 2 lidze bo wiedzą że już reprezentują pewien poziom i muszą już trzymać fason. Trzecia liga to tylko jedynie przetarcie. Powiem więcej, bardzo dobrze że w 3 lidze nie ma 100% frekwencji - bowiem tam odchodzą Ci co im się to nie podoba gra w lidze, dobrze że to się dzieje w 3 lidze a nie wyżej. Spluwy nikomu do głowy nie przyłożymy żeby grał.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago - 16 years 8 months ago #25533 by Splatterpunk
heh:P Dlatego jestem za pomysłem wprowadzenia 4 ligi czy tam 3 amatorskiej w której takie przetarcia byłyby możliwe :P
Bez tego co się teraz dzieje... tzn 2,3 gości z grupy przestaje grać po dostają po tyłku... a w grupie wszystkich osób 6,7...

ewentualnie coś zeminić żeby takie sytuacje zminimalizować...

ale weług mnie jest jednak przepaść między początkującymi graczami a tymi którzy już trochę grają i nie można wszystkich wrzucać do jednego worka... Bo ci słabsi za szybko zrezygnują, rzekłbym zrezygnują zanim właściwie zaczną...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25534 by MaroJ
A co to zmieni ? Że w 4 lidze będzie się działo to co teraz w 3 lidze ? Przypomina mi to zamiatanie pod dywan. Można zrobić nawet 5 i 6 ligę i co to da, problem pozostanie zawsze w najniższej lidze a co to za różnica czy będzie to 3 liga czy 4 ?

Splater powiem tak, ja grałem we wszystkich ligach jakie istniały, w 4 też bo taka była. Została ona rozwiązana bo wtedy zmniejszał się napływ (o którym tu mowa) nowych graczy. Jak widzieli że 4 miesiące w optymistycznej wersji zabierze im awans do ekstraklasy to nie zaczynali nawet grać.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25535 by MaroJ

heh:P Dlatego jestem za pomysłem wprowadzenia 4 ligi czy tam 3 amatorskiej w której takie przetarcia byłyby możliwe :P
Bez tego co się teraz dzieje... tzn 2,3 gości z grupy przestaje grać po dostają po tyłku... a w grupie wszystkich osób 6,7...

ewentualnie coś zeminić żeby takie sytuacje zminimalizować...

3 Liga - Utworzenie 2 grup trzeciej ligi (obecnie w 3 lidze gra 25 graczy) po okolo 12 osob na grupe - w ten sposoób gracze z wszystkich lig mają do rozegrania porównywalną liczbę spotkań - ze mecze w lidze zdobywa się punkty SRN (nawet podówjnie) dlatego sprawiedliwie będzie gdy wszyscy będą mieli do rozegrania mniej więcej tyle samo meczów w ligach.
4 Liga - Tworzenie jej nie ma najmniejszego sensu, kiedyś jak była, gracze narzekali że w najlepszym przypadku dopiero za 4 miesiące mogą zagrać w Ekstraklasie.


Przy około 12 graczach w jednej z grup 3 ligi takie sytuacje będą zminimalizowane.
Przejrzałem sobie właśnie 3 ligi i widzę że tam tylko 4 osoby (wśród 25) nie grają za wiele, a na dodatek mają na to jeszcze 8 dni. Czy to aby nie zbytnia panika ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25536 by Splatterpunk
25 osób w jednej lidze.... heh... zawsze panikuje:P zobaczymy jak będzie :P na razie dyskutujemy:P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25538 by MaroJ

Przy około 12 graczach w jednej z grup 3 ligi takie sytuacje będą zminimalizowane.


Luz Splatter wiadomo nawijamy, wszyscy chcemy znaleźć jakieś rozwiązanie. Pozdr.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #25539 by RedHiney
Tak czy siak, lepiej byloby gdyby 3 liga przybrala forme jedno- badz dwugrupowa. 4 grupy po maksymalnie 7 graczy to chyba jednak zbytnie rozproszenie. 25 osob w tej chwili gra w 3 lidze, 4 (byc moze 5) wydaje sie byc pewnymi kandydatami do odstrzelenia po tym sezonie. Zostaje 20-21, podzielmy je na dwie grupy i grajmy tak jak do tej pory - 4 razy. 36 spotkan w sezonie. To ilosc mim zdaniem optymalna, zeby miec co robic przez caly miesiac.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.204 seconds
Powered by Kunena Forum