[LIGA] Propozycje zmian

  • VirgoPL
  • VirgoPL's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 10 months ago #22244 by VirgoPL
Replied by VirgoPL on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian
Zglaszam chec prowadzenia jakiejs ligi czy pucharku :D sprobouje swoich sil i przy okazji nabiore doswiadczenia :D

Niech moc będzie z Wami!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Domin Gabryel
  • Domin Gabryel's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 10 months ago - 16 years 10 months ago #22251 by Domin Gabryel
Replied by Domin Gabryel on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian

PARANOJA!!!! NIE BĘDZIE NICZEGO! NIE BEDZIE POLICJI, PAPIEROSOW, ALKOHOLU, NARKOTYKOW, NICZEGO NIE BEDZIE!!! a co do ligi to troche mozna zmienic ale niech to dalej przypomina lige, bez jaj, czy istnieje jakas liga gdzie gra sie mecze zeby dac komus awans? JAJA JAK BERETY!!! nie robmy jaj, a jak ma tak byc to niech lepiej nie bedzie niczego.

pzdr :D


Chyba nie bardzo rozumiesz o co chodzi - jesli ktos ciagle o cos gra, a ty nie bedziesz chcial meczu rozegrac, to zostaniesz jak najbardziej slusznie ukarany. Dlatego nie ma zadnych sztywnych procentowo okreslonych wymagan co do frekwencji - byloby 90% a np. zostalby ci mecz z kims walczacym o mistrzostwo i co ? Moglbys bezkarnie odmowic bo minimum spelniles.

Jest to tez poklosie poprzedniego sezonu, gdzie pare osob wypadlo z ligi tylko dlatego ze nie rozegrali paru nic nieznaczacych meczow.

Osoba ktora bedzie odmawiala gier, ktore beda poza minimum narazi sie na smiesznosc i tyle.


AD. INNYCH KWESTII:

- Jesli w nast. sezonie sytuacja bedzie wygladac tak jak wygladala w II lidze to ligi beda zmniejszone do takich rozmiarow o jakich piszecie, czyli I i II liga po 8 osob.

- 10 osobowa liga to 2 osoby pewne do spadku - to chyba zart? Przypominam ze Dindek i Szczala zapewne niebawem do niej powroca, jest Pacik ktory pokonal Inblooma i Foke w PL wiec chyba cos tam umie, jest paru innych, poza tym wlasnie mnie i DarthLorda (ktory dostal sie tylko przez zawirowania personalne w ub. sezonie) zastapi Virgo i Noel. Mysle ze I liga jak najbardziej na 10 osob zasluguje.

- Nie sadze zeby byli potrzebni prezesi kazdej z lig czy pucharow, wg. mnie to niepotrzebne zamieszanie, ja pomocy nie potrzebuje, z jednym wyjatkiem, bo przydalaby sie najwyzej osoba od savediska polskiego.

- Nie rozumiem co jest niewygodnego w PM na stronie, a ustanowienie tego miejsca jako JEDYNE oficjalne polaczenie ze mna ma swoje plusy - m.in. kazdy aktywnie grajacy na stronie sie loguje, wiec jest to dobre zrodlo podawania roznych komunikatow, w przeciwienstwie do np. sensiblesoccer.pl przy ktorej nie mam pewnosci, czy kazdy tam zaglada.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 10 months ago #22255 by Foka
Replied by Foka on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian
Ale czemu sytuacja w 2 lidze ma mieć wpływ na pierwszą ... ?? W Ekstraklasioe frekwencja świetna więc po co zmieniać ?? Ewentualnie można będzie ligę drugą ograniczyć ...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 10 months ago - 16 years 10 months ago #22257 by dior
Replied by dior on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian
Żaden regulamin nie zagwarantuje wysokiej frekwencji. Można natomiast przyjąć pewne reguły, sprawiedliwe reguły, które pozwolą ustalić kolejność graczy w ligowej tabeli w przypadku zamknięcia sezonu przed uzyskaniem wszystkich wyników. Do tego zmierzał Foka, do tego zmierza Domin. Myslę, że obaj Panowie podeszli do sprawy z głową.

Kwestie organizacyjne interesują mnie mniej. Zawsze, jeśli byłem w lidze, to grałem wszystko, a gdy to się nie udawało, to oddawałem walkowery. Także niezależnie od ilości prezesów, wymogów frekwencyjnych i ilości koniecznych do rozegrania gier, będę szukał na czacie albo na gg graczy i starał się kompletować mecze online. Tak to powinno wyglądac, ale to już są sprawy indywidualne każdego zawodnika. Jedyna sugestia, jaką mam, to zmniejszenie ilości gier o połowę - dwa mecze z każdym z tabeli. Obiektywne argumenty, jeśli takie są, przemawiają zarówno na korzyść jednego systemu, jak i na korzyść drugiego. Toczyłem niekończące się rozmowy z Foką i obaj przyznawaliśmy sobie rację. Zatem propozycji zmniejszenia ilości gier nie argumentuję inaczej, jak własną wygodą, wizją rozgrywek itd.

Pozdrówka!

dior

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Domin Gabryel
  • Domin Gabryel's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 10 months ago - 16 years 10 months ago #22263 by Domin Gabryel
Replied by Domin Gabryel on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian

Ale czemu sytuacja w 2 lidze ma mieć wpływ na pierwszą ... ?? W Ekstraklasioe frekwencja świetna więc po co zmieniać ?? Ewentualnie można będzie ligę drugą ograniczyć ...


Nie, nie bedzie miala ....
Dwuznaczne zdanie mi wyszlo w tamtym poscie :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 10 months ago #22267 by dzem
Replied by dzem on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian
witam towarzysze;-)

Problemy z zapewnieniem rownej liczby gier byly zawsze. Kazdy rozsadny pomysl powinien byc wprowadzony w zycie, jesli jest szansa ze poprawi sytuacje - trzeba probowac. Dlatego admini maja moje poparcie;-)
Wlasciwie posta pisze glownie po to zeby poprzec Diora, ze x2 w lidze wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem.
Nie bylo mnie dlugo, dlatego moje zdanie nie jest poparte doswiadczeniem z ostatnich miesiecy. Moze x4 faktycznie jest wporzo.. nie wiem.. przekonam sie juz w lipcu;-)
Moim zdaniem x4 ulatwia troche droge lepszym graczom. Jesli slabszy gracz urwie mistrzowi punkty w jednym meczu, to nie ma co liczyc na ponowne zaskoczenie go w pozostalych spotkaniach.
dlatego w najciekawszym przypadku bilans bedzie 3-1.
Jesli jest tylko jeden rewanz to bilans moze byc 1-1, co zwieksza szanse na przeskoczenie teoretycznie lepszych graczy.

Jak juz pisalem, moze wiele sie pozmienialo i jestem w bledzie, no ale na dzien dzisiejszy taka ma opinia:)

Pozdrawiam i do meczykow!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • VirgoPL
  • VirgoPL's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 10 months ago - 16 years 10 months ago #22268 by VirgoPL
Replied by VirgoPL on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian
Moim zdaniem powinno obowiazywac 100% frekwencji, bo jesli sa jakies minimum 80-90 to sie dziadostwo robi, ktos juz nie gra bo ma minimum. Jak sie ma 36 meczy na sezon to sie powinno rozegrac te 36 a nie 28.

Proponuje podwyzyc minimum do 100%

PS: jesli ktos nie jest pewien czy rozegrania wszystkich meczy to niech sie nie zglasza do ligi, liga powinna posiadac pewnych gracz, ktorzy zadeklaruja 100% frekwencje.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Domin Gabryel
  • Domin Gabryel's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 10 months ago - 16 years 10 months ago #22272 by Domin Gabryel
Replied by Domin Gabryel on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian
OK, wiec sa dwie mozliwosci :

1. Ta ktora jest teraz - tych ktorzy oleja nieistotne mecze nie spotyka kara. Ale w lidze gra sie tez o double-SRN i to jest minus tej metody.

2. 100%. Proste rozwiazanie, jedyny minus taki, ze najtrudniejsze do wykonania, bo granie meczy bez zadnej stawki (poza SRN, a przeciez tych SRN wcale nie musi byc sporo) jest srednio rajcujace i staje sie tylko obowiazkiem, uciazliwym nieraz.

Wybralem pierwsze, luzniejsze, ale skoro jest tak kontrowersyjne, to mozna dac 100%, i jesli ktos nie bedzie mogl spotkac rywala pisze PM na ss.de do niego i do mnie (dwoch adresatow message) ze chce grac i sie umawia. Jesli drugi nie odpowie to w przypadku nie rozegrania meczow miedzy nimi wina spada na niego, wiec to on spada z ligi i jego wyniki sa anulowane (bo nie ma 100%)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 10 months ago #22291 by Foka
Replied by Foka on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian
Jestem za rozwiązaniem numer dwa !!!!! Zacznijmy ligę traktować poważnie. Wymyślmy metody usuwania graczy za to, że nie spełnili minimum. Proponuje zacząć 100% frekwencje od ligi pierwszej i drugiej, a w 3 na razie się ograniczyć... Ustalić np. że brak 100% to sezon całkowicie poza ligą pl, albo rozpoczęcie sezonu z minus 10 punktami w 3 lidze ( bo musi być tez jakaś kara dla tych co np w 3lidzej nie mają minimum dajmy na to 90% i w nowym sezonie chcą grać). Oczywiście tabela tego nie pokazuje, ale my byśmy to odliczali na koniec.

PS
Drogi Dżemie ... Jeśli ktoś fartem w 2ch meczach mógł wygrać raz, to w 4ech może dwa razy ;) hehe

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 10 months ago #22294 by ABSOLUT
Replied by ABSOLUT on topic Re: [LIGA] Propozycje zmian
Tak 100% musi byc,to jest liga a nie mecze sparingowe gdzie mozna sobie zagrac 2-3 mecze a jak sie nie chce to juz np.4 odpuscic :(

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.495 seconds
Powered by Kunena Forum