Zmiany w regulaminie - propozycje.

  • Domin Gabryel
  • Domin Gabryel's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
15 years 1 month ago - 15 years 1 month ago #64222 by Domin Gabryel
Replied by Domin Gabryel on topic Re: Zmiany w regulaminie - propozycje.
Jak zwykle nie zgadzam sie :)


Lepsze byłyby te progi które są, ale z dodakowym określeniem Z KIM masz zagrać przez dany okres, do końca danego progu - bez określenie dokładnych terminów czy godzin oczywiście. Czyli byłaby rozpiska  - do pierwszego terminu masz poszukać i zagrać z ta czescia graczy, do drugiego z tymi itd. Same plusy - łatwiej wyegzekwować to, bo widać kto winny i kto nie gra, nie może sie skontaktować. Znika dowolność dobierania partnera, więc możesz już nie tylko wymagać GRAĆ LIGĘ ale odnosić się konkretnie do danych par.
Minusów nie widze. Jak komuś by nie pasowało terminowo (wyjazd na dłużej niż 4-5 dni), to można przecież wziąć to pod uwagę, ew. przełożyć jego mecze.
Pracochłonne ? A od czego są komputery, to nie jest zadanie na szczególnie skomplikowany program.

Dodatkowy próg imo nie da nic dobrego, może w pierwszym miesiącu czy dwóch by trochę ludzi zmobilizował, ale w ogólnym rocrachunku odsiewałby tych, którzy przy systemie takim jak teraz jakoś by te mecze dograli.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #64230 by ruichi
ciekawy pomysł ;) ale... czekam na inne opinie

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #64234 by bobbiebobras
Pierwsza sprawa

Ja uwazam ze zwiekszenie progow zrobi jeszcze wieksze zamieszanie :) co raz wiecej ludzi zacznie rezygnowac bo to przestaje byc zabawa i frajada a granie na mus bo wybil 5 bo wybil 10 15 itd kazdego miesiaca.. Oprocz swosa kazdy ma swoje zycie i nie jest do konca wszystkiego zaplanowac a napewno nie uklada wszystkiego pod swosa a wrecz odwrotnie wiec robienie 4 progow ( co za 3 miesiace znow madr yjakis stwierdzi ze za malo bo wtedy kazdy jak domniemywam ograniczy sie do przychodzenia ostatniego :) i bedzie chcial wprowadzic 5 progow ) Patrzac na sezony wstecz i tak dobrze zawsze konczylu sie sezonu ten kto rezygnowal to albo z braku czasu albo z problemami z netem a i tak i tak wiekszosc konczyla w ostatni dzien badz przed wiec czy bedzie 4 czy 5 progow bedzie sie to powtarzac i tyle :)

Druga sprawa

Pomysl Foki z wprowadzeniem 4 progow sie wzial z tego bo bedac na mircu nie mial z kim grac ze ludzie sie nie pojawiaja to zeby wprowadzic 4 progi ze ludzie beda czesciej wpadac bo on akurat ma czas i siedzi i mu sie nudzi to mu mowie idz sobie poogladaj tv :) albo poszedlby na spacer z corka :) zreszta jak widze mase ludzi sie przychyla ku temu hehe i tak sadze ze 70% argumentu bierze sie stad ze to chce wprowadzic Foka a nie np Miros czy Gregor albo inny ktos bo nawet by nie dostal 3 glosow poparcia :)

Trzecia sprawa

Po co chcecie znowu nowinki wprowadzac jak i tak caly czas kazdemu sie upiecze bo nikt nie jest zatym aby wyrzucac wiec zostancie wkoncu przy jednym regulaminie a nie co miesiac zmiany zmiany i zmiany a pozniej juz wiekszosc sama nie wie jakie sa zasady, w ile dni przed koncem mozna pisac ze kogos nie ma, itd im bardziej skracacie smycz tym szybciej sie one zerwie..

Czwarta sprawa

Czekam na Wasze slowa nie zgodnosci bo bedzie ich pewnie mase ale smialo :) jestem na to przygotowany hehe

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #64235 by ruichi
hyhy... :D wypowiadac sie! ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #64236 by morys
A ja mam wrazenie Bobbie , ze jestes przeciw bo to Foka lansuje :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Domin Gabryel
  • Domin Gabryel's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
15 years 1 month ago - 15 years 1 month ago #64240 by Domin Gabryel
Replied by Domin Gabryel on topic Re: Zmiany w regulaminie - propozycje.
Nowinka o której pisałem będzie tylko ułatwieniem.

IMO nie ma co zabraniać zagrać wcześniej mecz tzn. np. wg planu mam grać z JAKIS_NICK w progu dajmy na to 10-20 dzien miesiaca to nie powinno byc zabronione zagrac tego wczesniej, w wcześniejszym progu.

Chociaż to jest do dogadania, gdyby trzymac sie sztywno rozpiski i nie grać wcześniej meczów przewidzianych na później to tez bysmy duzo zyskiwali :
- przejrzysta tabela - nie byłoby że ktoś zagrał już 25 meczów, a ktoś 10
- przejrzysty układ meczów, czyli dodatkowe emocje , bo widzisz czarno na białym z kim i w którym okresie mają do rozegrania mecze twoi bezpośredni rywale o np. awans, więc możesz się np. dodatkowo łudziź ;)
Minusem jest jednak wtedy , że widzisz kogoś na irc, chce on grać ligę, a nie możecie, bo jeszcze nie ten okres...


Tak czy siak nIe byłoby jednak mowy o wymianach meczów tzn.:

I okres
(... inne mecze)
A-B

II okres
(... inne mecze)
A-C
B-C

Przyjmijmy że jest teraz I okres. Gracze A i B nie zagrali meczu między sobą obowiązkowego, ale mają już awansem zagrane mecze A-C i B-C z II okresu - mógłby więc przyjść graczom A i B do spółki z C do głowy pomysł zmiany kolejności meczu A-B z I na II okres , a tamtych meczów A-C B-C rozegranych awansem na I okres. Takie coś kategorycznie NIE, bo wtedy byłby jubel nie z tej ziemi.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #64252 by Foka
Totalnie nierealne Domin. Oczywiście bardzo interesujące, ale nijak to się ma do rzeczywistości. Teraz jest problem z graniem, a jak jeszcze zamiast 11 graczy będziesz musiał zagrać z 3ema konkretnymi to już będzie totalny bałagan.

Bobbie widze, że czytasz wybiórczo. To na, co jest Ci łatwo odpowiedzieć. Dałem dwa pomysły jeden ze zwiększeniem progów, drugi z pozostawieniem progów, ale zmianą ilości rozegranych meczy.

Poza tym Bobbie nie musisz mówić mi, co ja mam robić. Bo akurat doskonale potrafię sobie zorganizować czas i starcza mi go na wszystko dla tego zgłaszam się do ligi. Skoro Ty taki biedny zarobiony jesteś, to odpuść sobie ligę i ogranicz się do ooo, gdy ten czas masz.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #64253 by Miros_PL
Nie wiem skąd wziął się pomysł z wprowadzaniem następnych progów w lidze. Jak spojrzymy w aktualne ligi to myślę ze jeżeli byłyby wprowadzone w kwietniu to liga wyglądałaby tak samo lub jeszcze gorzej. Przez wprowadzenie tych progów zrobi się większy haos w lidze, a tego byśmy nie chcieli. Patrząc na ligi w tym miesiącu i w poprzednich naszym problemem tak naprawdę to jest kilka osób które zapisują się do ligi i albo notorycznie nie dotrzymują progów limitowych, albo rezygnują z braku czasu (wszyscy wiedza o kim mowa). Ciekawe ze w następnym miesiącu znajdują czas by zagrać miesiąc w lidze by w następnym znów zrezygnować. Czy dla tych kilku osób, których postępowanie nie zmienia nowe progi warto zmieniać regulamin- ja w to wątpię. A dla pozostałych którzy grają zgodnie z regulaminem nowe progi przysporzą dodatkowych problemów.

Do Stellozy : Tak zapisałem się ale dla mnie to przyjemności a nie obowiązek

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #64297 by Lord Pablo
jeżeli już to proponuje najpierw wprowadzenie dodatkowych progów najpierw w EKSTRAKLASIE i zobaczyć miesiąc lub dwa jak to sie sprawuje i czy zda egzamin. Potem można dodać do drugiej trzeciej i zobaczymy co się dzieje. Dlaczego tylko Ekstraklasa na początek? Bo to tylko tam trza czekać tydzień aż ktoś z kimś zagra jakiś mecz.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #64298 by szczepan
jak zwykle wszyscy jednomyslni ;)

pomysl domina na papierze moze i ciekawy, ale generalnie jestem zwolennikiem maksymalnego upraszczania regulaminu, a to idzie w zupelnie przeciwna strone. dlatego proponuje nie zmieniac nic na sile, w mysl zasady, ze lepsze jest wrogiem dobrego. acz dalsza dyskusja oczywiscie jak najbardziej wskazana

[a na marginesie: pelne poparcie dla towarzysza morysa w sprawie nieobowiazkowego pl oraz ppm! a tak, to taka moja mala krucjata ;D]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.216 seconds
Powered by Kunena Forum