Zmiany w regulaminie - propozycje.

More
15 years 2 months ago #63971 by Foka
Proponuje wprowadzenie 4ech terminów progowych w polskiej lidze. Bo to, co aktualnie się dzieje to żenada. Ludzie czekją na 10ty i 20ty i 25ty wtedy dogrywają mecze na siłę. Można przy 4ech progach wprowadzić np zasadę, że jeden można odpuścić w sezonie.

Druga zmiana ustalenie dokładnej godziny zakończenia rozgrywek. Czy to będzie 0.00 w Polsce czy na Wyspach, a może w Australii. Wiem, ze to szczegóły, ale właśnie korzystają z nich Ci, którzy czekają z graniem na ostatni dzień.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #63978 by Geese
Jaka jest gwarancja, że przy zmianie regulaminu i wprowadzeniu czterech terminów np. 7, 14, 21, 25 ludzie nie będą czekać, żeby wtedy zagrać mecze. Znając życie nic to nie zmieni.

Co do godziny zakończenia rozgrywek to oczywiście 0:00, jest to liga polska więc obowiązuje czas w polsce.

Co do zmian to ja nie wiem, niektórych ciężko namówić na grę wcześniej albo nie pojawiają się do 10/20/25. Może inni regularnie bywający na IRC-u nie powinni iść tak bardzo na rękę tym co ciągle unikają gry np. nie pojawił się na IRC-u do powiedzmy 8-9 albo unika gry (ciągle odmawia, z różnych powodów, albo nie odpisuje) to nie ma obowiązku gry z nim, bez oczywiście konsekwencji dla siebie. Tak samo w późniejszych progach limitowych. Może to by nauczyło, żeby zagrać szybciej bo potem wszyscy będą odmawiać i poleci taka osoba z ligi.

Zaostrzenie kar dla zawodników, którzy zapisują się do ligi a nie pojawiają się np. Magnum_17 już kiedyś były problemy żeby z nim zagrać. Teraz zapisał się do ligi i ani razu go nie widziałem 10-tego został usunięty. Moim zdaniem całkowity ban na ligę, albo chce grać albo sobie jaja robi.

Ja bym został przy obecnych progach limitów gier. Bo to nie ma różnicy czy to będą 3 terminy czy 4 tak ludzie będą czekać na ostatni dzień.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #63982 by Foka
W sumie masz rację Geese. ALe jeśli będą 4 progi to już 5 razy się przynajmniej pojawią by zagrać. a Nie tylko 3 (10, 20, 25).

Co do Magnuma to naturalnie jest gdzieś zapis w regulaminie, że jak ktoś dowalił farmazona to powinien startować przynajmniej z minusowymi punktami, a za razem drugim miesiąc odczekać.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #64000 by ruichi
Mysle ze zmiana na 4,5 czy 10 terminow niewiele zmieni. Sa miesiace kiedy nie trzeba praktycznie nikogo poganiac, a sa takie, ze ciezko pogonic. Chociaz szczerze mowiac myslalem nad lekka zmiana terminow sam od pewnego czasu, tak, aby na kazdy termin wypadalo po 1/3 gier potrzebnych na 1/3 czasu. Majac 12 druzyn w grupie dla lig 1,2,3 kazdy gra po 44 gry i jest 25 dni na rozegranie. Wg moich rozmyslan (nic konkretnego jeszcze - wszystko w trakcie rozwazania) do 8 nalezaloby rozegrac 14 gier, do 16tego 28, a do 25 calą resztę.

Co do obijakow to jest zapis. Miesieczny ban, potem 6 miesieczny i potem dozywotni. Zawsze mozna ten miesieczny wyrzucic, zeby bylo ciekawiej:P

Jeszcze mi powiedzcie jak motywowac czlonkow Rady zeby pelnili nalezycie swoje obowiazki, bo tez sie obijaja, co niestety obniza poziom. Ale postanowilem wziac sie za to od maja tak czy siak, bo samo zgloszenie checi nie wystarczy, zeby to wszystko funkcjonowalo jak nalezy. ;)

Do tego jeszcze jedno... Jak zachecic ludzi do udzialu w PP - gdzie te czasy, gdzie gralo prawie 60 osob!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #64001 by Foka
Jak Prezes postawi flaszkę to i 80 będzie w PP :P

Bardzo ciekawy pomysł z tymi progami, myślę że trza wprowadzić go w życie i nie ma na co czekać. Faktycznie teraz na 5dniowy najkrótszy przypada najwięcej gier do rozegrania.

Co do Rady biję się w pierś i obiecuję poprawę .... od maja.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #64010 by dzem
4 terminy, w tym jeden do opuszczenia to ciekawe rozwiązanie, jeśli większość uzna, że trzeba coś koniecznie zmienić. Podoba mi się to ominięcie jednego terminu, bo mimo większej liczby limitów zachowuje elastyczność;-)
Myślę, że niewiele to zmieni jeśli chodzi o granie w ostatni dzień, bo podejrzewam, że mało kto świadomie zostawia sobie granie na ostatnią chwilę. Granie w ostatni dzień to znak, że im zależy na udziale w lidze, ale nie mają tyle czasu ile by chcieli.. Chyba każdy ligowiec już się przekonał, że granie w ostatniej chwili po jakichś dwóch tygodniach przerwy nie wpływa najlepiej na wyniki :P
Zmiana terminów może wprowadzić na jakiś czas niepotrzebne zamieszanie - teraz każdy ma podświadomie zakodowane 10/20/25 i tak bym to zostawił.


Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #64011 by szczepan
No to pare slow i ode mnie:
co do terminów: moim zdaniem dobrze jest tak jak jest teraz - są trzy progi, z czego dwa pierwsze niewygorowane, wiec w zasadzie nawet ci, ktorzy np na poczatku miesiaca maja mniej czasu na gre moga je spelnic(ze znajduja sie tacy, ktorzy nie spelnia to inna sprawa, ale nie sadze, ze przesuniecie czy zwiekszenie ilosci limitow cos tu zmieni)

natomiast co do obijania i zwiazanych z tym zapisow... kiedys bylem blizszy zdaniu foki czyli twardego traktowania wszystkich, ktorzy nie zagrali czegos w terminie, ale po pierwsze i tak nie mialo to miejsca, bo w roznych rozgrywkach regulamin traktowany byl nieco dowolnie(zwlaszcza w nieszczesnym ppm, jeszcze zanim zajal sie tym boruc), a po drugie pewne przymruzenie oka jednak powinno byc stosowane. przypadki takie jak magnuma nalezy tepic(kolega magnum17 powinien sobie dluzej odpoczac od swosowych rozgrywek, zwlaszcza ze to nie pierwszy raz), ale sytuacje, kiedy ktos nie dogra dwoch czy czterech meczow, nawet jesli tego nie zglosi powinnismy traktowac inaczej. powody moga byc rozne: mozna np nie zglaszac problemow z dograniem, bo dwie strony maja kontakt na gg, umawiaja sie na konkretny termin, a pozniej jedna osoba nawala, nie przychodzi itd(ja w ten sposob polecialem kiedys z ppm). obrazowo powiem tak-jedni z nas traktuja swosa bardziej serio, inni mniej, a inni traktuja go po prostu niepowaznie - powinnismy eliminowac tylko tych ostatnich. oczywiscie to otwiera drzwi do wiekszej dyskusji: czy chcemy sceny mniejszej, ale zgranej i karnej, czy wiekszej, ale trudniejszej do ogarniecia. ja wole wieksza.

i wreszcie kwestia pp - moze wplywa na to ilosc roznych rozgrywek i moze, podkreslam MOZE, cos by sie zmienilo, gdyby np ppm i pl nie byly obowiazkowe. ja grajac w lidze zwykle odpuszczalem pp bo nie lezal mi termin, ale nawet kiedy moglem zagrac dawalem spokoj, bo po prostu tego wszystkiego bylo dla mnie za duzo. sa wsrod nas tacy, ktorzy sensibla nigdy nie maja dosyc, ale sa i tacy, ktorym do szczescia wystarczy go tylko troche. pamietajmy o wszystkich

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #64014 by ruichi

Myślę, że niewiele to zmieni jeśli chodzi o granie w ostatni dzień, bo podejrzewam, że mało kto świadomie zostawia sobie granie na ostatnią chwilę. Granie w ostatni dzień to znak, że im zależy na udziale w lidze, ale nie mają tyle czasu ile by chcieli..


Sprawdz ile osób rozgrywa swoje mecze w termin deadline.. i to sa niestety ciagle te same osoby (nie bede wskazywal palcem;P) ;)

A co do terminow / ilosci meczy to jest czas do konca miesiaca.. niech wypowiedza sie inni tez

Aha.. potrzebuje osoby, ktora zrobilaby fajny baner swosowy ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #64047 by dzem
Rui, wiem ze dużo osób tak robi, ale mimo wszystko mam nadzieje, ze większość nie planuje tego;-)

jak poprzednio rezygnowałem z ligi (z braku czasu), to etapem pośrednim było właśnie pojawianie się na dzień przed lub w dniu limitu - aż do podjęcia decyzji ze to nie ma sensu (tym bardziej ze wyniki się sypały przez to). Sprawę dobrze ujął Szczepan

jedni z nas traktuja swosa bardziej serio, inni mniej, a inni traktuja go po prostu niepowaznie - powinnismy eliminowac tylko tych ostatnich


Jak coś działa dobrze to zmiany powinny być ostrożne, żeby rykoszetem niewinni nie dostali;-)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #64050 by Wodiczko
Faktycznie liczby terminów nie ma co zwiększać. Natomiast wypadałoby się zastanowić czy rozpatrywać prośby o przedłużenie terminów dla osób, które notorycznie o to proszą - np Cracovia i kilku innych delikwentów...
Ostateczny deadline to oczywiście 0.00 polskiego czasu.
Co do pp, to faktycznie kiedyś to inaczej bywało - z jednej strony mieliśmy reformę i nie wprowadzamy zapisów na kilka dni przed terminem, więc może niektórzy zapominają o tym...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.276 seconds
Powered by Kunena Forum