Re: Élő bajnokság 2012

More
12 years 2 weeks ago #110810 by Abelxavier
Halihó!

Akkor kb. keddre legyen meg a végleges forma az élő bajnoksághoz, hogy tudjam mikor kell induljak.
Vasárnap legkésőbb a 17:10-essel kell indulnom visszafele a keletiből, más megkötésem nincs :)
A szervezőknek van elég rutinjuk, elvileg ez már a sokadik lesz.
Nekem ok a közzététel, mondjuk még sosem vettem fel meccset, majd elmondjátok.
Hajrá!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110874 by Hawkz
Replied by Hawkz on topic Re: Élő bajnokság 2012
Sziasztok!

Sajnos elkaptam valami elég komoly betegséget, láz 39, beszélni azt már nem nagyon tudok...
Így legnagyobb sajnálatomra úgy tűnik, hogy ki kell hagynom a hétvégét :(((
Tényleg borzasztóan sajnálom és nagyon le vagyok törve miatta. :(
De ti mindenesetre érezzétek jól magatokat és igyatok meg pár sört helyettem is!
HAJRÁ MAGYAR SWOS!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110879 by dimetrodon
Megszakad a szívünk. Ezt részletesebben leírtam Hawkznak SMSben, de nyilvánosan nem vallok szerelmet, így csak annyi, hogy bassza meg.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110911 by Hawkz
Replied by Hawkz on topic Re: Élő bajnokság 2012
Sziasztok!

Nekem is megszakadt a szívem, illetve szétszakad a fejem, de azért már kezdek rendbe jönni azt hiszem. A holnapi napot azért még kihagyom a munkából. :)
No de valami irtózatosan gyorsan kérnék beszámolót a hétvége történéseiről!!! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110916 by dimetrodon
Nagyon sokat emlegettük, tudtuk, hogy nem jössz, de reméltük, hogy egyszer csak mégiscsak bekopogtatsz. Vártuk a bíztatást, érdeklődést is, gondoltuk, hogy nem vagy jó kedvedben, ha az se jön.

A te távolléted leszámítva nagyon-nagyon jó rendezvény volt. Sőt, messze az eddigi legjobb szerintem. Holnap írok egy részletes beszámolót addig csak annyi, hogy 10 nevező volt!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110919 by nort
Replied by nort on topic Re: Élő bajnokság 2012
Sziasztok,

nem tudom mennyire illik-nem illik-ide illik-nem ide illik, de nagy köszönet a szervezőknek a hangulatos és zökkenőmentes lebonyolításért (ami galiba volt a gépekkel, annyi kell is :) Ennyit a kötelező nyalintásról, mindenesetre tényleg jó volt, a társaság is, a meccsek is és a helyszín is.
Tud esetleg valaki egy megbízható csukló reumatológust? :)

Flegby-nek ígértem a stat nyilvántartó program linkjét:
www.ngthomas.co.uk/ltrack.html

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
12 years 1 week ago #110923 by szesezsek
Replied by szesezsek on topic Re: Élő bajnokság 2012
Sziasztok!

Hát ezen is túl vagyunk. Természetesen AX-el a vonaton máris a képeket nézve nosztalgiáztunk. Újabb hatalmas élményel gazdagodtunk. A helyszín belülről és elhelyezkedésileg is tökéletes volt. Remélhetőleg még többen leszünk bár akkor annak a veszélye az lesz hogy ott lent már nem férünk el olyan „szellősen”. Bár csak így lenne.A korai érkezésünk AX-al arra is jó volt,hogy kicsit megtanuljunk tájékozódni BP.-en,mert ez a tudásunk nulla volt és legalább nem csak beestünk. Lehet unalmassá válik de megint meg kell köszönnöm Dimetnek az 1000% os lebonyolítást. Minden akadályt leküzdeve nem estünk ki az ütemtervből,pedig erre most azért több esély is akadt. Volt két géphiba ami szerencsére jókor jött elő,de ha ő nincs és nem fanatikusan állt volna neki az elhárításához,akkor akár félbeszakadhatott volna a buli. A másik az áramszünet ami egy kicsit ránk ilyesztett,de az is jókor jött és rövid ideig tartott. Az asztal kérdésének megoldása és annak korrigálása: na az ilyenek fűszerezik meg és teszik még emlékezetesebbé az amúgy is felejthetetlen összejöveteleket. Következő ember akinek még köszönettel tartozunk az Dinnye! Én személy szerint nagyon szeretem azt amilyen jó értelemben vett lazasággal megteremtette a lehetőséget,és megint nagyot durrantott a megletés vendéggel. Nekünk ez tényleg nagy élmény hogy ilyen emberekkel találkozhatunk.Jó nézni hogy vannak emberek akik ilyen körökbe mozognak és ennek ellenére megmarad szimpatikus és odaadó szervezőnek és játékosnak. A szállásért külön hála.
(Nem akarok ünneprontó lenni a következő sorokkal és elnézést is kérek ha netán a várakozásokhoz képest alul fogyasztottam de sajnos véges a kertet és bár csak a vonatjegy árát sörbe fektethettem volna.)
Az új játékosok:
Döbbenet. Nem csak hogy hárman voltak ami a legmerészebb álmaink volt hanem az hogy milyen alázattal és milyen lelkesedéssel játszottak. Jó volt látni mennyire élvezték. Ami a legfontosabb ebben a témában hogy nem csak beszálltak hanem igen ügyesen játszottak. Na ez különösen tetszett. Csiszolatlan gyémántok.Titkon abban bízom hogy szeretnének csiszolódni és ha nem is fejest ugrani az online világába de egy kis idő otthon a gép ellen aztán egy kis rutin a felhasználók ellen akár komoly eredményeket is elérhetnek. Arról nem is beszélve,hogy minőségileg mennyiségileg is gyarapodna és erősödne a Magyar bajnokság és a szövetség.
AX-el bedobtuk a Mezőhegyesi rendezés lehetőségét. Tudom tervbe van véve egy nemzetközi lebonyolítás és az idő keret meglehetősen szűk. Részemről fenntartom az ötletet és az Augusztus 2. felétől év végéig találhatunk időpontot. Ennek játékosgyarapodási szempontból annyi pozitívuma lehet,hogy AX- testvére és unokatestvére is eljöhetne a közelség miatt plussz én is el tudnám csalni a két cimborát akikkel gyerekkorunkba nyomtuk.
Remélehetőleg így vagy úgy akkor még ebben az évben találkozunk. Persze ha jövőre sikerül összehozni az se nagy gond csak legyen. Ezzel kapcsolatban megosztom a félelmem és remélem az is marad. Az futott végig az agyamon a szervezéssel kapcsolatban hogy mi lesz akkor ha 5-6 magyar bajnokságot követően megszerveződik egy nemzetközi és esetleg egy világbajnokság Magyarországon. Tudjátok a csúcson való befejezés. Remélem még utána is lesz motiváció. A végére nem akartam elrontani csak a jövőre nézve ez bevillant.
Remélem nem így lesz és rengeteg közös élménnyel leszünk még gazdagabbak.
Mindenkinek köszönöm az élmény a részvételt a szervezőknek pedig külön KÖSZÖNÖM!

H A J R Á M A G Y A R O K!

Sziasztok

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110929 by dimetrodon
Na, hát nem is tudom, hol kezdjem. Essünk túl a negatívumokon: Hawkz kellett volna. Az első nap leszerepeltem. Erről még lesz egy kevés.

De egyébként, hihetetlen jó volt. Tavaly ősszel ott voltunk mind a 8-an együtt Fehérváron. Az egy kegyelmi pillanat volt, nem hittem volna, hogy valaha így összejön, hihetetlen jól éreztem magam. Éppen ezért nagyon vártam a mostanit, és nem is gondoltam bele, hogy lehet-e felülmúlni 2011-et. Igazából akkor jutott eszembe, hogy jó lesz, nagyon jó, amikor le kellett mondani Fehérvárt, ott álltunk meglőve és egyszercsak Dinnye bedobta, hogy megkapjuk a Snaps pincéjét. Akkor már tudtam, hogy megvan a tökéletes helyszín.

Az, hogy ráadásul Nort, Zsolt és MUG személyében új játékosokkal gazdagodunk azt még nem is sejtettem (se azt, hogy a második napon milyet alkotok a pályán).

Remélem Szeszesek beszámolóját a többiek is követik egy-egy sajáttal, én inkább az eredményeket ismertetem, sajnos nincs nálam az XLS (Bromi nyomd a dropboxba!), így csak azt, amire emlékszem.


Péntek - szereztünk asztalt! + Dinnye lakásának lebontása - Szesz megnyerte az Amiga MK-t.

Szombat, Amiga ÉB - Nagyon hamar kiderült, hogy Szesz mellett csak AX-nek és Brominak lehet esélye, de először úgy tűnt, hogy nekik se. Aztán az ebéd után Szesz erőforrásai az étel feldolgozásásra terelődhettek, mert elkezdett visszaesni (pl. megvertem ; ). A végére felszívta magát, és megvédte bajnoki címét. Ezüst: AX, bronz: Bromi.

Szesz a viszonylagos szoros bajnoki eredmény ellenére nagyon magas szinten játszott. Az őt nem ismerők csak ámultak. Talán leginkább Zsolt (aki nem csak egy nagyon szimpi kezdő srác, hanem egy tényleg csiszolásra érdemes érték, pl. egy legendás meccsen ellenem 2-2-t hozott. ; ), szóval Zsolt jegyezte meg nagyon Szesz játékát, mert Szesz nagyon figyelt a gólarányra: Ez azt jelentette, hogy egyik meccsük után 15-0-t olvashattunk le a képernyőről. Megnéztük párszor, mert ilyet nem sokat láttunk. 15-0. Értitek? Tizenöt.

Ha nem tévedek, akkor FLegby, Davkas, Dimetrodon, Dinnye, Nort, Zsolt volt a további sorrend. Davkas nagyot alkotott ezen a napon, talán ő szerepelt a papírformához képest a legjobban. A másik véglet én voltam, 16 meccsen 17 pontot sikerült összehoznom, és semmirekellő játékot mutattam.

A PC MK is erre a napra esett, az szerencsésen már 10 indulóval. Bár nem volt teljes dupla kör, de Szesz ezt is megnyerte. (Majd eldönthetjük, hogy csonkán bevigyük-e, de szerintem igen.)

Vasárnap, PC ÉB - 10 játékos, 90 meccs! még kimondani is kemény, és ha nem is az összesre, de a nagyon sokra emlékeszem. AX elképesztő volt ezen a napon. 18 meccséből az elsőt és az utolsót döntetlenre adta, de a többi 16-ot közte zsinórban megnyerte! 18 meccs 50 pont. 15 ponttal előzte meg az ezüstérmest (és nem csak őt). Újabb bajnokság, újabb címvédés.

Amilyen sima volt az arany, annyira öldöklő harc volt az ezüstért. Sokáig úgy tűnt, hogy Bromberg és Szesz lesz ezért versenyben, de az elejétől én is jól tartottam magam, és mivel Szesz egyszer sem bírt velem, majd a második meccsünkön megvertem Bromit, így én is egyre inkább ott voltam. Mindeközben megjött FLegby is, aki pedig engem vert el a visszavágónkon. Négyen nagyon-nagyon fej-fej mellett értünk a végéhez. Végül (ha jól emlékszem) Szesz 35p, Dimet 35p, Bromi 34p, FLegby 32p, lett a célfotó. Szesz persze magasan vert gólaránnyal. Bevallom itt fájt egy pillanatra a Davkas elleni vereség és a FLegby elleni ostoba 11-essel csinált 0-1-em, majd elkezdtem nagyon örülni. De ne legyünk igazságtalanok, Szesz aludt 3,5 órát : ) Szóval ez nekem óriási eredmény, és k_rva büszke vagyok erre. Első ÉB érmem. : )

Szólni kell a többiekről is. Nort végig úgy játszott, hogy eszembe se jutott, hogy új emberről van szó. Nagy para volt mindkét meccs ellene, még ha le is hoztam. Dinnye Amigán és PC se ért el jó eredményt, de mindig élvezetes meccseket játszott, látszik, hogy ha edzene... Davkas sokadszorra mutatta meg, hogy nála viszont tényleg nagy hiba, hogy nem edz. Néha úgy játszott, hogy azt se tudtam mi van. Az egyébként számomra remek PC-s napon megcsinálta azt, hogy lőttem neki egy egyenlítő gólt a 44. percben, mire ő rúgott nekem 3-mat!!! a 45-ben. MUG nagyon hamar ráállt a játékre. Szesz ellen hozott 2 x-et! Zsolt pedig első győzelmét szerezve mutatta meg, hogy a mai fiataloknak milyen hamar megy a mezőnyjáték, ami nekünk nem így ment, és persze a teljesség kedvéért azt, hogy ebben a játékban a legnehezebb dolog a góllövés. A két teljesen újonc ellen se voltak sima meccsek, és ez nagyon jó!


Jó volt még 48 óra, Kovács Kálmám, AX fejelt háttal egy gólt(!), Corsendonk, Delirium, 2 órás géphegesztés, Kanada-USA dealermeccs, paprikás pálesz Fóton, Bromi komplett csapatokat küldött el kórházba és komplett (jugoszláv) bírói testületeket melegebb éghajlatra, a csuklóklinikákon pedig hétfőn sorban állás.

Én végül hazamentem és otthon még 2 óráig próbálgattam, hogy a 4 hangkártyát hogyan kell olyan módon betenni a két gépbe, hogy lásson mindkettő kettőt (sikerült!) majd megkíséreltem eltűntetni, hogy megkarcolódott a moncsim (durva, de ez is nagyrészt sikerült!), majd pedig a kádban ülve kitaláltam az egész Budapest Opent, ahogy Szesz is hasonlóan agyalt.

(Szesz, ne félj attól, hogy ha csúcsra érünk akkor vége. Ezt a csapatot a barátság, a közösen töltött idő tartja össze, így nem a Sensi Days a csúcspont, hanem amikor Bromi káromkodik, Dinnye Torghellézik, FLegby eszik. Ezek pedig nem múlnak el.)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110940 by Abelxavier
Szóval, hát bennem is dúlnak az élmények. Kezdem péntek délutánnal (a délelőtt röviden: siuhuhu).
Szesszel ki a Margit-szigetre nagy cuccal, majd vissza. Helyszín meg van király. Jönnek a többiek, mindenki meg van, kivéve Hawkz :( (így Zsolttal meg vagyunk 8-an).
Technikai részlet nincs normális asztal, nyomás beszerezni, amit ott leműveltünk, olyat írni szebbet nem is lehetett volna, kezdődhet a bemelegítés az amiga MK-val. Szesz nyeri ellenem a nagy döntőt, papírforma. Dinnye velem kisdöntőzött, nagyon szép eredmény. Este kis dumcsi, Szesz ülve alszik, aztán mi is fekve.

Szombat. Reggeli Dinnye rezidencián, majd megyünk a nagy összecsapás helyszínére. Fejben próbál mindenki ott lenni.
Korán nagy meglepi X az újonc Zsolt és Dimet meccsén (meccs közbeni játékmegszakítás nem kedvezett az esélyesebbnek tartott Dimetnek) A következő meccsen kaptam is 8-1-et Szesztől hogy ébredjek fel, aztán sikerült is.
Jöttek a jó meccsek. (Elemzés később...) Nagy csaták és a végén 2. hely 2 ponttal lemaradva Szesztől, Bromi szorosan a nyomomban volt végig és a 3. helyre futott be. Gratu mindenkinek!
Aztán sör+PC-s MK. Itt Szesz nyert, de technikai probléma miatt csak egyik ág nyertese lett a végső, de a másik ágon is erős gyanú szerint nyert volna, így csak egyszer nyert :)
Saturday night fever = 48 óra, tényleg jó film :) Azóta nekem is az a kedvenc mesém... Aztán aluka reggel korán kelés.

Vasárnap. Úgy is lett. Korán kellett kezdeni, de elég nagy iramú, jó meccsek kerekedtek. Reggeli áramkimaradás kicsit ijesztő volt, aztán szerencsére nem kellett megszakítani a játékot. Csapjunk bele! Első meccs Norttal 2-2, de én örülhettem jobban, hogy nem kaptam ki... Aztán Szesz 2-0-ra vertem, mondom magamban király, csak így tovább (mondjuk Szesz szombaton nyerte az amigát, meg este nem aludt túl sokat)
Aztán a második helyért igazi háború, amit csak gólkülönbséggel lett második szesz, és a harmadik helyre Dimet futott be, hát ez mondjuk nem semmi kategória :) Aztán az ünnepélyes díjátadó, - szerencsére érintett voltam - hát egy kicsit nagyon ledöbbentem, ahol én lakom ott nem minden nap találkozni olyan híres focistával, mint Kovács Kálmán, csak ha Dinnye ellen játszok. Hihetetlenül össze volt rakva ez a két nap, gratula a szervezőknek!!! Nagyon nagy élmény volt az elejétől a végéig.
Az a tény, hogy 8 játékosból 1 nem jött el és vasárnap így lett 10 fős a bajnokság, az önmagáért beszél.
Zsolt ellen eléggé megizzadtam, az 1-0-ás győzelmem nem sokon múlt, mint ahogy Gergő elleni 2-1, amikor az üres kapu mellett sétált el a csatár szerencsére a rossz irányba. A Dinnye taccs taktikáját Fehérvár óra nem felejtettem el, így tudtam csak legyőzni. Davkas elleni 6-3 és 8-3, ahol gyakorlatilag védelem nélkül játszottunk, azok voltak az egyik legjobb meccsek és még a gólok is szépek voltak (tavalyhoz képest nagy fejlődésen ment át a játéka). Dimet ellen szerencsém volt a korai gólokkal, így már nem kellett Kutya Úr és Bőhm bácsi rutinjától tartanom. Nort az az ember, aki a fekete ló névvel tudnék ellátni, nagyon szívós és jó játékos, látszik a sok szabálytalanságáról, hogy Bromival játszottak sokat. Bromi aprításai utáni galád nevetése hihetetlen minden élő bajnokságban, tényleg fel kellene venni és lejátszani -a gyors passzos játékát nem kevésbé-. Flegby hihetetlen szócsatát is vív a meccs alatt, amellett meg a csavarásai káprázatosak (el is úszott az amigám rajta). Szesz, hát a nagy favorit hozta a kötelezőt, a maga nyugodtnak tűnő stílusával. Egy ottani érdeklődő azt hitte, hogy ő csak nézi a meccset, ami elég sok mindent elárul.
Remélem, hogy egy Mezőhegyesi lazy days is összejön, jó lenne ha eljönnétek, az lenne az igazi vidéki lazulás :)
Sok sikert kívánok mindenkinek, aki akar ellenfelet online, arra, hogy fejlődjön, vagy csak egy jót játszani, szóljon nyugodtan. Hihetetlen respect a 3 újoncnak, a kitartó és sportszerű játék miatt. Gergővel még lehet éjfélig gyakoroltunk volna szombat este, ha úgy alakul :)
Dinnye, Dimet,-nek (és minden közreműködőnek) nagyon szépen köszönöm a szervezést, a szállást, az ellátást. Remélem mihamarabb viszonozhatom :)
Úgy láttam, mintha most sajnos lemaradtunk volna az 5-ösről, majd talán jövőre.
Számomra is sok felejthetetlen pillanat volt a torna alatt, A Kovács Kálmán jelenléte és érdeklődése volt hab a tortán.
Már csak az lenne a durvább, ha Hajdú B. István és Faragó Ricsi kommentálna egy-kettő meccset :D
(Ahogy ismerem Dimetet és Dinnyét, képesek és összehozzák)
Remélem, hogy a magyar sensi days után is lesz élet, s no persze előtte is.
A fogyasztásban én is alulmaradtam, mert mint ahogy Dimet is, én is komolyan vettem, mert nem ettem, nem ittam a bajnokságok miatt, ami az eredményt elnézve be is jött. (sokan túlették magukat, amit kegyetlenül kihasználtam :) )
Na későre jár, Jó éccakát, hajrá magyarok!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110942 by dinnye
Replied by dinnye on topic Re: Élő bajnokság 2012
Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy ennyien lettünk, és főleg, hogy jól éreztük magunkat. A Snaps jövőre is szívesen fogad minket, ami azt jelzi, hogy jól viselkedtünk!
Játékban nagyon lemaradtam, megpróbálom pótolni...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.226 seconds
Powered by Kunena Forum