Propozycje do regulaminu.

More
16 years 7 months ago #28953 by Foka
Piszcie, co proponujecie, ale nie argumentujcie tego w ten sposób: na moim przykładzie widać jak bardzo niesprawiedliwy jest ten regulamin. Propozycji nie będziemy komentować, ewentualnie będziemy z nich korzystać.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28967 by Wodiczko
Napisze pewne rzeczy w generalnej konkluzji o pucharze ligi, ale na chwile obecna propozycje moje sa takie:
1) kary powinny byc za puchar ligi = w granicznych przypadkach -10 (casus Redhineya - nie zagranie niczego), w innych -5 (chyba ze bedzie to recydywa - czyli kolejny miesiac bez 100% frekwencji). ale powinny byc uwzgledniane okolicznosci lagodzace =. np pomysl Serpentha z topiciem o ogolnej dostepnosci jest bardzo dobry i szkoda tylko ze cale 2 osoby sie okreslily w nim co do mozliwosci gry (za takie deklaracje ewentualnie kar mozna nie przyznawac); kary powinny byc rowniez za bezsensowne pretensje = zwlaszcza ludzi, ktorzy nie chca respektowac nalozonych na siebie kar, a nie pofatygowali sie zeby napisac w topicu o stosownych rozgrywkach, ze nie moga kogos znalezc (ewentualnie zawsze mogli to zglosic do prowadzacego puchar czy lige)
2) propnuje zwiazac Puchar Przyszlych Mistrzow z 3 liga, tak jak jest to w wypadku Pucharu Ligi Polskiej z 1 i 2 =. chodzi mi tez o ujemne punkty za frekwencje (na ogol niska frekwencje maja goscie, ktorym juz po 2 tygodniach znudzila sie cala zabawa, tj. liga i ppm - a takich nie potrzebujemy)
3) to moze nie jest kwestia regulaminu w sensie stricte, ale pomyslalbym o przeznaczeniu czesci naszych (wiem, ze skromnych :) ) funduszy na nagrody dla ludzi, wykazujacych jakies super inicjatywy = przykladowo tutorial dla nowych w wersji Pabla wdeptal mnie w ziemie :)
to chwilowo tyle z mojej strony...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28970 by dzem
Oddzielic puchar ligi od ligi polskiej.

Mi jest to na reke, wiec propozycja jest typowo egoistyczna. Jak bedzie na reke 10 czy 15 graczom to moze przejdzie.
Pozdrawiam ;D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #29006 by piegzik
Witam.
Na podstawie moich przykrych doswiadczen z ppm mysle ze powinien byc punkt w regulaminie mowiacy kiedy mecze przeciwnika nalezy anulowac a kiedy nie. Chodzi mi o to ze jadni rozegraja np.4 mecze i ich mecze sa anulowane a inni rozegraja przykaldowo 5 meczy i dostaja bana ale dale ukladu tabeli mecze anulowane maja kluczowe znaczenie. Mysle ze prog np. ponizej 50% rozegranych meczy bylby dobrym rozwiazaniem.
Druga moja propozycja jest ze w przypadku kiedy nie mozna z kims sie skontaktowac, a mianowicie nalezy okreslic prog do kiedy nalezy skladac reklamacje o niemozliwosci skontaktowania sie z druga osoba, przykladowo 24 godziny przed zakonczeniem rozgrywek badz jej fazy.
Oczywiscie to sa tylko propozycje ktorych mozna zrobic delikatna korekte.
Pozdr.
P.S. Czy trzeba miec przykre doswiadczenia zeby wnosic propozycje zmian regulaminu :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29024 by Primo
Mi osobiście wszystko jedno czy liga i puchar będą połączone czy nie. Rozumiem graczy którzy nie mają czasu aby grać to i to. Jeśli PL ma być razem z ligą to 3 liga powinna byc połączona z PPM. Za karę wystarczą walkowery, kto nie gra to i tak straci srn (nie powinno się odpisywać meczów).

21 października proponuję przeprowadzić głosowanie odnośnie rozdziału Pucharu Ligi od Ligi !!!

Jeśli wygra opcja, że gramy łącznie to należy też połączyć 3 lige z PPM.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29038 by Wodiczko
Tez popieram glosowanie nad formula rozgrywek (czy laczymy 1 i 2 lige z pl - to wtedy analogicznie trzeba 3 lige i ppm; czy tez oddzielamy totalnie).
Tygnodniowa sonda wydaje sie dobrym rozwiazaniem...I potem do opcji, ktora zwyciezy ustali sie konkretne zasady (tutaj tez proponuje sonde) - bo widzicie taki sposob wyboru bedzie mial to do siebie, ze nikt nie bedzie mogl pozniej narzekac, marudzic, powolywac sie na to, ze na czacie wiele osob uwaza tak, czy tak ... bedzie vox populi, vox Dei. Co Wy na to ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • VirgoPL
  • VirgoPL's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 6 months ago - 16 years 6 months ago #29051 by VirgoPL
Replied by VirgoPL on topic Re: Propozycje do regulaminu.
Ja proponuje by udział w Pucharze Ligi nie był obowiązkowy. Moim zdaniem granie w nim powinno być potwierdzane. Frekwencja w październiku była jaka była i byli tacy których nie interesował PL, więc nie róbmy tego na siłe, niech gra kto chce grać. Reszte ominą emocje, niech żałują :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29057 by Spankin
Moim zdaniem nie powinno się rozdzielać ani PL od lig 1 i 2, ani PPM od 3 ligi. W końcu jest to puchar ligi a nie puchar tych co się zgłoszą , można by tym sposobem dojść do absurdalnych sytuacji, że w jakimś miesiącu w PL będą grały np. 3 osoby. Za to jestem przeciwny karaniu zawodników w lidze za złą frekwencję w PL czy PPM. Niech kary dotyczą tych samych rozgrywek, w których naruszyło się zasady. Jeśli ktoś nie będzie grał PL czy PPM niech w następnym sezonie ma ujemne punkty. Jeśli znowu nie będzie grał - mogą być walkowery. To już dokładnie trzeba ustalić jaka kara za jakie przewinienie frekwencyjne. W każdym razie kara w PL za PL i kara za ligę w lidze - takie jest moje zdanie. Drugim wariantem mogłoby być samodzielne zgłoszenie się bądź nie do rozgrywek PL i PPM. W zgłoszeniach na przyszły sezon ligowy pisałoby się numer gg, potwierdzenie gry w lidze i potwierdzenie bądź nie - gry w pucharach. Tylko wtedy mógłby być kłopot z ilością graczy - mógłby ale nie musiał.

W każdym razie dla tych co się zgłoszą czy do ligi czy do pucharów a nie będą grać - surowe kary. To nie jest zaprzeczenie zabawy - to jest właśnie jej umożliwienie. Czasami doprowadza do szału brak zainteresowania ze strony niektórych graczy i z takimi graczami systematyczni grać nie chcą, bo właśnie psują im zabawę.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29105 by Lord Pablo
Hej Moim zdaniem osoby zgłaszające się do ligi nie tylko powinny zostawić swój numer gg w forum zgłoszeniowym ale także numer GG powinien znajdować się w profilu każdego gracza. Sytuacja w tym miesiącu np. była z DZIKUSEM został dopisany do ligi ale nie było żadnego numeru GG jego ani na forum ani w profilu. Jest to znacznie wygodniejsza forma wyszukiwania gracza. Oraz prośba chyba do Foki by zrobić coś z tą wyszukiwarką poprzez komendę !seen to jest naprawdę często przydatne. Bo na Fc Lana to chyba niema co liczyć. Oraz powinny zostać wprowadzone progi, nie tylko minimum 9 meczy do 15stego ale i np.20 do 20stego. To są zmiany nie o które proszę ale wręcz powiem że ich żądam. Jeśli chodzi o PPM to może wyznaczyć z każdej grupy jedną osobę której zależy na sensiblu by pilnowała porządku w swej grupie. Pomagałem LOBO w pilnowaniu porządku w grupach ale nie bardzo wiedziałem kto kogo szuka w innej grupie niż moja. No i nie wiem jaki będzie nakład w tym miesiącu na III ligę ale sporo nowych doszło po wizytach na torrentach. W tym miesiącu III lige reprezentowało aż 36 graczy. Jeśli w tym miesiącu obsada ma być większa to albo zrobić 4 grupy albo założyć czwartą ligę dla osób które sie dopisują lub nowowstąpionych. Do reszty zasad i regulaminu się nie wtrącam.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29123 by Geese
Hej. Może długo w swosa online nie gram, ale pewna propozycja. Wiadomo, że ppm i 3 liga są ze sobą powiązane. Może należy przyjmować do 3 ligi graczy którzy mają więcej niż 5 meczy ooo na koncie. Niektorzy szybko taracą zapał po kilku przegranych meczach. Zwiększcie wymaganą ilość meczów by móc grać w 3 lidze.

A co do tego czy rozdzielić puchar od ligi. Myślę, że musi być on powiązany. Kwiestia tylko chęci do gry bo puchar trwa długo, więc nie powinien być problem z rozegraniem wszystkich meczy. Pozdrawiam.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.208 seconds
Powered by Kunena Forum