Puchar Ligi Pazdziernik 2007 - zakonczenie grup i dalsze informacje

More
16 years 7 months ago #28910 by Wodiczko
Do konca dzisiejszego dnia trwa rozgrywka w grupach w Pucharze Ligi. Sytuacja przedstawia sie tak, ze w grupach B i D zawodnicy nie spelnili wymaganej 100% frekwencji. SKUTKOWAC TO BEDZIE ODJECIEM 10 PUNKTOW W NASTEPNYM SEZONIE LIGOWYM!!! wiec proponuje sie sprezyc. Do dalszych gier awans uzyskaja JEDYNIE GRACZE Z WYMAGANA FREKWENCJA - to znaczy na chwile obecna Lobo, Cinek, Foka i Romaneq. Prawdopodobnie GumisKce przegra wszystkie mecze walkowerem, gdyz rozegral do tej pory tylko 2 spotkania (dajemy czas do polnocy), Redhiney tez wszystkie mecze oddal walkowerem. Po walkowerach przeciw Gumisiowi, stawke cwiercfinalistow uzupelni Sszbig. Reszte stanowic beda zawodnicy z grup, ktore rozegraly wszystkie swoje spotkania - O KOLEJNOSCI DECYDOWAC BEDZIE ILOSC SPOTKAN ROZEGRANYCH DO TEJ PORY W LIDZE!!!
Ostateczne info podam w tym topicu okolo polnocy :)
W razie jakis watpliwosci uderzajcie do mnie na priv, pm lub gg: 1939708

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28936 by Wodiczko
A wiec w wielkich bolach zakonczyly sie grupowe rozgrywki Pucharu Ligi. Grupy A, C i D spelnily wymagania dotyczace frekwencji (co prawda po walkowerach przeciwko Redhineyowi w grupie D). Najdluzsze boje trwaly w grupie B, gdzie mimo pojawienia sie wieczorem Gumisia, nie osiagnal on wymaganej frekwencji. On, Dior, Dzem i Michal zostani ukarani kara -5 punktow na rozpoczecie przyszlego sezonu ligowego, Redhiney -10 za calkowita rezygnacje z gry. Po wylonieniu 7 cwiercfinalistow, nalezalo uzupelnic stawke jednym lucky looserem. Wedlug podanych wczesniej zasad, los usmiechnal sie do Matiego. Ponizej link do par cwiercfinalowych. Przypominam, ze wyniki podajecie w starym topicu :) Pozdrawiam.
www.sensiblesoccer.de/index.php?site=turniere_ergebnisse tid=527 rid=2172

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28948 by Root
jednego nie rozumiem...czemu o lucky looserze decyduje akurat frekwencja??!! co ma wspólnego PL z ligą??!! Lucky looser w każdych rozgrywkach na świecie to najlepszy gracz z tych którzy nie awansowali a niestety u was nie zadecydowały punkty w PL (gralimśy po 8 spotkań), nie zadecydowały punkty w lidze lecz...frekwencja...to nic że ja byłem lucky looserem, ale u was zadecydował czynnik zupełnie niezrozumiały...dlaczego?? Ponieważ każdy rozgrywa mecze jak chce (ma czas do 25 danego miesiąca) i to nie jest fair żeby akuraty ten czynnik decydował...mozna by było podliczyć np średnią zdobywanych punktów na mecz (można to obliczyć niezależnie od ilości rozegranych spotkań....

Co do frekwencji....Mati rozegrał mecze (wpisał) po terminie czyli po północy tak więc skoro takie kryterium przyjęliście to czemu zaliczono mu te mecze? Podobno strona nie działała ale mecze ligowe wpisywano o 23:39 (ostatni 15.10.2007)) a ooo o 23:42...można to wszystko sprawdzić zresztą...mecze były też wpisywane o godz 00:14 tak więc nie wiem naprawdę kiedy strona nie działała...

Na koniec chciałbym powtórzyć że nie rozumiem dlaczego LL w PL wybiera sie poprzez frekwencję (??!!) w....lidze...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago - 16 years 7 months ago #28951 by Foka
Więc tak czekałem na tego posta z niecierpliwością. Niech moja odpowiedź będzie przestrogą dla innych.
Tak więc Matio rozegrał mecz koło 21ej, ale strona nie działała więc wpisał później, ale wcześniej nas poinformował. To na wstępie.
Natomiast Puchar Ligi jest częścią Ligi. Nie ma możliwości grania w lidze, a nie grania w Pucharze Ligi. Więc kary przechodzą na Ligę by każdy potraktował równie poważnie zarówno Lige jak i Puchar Ligi. W ten sam sposób Wodiczko zaproponował by nagrodzić tych, co nie czekają z rozegraniem meczy w lidze do ostatniego dnia, a potem nie ma któregoś rywala i jest lipa, jak to bywało w poprzednich sezonach.
Zastanawiam się jak szybko Wodiczko zrezygnuje z prowadzenia Pucharu Ligi, bo nie wytrzyma Waszego ciągłego przypierdalania się o wszystko. Z Dżemem poradziliście sobie szybko, zobaczymy, jak będzie z Wodiczko. Podjął bardzo słuszną decyzje i popieram go w 100% .
Root jeśli chodzi to trzeba było grać i wygrywać, a wyszedł byś normalnie, a nie marudzić po fakcie.
A do wszystkich krytykantów nikt Wam nie broni przenieść się do Ligi Europejskiej dla niezrzeszonych. Przecież wiadomo, że Polskie Rozgrywki prowadzi banda furiatów uzależnionych od własnego widzi mi się. Robią wszystko tak by samemu wygrywać. No i ogólnie polskie rozgrywki są najgorsze z wszystkich. PRzecież codziennie ktoś zgłasza jakieś zastrzeżenia.
OD NOWEGO SEZONU NIEUZASADNIONE PRETENSJE BĘDĄ KARANE MINUSOWYMI PUNKTAMI. Możecie dawać propozycje, co poprawić, ale nie chce mi się czytać waszych żali .... jest taka strona: żal.pl możecie tam pisać.

JESZCZE JEDNO:
ten regulamin nie powstał w dwa dni nie był wynikiem moich urojeń. Tworzyło go kilka osób na bieżąco korygując. Może nie jest idealny, ale jest rzetelnie przygotowany więc nie wiem czemu codziennie się komuś nie podoba.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28958 by dzem
Puchar ligi nigdy nie przestanie dostarczac nam pozasportowych emocji;-)

Przede wszystkim: nie chce zeby ktokolwiek poczul sie dotkniety. Ewentualne uwagi czy krytyka dotycza decyzji - a nie osob!
Poza tym kazdy powinien zdac sobie sprawe, ze nikt nie robi tu nic na zlosc, a wrecz przeciwnie. Prowadzacy i decydujacy chcą stworzyć jak najlepsze warunki do gry i uczynic rodzime rozgrywki atrakcyjniejszymi. Ale skoro wszyscy w tym uczestniczymy, to dyskusja chyba nikomu krzywdy nie zrobi. Pod warunkiem, ze dotyczy ona konkretnych zmian zasad na kolejny sezon.

Wczoraj rozmawialem o tym z diorem, teraz podobnie wypowiedzial sie Root. Wszyscy mamy problem ze zrozumieniem mieszania rozgrywek Pucharu Ligi i Ligi Polskiej.
Jesli o mnie chodzi, to nie chce uczestniczyc w Pucharze Ligi, ktory zaczyna sie od grupy (8 spotkan to mniej wiecej tyle na ile OOO mam czas w ciagu miesiaca), jednak akceptuje fakt, ze wiekszosci sie to podoba i Puchar Ligi jest w zestawie z Liga w ktorej chce grac. Ale odejmowanie w lidze punktow za nierozeganie spotkan w PL wydaje mi sie nieporozumieniem.
Co do moich meczy w PL: probowalem rozegrac te mecze, nie moglem dograc terminow z rywalami - moja wina, bo przeciez innym sie udalo. Ale odniesienie tego do Ligi w ktorej do tej pory nie miewalem wiekszych problemow z frekwencja?

No i zasady lucky looserowania. Podejrzewam, ze ma to promowac rozgrywanie jak najszybciej spotkan w lidze (zeby miec z tego tytulu zyski w PL). Prowadzacy ma prawo takie zasady ustalic bo to on ma miec wizje rozgrywek, ale jesli jeszcze wiecej graczy wyrazi negatywne zdanie o tym, to moze trzeba pomyslec o powrocie do tradycyjnego porownywania wynikow i przyznawania losu najlepszemu?

Podsumowując, tak żeby było konkretnie, moja propozycja zmian:
- rozdzielenie pucharu ligi i ligi polskiej

Mam nadzieje, ze ktos mnie poprze, ale nie popelnie samobojstwa jak to nie przejdzie, nie przestane uczestniczyc w rozgrywkach ani nic innego glupiego nie zrobie. Chcialbym zebysmy w koncu nabyli umiejetnosc dyskusji nad sprawami, w ktorych sie nie zgadzamy, bez klotni i obrazania sie (nie twierdze ze mi to zawsze wychodzilo;-).

pozdrawiam,

P.S. Posta pisalem przez ponad godzine, wiec widze ze Foka juz niektore kwestie poruszyl;]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28969 by Wodiczko
To teraz moze ja sie wypowiem :)

1) kwestia lucky looser = sposob wyboru zapewne ma swoje wady (ale kazdy by takowe mial - np liczba punktow w lidze, to moglbys na poczatku grac z najslabszymi, srednia to samo), ale dla mnie jako prowadzacego (jak widzicie jako ze gram w 3 lidze to zadnych wlasnych interesow tutaj nie zalatwiam) najwazniejszy jest wlasnie komfort gry, wynikajacy z frekwencji. Jeszcze w 3 lidze to mozna zrozumiec, ze ludzie nie graja (slomiany zapal, ktos dostanie kilka razy w plecy i sie poddaje), ale 1 i 2 liga to zawodnicy, ktorzy juz swoje rozegrali i powinni do tematu podchodzic raczej powaznie, prawda? Dopoki nie wymyslimy zlotego srodka (w ktory szczerze watpie) zasada frekwencji w lidze w przypadku uzupelniania cwiercfinalistow (po wyczerpaniu wszelkich wczesniejszych kwestii - walkowery, powiadomienie o nie znalezieniu rywala, itd.) pozostanie

2)Kwestia ksztaltu rozgrywek = jednym podoba sie liga, jednym knockout (oczywiscie dla mnie z faza pucharowa jest mniej pieprzenia sie :) ) Reforma zostala dokonana, chociaz moze nalezy sie zastanowic nad zrobieniem wiekszej liczby mniejszych grup, z ktorych wychodziliby tylko zwyciezcy (to troszke ograniczyloby problemy z frekwencja...) Musze o tym podyskutowac z Foka

3) sprawa kolejna = pretensje. co kilka dni walilem na forum haslo, ze jak ktos kogos nie lokalizuje, to niech pisze posta, wzglednie odzywa sie do mnie. i co? i chyba poza para romaneq-noel nikt nic nie napisal (zreszta panowie szybko zagrali, zanim sie zdazylem zajac sprawa :) ). To nie jest 3 liga i ppm, gdzie pewni gracze nie chca z innymi grac, bo wiedza, ze dostana baty. Tu kazdy juz odpowiednia liczbe gier zagral, wszystkich w miare zna, a numery gg sa dostepne, prawda ?

4) kary = napisalem juz o tym w innym poscie, wiec rzuce tylko skrotowo : -10 dla ludzi ktorzy nie zagraja nic, wzglednie jeden, dwa mecze (to sie nie zmieni), reszta -5 (jednak wezme pod uwage czynniki lagodzace - posty o niemozliwosci znalezienia rywala, czy deklaracje, kiedy mozna grac = tak jak Serpenth i Dzem zrobili). Dlaczego PL wiaze sie z liga polska? bo PE wiaze sie z Orange Ekstraklasa. Skoro tu jestesmy, zapisujemy sie do ligi, to akceptujemy pewne reguly, ktore nie zostaly wymyslone przez Foke dzien wczesniej w pijanym widzie, tylko sa efektem dobrych kilku miesiecy doswiadczen i rozwiazywania podobnych problemow.

5) frekwencja = tak jak slysze te marudzenia, to nasuwa mi sie pewna konkluzja. byl sobie pewien czas temu topic a propos asl, gdzie wielu z zawodnikow, ktorzy dzis marudza, sami wypowiadali sie, ze taka formula ligi nie ma sensu, bo nikt prawie nie gra i nikt tego za morde nie trzyma, itd. itp. = wiec teraz wypadaloby troszke konsekwencji zachowac, a nie przykladowo tlumaczyc, ze tamte rozgywki sa mniej wazne czy cos podobnego...

6) last, but not least kilka malych spraw porzadkowych = Mati zagral wczoraj mecze, a problemy z wpisywaniem wynikow byly ogromne, sam nie moglem aktualizowac grup w PL, poza tym Mati powiedzial nam wczesniej ze swoje mecze ligowe zagral, wiec nie robil tego specjalnie, zeby zdazyc z lepsza frekwencja przed Rootem; piszcie posty na forum - to chyba nic Was nie kosztuje, a unikniemy pozniej zbednego wqurwiania sie na siebie; trzecia rzecz - Foka zrobil posta o dyskusji nad regulaminem, wiec czekam na konstruktywne propozycje (tylko moze bez schematu nie rozumiem tej zasady, zrobmy to tak, bo tak lepiej ), rzeczowa dyskusja moze przyniesc tylko pozytywne efekty i widoki na dopracowanie pewnych kwestii.

Pozdro :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28971 by Primo
Sprawa jest prosta i nie ma co marudzić, jeśli w regulaminie jest napisane, że ma być 100 % frekwencji to ma być i koniec, jeśli nie spełnia się tych wymogów trzeba ponieść karę. Tak jak wspomniał już Foka; PL jest integralną częścią ligi dlatego karą są ujemne punkty w lidze.
Ekstraklasa i druga liga to nie 3 gdzie jest mega burdel. Nie ma tu nowych i niedoświadczonych graczy, są konkretni ludzie od których wymaga sie poważnego i profesjonalnego podejścia do sprawy; walczyłem o awans do 2 ligi, bo miałem dość bałaganu w 3 lidze. Dlatego też popieram działania Wodiczko i Foki.
Jeśli chodzi o lucky loosera to się nie wypowiadam, bo nie znam się na tym, proponuję jasny zapis w regulaminie ad. tej sprawy.

Porządek musi być !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28975 by Root
Foka takiej odpowiedzi się spodziewałem po tobie i taką odpowiedź otrzymałem...w regulaminie (dość oględnym) na naszej stronie NIC o tym nie ma o przyznawaniu miejsca w PL lucky looserm...co to zxnaczy czekanie do ostatniego dnia miesiąca?? jako jeden z pierwszych rozegrałem te 24 mecze i nigdy w żadnej lidze nie miałem problemów z frekwencją....
Odniosłeś się do samego wpisania wyników przez Matiego a nie odniosłeś się czemu tylko tutaj przyznawane są w ten sposób miejsca LL...w innych sportach liczą się wyniki z danych rozgrywek a nie z innych (jak tu w PL liczy się frekwencja z ligi (??!!))....
To nie jest przypierdalanie się o wszystko bo lucky looser to wszędzie jest to najlepszy z tych którzy nie weszli w DANYCH ROZGRYWKACH...
Nie promujecie za punkty w lidze, punkty w danym pucharze, ranking....a promujecie kogoś w PL bo rozegrał 3!!!mecze więcej... To jest zajebiście sprawiedliwe...jakbym rozegrał np połowę tego co Mati to rozumiem....ale mi zostało do końca rozgrywek 7 spotkań a mam 10 dni więc nie rozumiem takiego rozpatrzenia sytuacji...

Foka może ty będziesz rozpatrywał co jest ,,nieuzasadnioną pretensją a co nie...na pewno będziesz się potrafił ,,unieść ponad swoje sympatie i antypatie i rozpatrzyć sprawę rzeczowo...ja w to wątpię....czego mam przykład tutaj (wasza argumentacja jest oczywista dla Foki, Wodiczko i Matiego z tego co widzę (Mati jest lepszy ode mnie TYLKO we frekwencji jeśli można tak powiedzieć bo nie rozumiem po co dajecie termin do 25-go...)).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28979 by Foka
Widzisz czepiacie się bo tego co awansował (matiego) nazwano Lucky Looserem - trochę nieumiejętnie i powoduje zbędne skojarzenia. Moglibyśmy powiedzieć, że to nie jest Lucky Looser tylko szczęśliwiec z największą frekwencją w lidze i nie byłoby żadnego ale, nie czepiajcie się nazw. Skoro nie było takiego punktu, to go wymyśliliśmy i dodamy do regulaminu. Trzeba się przystosować do sytuacji. Jak móiłem regulamin jest tworzony wraz z nabywanym doświadczeniem. Wczoraj mieliśmy okazje ustosunkować się od nowej sytuacji i z tej nauki skorzystaliśmy teraz i w następnych sezonach. Nie będę się tu wypowiadał o moich sympatiach czy antypatiach ... bo myślę, że nie znalazł byś wielu, co potwierdzili by Twoją tezę o mojej stronniczości.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28984 by Root
Foka...nazwaliście to tak jak nazwaliście (lucky looser), rozumiem jakbym np zagrał 10 spotkań w lidze (na granicy) i ewidentnie walił w kuja i nie chciał grac ligi czając się na ostatnią chwilę...
Jest OGROM sytuacji których ten oględny regulamin nie ujmuje ale mozna to było wcześniej zapisać (w lidze jest to zapisane tutaj też było mozna)..teraz to się dzieje w moim odczuciu moim kosztem....dlaczego??
Czy Mati jest lepszy w lidze ? NIE
Czy Mati był lepszy w Pucharze Ligi ? NIE
Czy Mati ma lepszy bilans w spotkaniach bezpośrednich ? NIE
Czy Mati jest wyżej w rankingu ? NIE
Czy MAti był lepszy w ostatnim Pucharze Polski ? NIE
Jedyną przewagą Matiego było rozegranie wczoraj o godzinie 21 (około) 4 spotkań z Bobbiebobrasem i tylko to przeważyło że on awansował dalej...ja próbowałem grać z Bobbiebobrasem około godziny 15:00 ale lagi pozwoliły nam na zagranie 1 meczu, a póxniej musiałem jechać do pracy...nie grałem tych meczy żeby mieć więcej na PL tylko dlatego że po prostu takim rytmem gram...
Dajecie możliwość gry do 25-go, czy osoba waląca w kuja ma 7 spotkań z 2 graczami do rozegrania żeby zakończyć ligę (na 10 dni przed końcem sezonu)??
Moim skromnym zdaniem nie i nie rozumiem czemu akurat 3 mecze zadecydowały że Mati awansował za aprobatą czlonków Rady Ligi po przedstawieniu sytuacji przez Wodiczkę...powtarzam że nie miałbym nic przeciwko gdybym miał na koncie 12 meczy rozegranych...ale ja miałem na tamtą chwilę 25/32 rozegranych meczy...

Szkoda że podjęliście taką decyzję i myślę że jest dużo grono osób które nie popiera waszej decyzji...szkoda że nie poczekaliście 1 dnia na zapoznanie się ze stanowsikiem obu stron (ja sobie nie wybieram dni w których pracuję) ...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.213 seconds
Powered by Kunena Forum