Puchar Polski - edycja wrzesniowa i propozycje na przyszle

More
16 years 7 months ago #27982 by dzem
witam

Uczestnicy wczorajszego/dzisiejszego pucharu wiedza, dlaczego zakladam ten temat.
Na wstepie chcialem podziekowac MaroJ za organizacje tego pucharu i poswiecenie wlozone w zapewnienie plynnosci rozgrywek. Przy tylu graczach nie jest to latwe, o czym przekonalem sie sam, wpisujac pierwsza turę wyników. Jesli ktos nie organizowal jeszcze pucharu online dla takiej liczby osob to nie wie jak trudno jest podejmowac decyzje, ktore zadowola 34 graczy.

Proponuje ustalic kilka zasad, ktore ulatwią grę w przyszłości w tego typu sprawach.

Propozycje z mojej strony (czesc przeczytana wczoraj na kanale, ale pisze te, pod którymi ja się podpisuję) :
- Zakaz gry dla trial owcow. Alternatywnie - minimum 50 rozegranych gier online (lepsza wersja wg mnie).
- 1 mecz w grupie (bez wzgledu na to czy są 8 czy 4-osobowe). Mysle, ze nie trzeba sie martwic o to ze puchar zakonczy sie za szybko. Problemy zawsze sie znajda.

Te dwie rzeczy wydaja mi sie najwazniejsze.
Przydatne byloby ustalenie schematu gry przed turniejem. Rozpisac jak sa dobierane pary po wyjsciu z grup (dla okreslonej liczby wychodzacych graczy - 2 czy 4). Niby maly szczegol, ale jesli wiekszosc czeka na rozegranie przez kogos jednego meczu godzine (mimo ze domyslaja sie kto z kim zagra w nastepnej rundzie), to mozna im skrocic cierpienia. Moze w kolejnej rundzie to oni beda dluzej grali i wszystko sie wyrowna.

Losowanie par w 1/4 tez nie wydaje mi sie dobrym rozwiazaniem. Rozpisana droga do finalu z poszczegolnych miejsc (tak jak na mundialu) to chyba lepsze rozwiazanie.
Troche mi glupio o tym pisac, bo ja bylem w nierozstawionej czesci, wiec moze ktos rozstawiony mnie poprze?:D

Zeby nie zmuszac prowadzacego do podejmowania na szybko decyji w trkacie turnieju (typu: czy konczymy dzis czy jutro), proponuje przewidziec kilka sytuacji i wypisac rozwiazania np:
- prowadzacemu padają baterie w klawiaturze - przekladamy, a pozniej go linczujemy :D
- 99% graczy narzeka na brak dobrego serwa - przekladamy
- polowa graczy stracila polaczenie - przekladamy
- czekanie 2 godziny na 2-3 graczy az skoncza grac i gdy wciaz nie widac konca - wydalenie z turnieju (brutalne ale chyba konieczne:/)
- ustalenie ogolnej determinacji (poza powyzszymi sytuacjami), zeby konczyc puchar w jeden wieczor. Mimo ze wczoraj sam wybralbym przelozenie, to jednak granie w jeden wieczor jest lepszym klimatem gry.

Wiecej propozycji nie pamietam, za wszystkie z gory dziekuje i postanawiam je rozwazyc (mimo ze decyzja nie do mnie nalezy:P)

pozdrawiam
dzem

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #27984 by lobo
Jak dla mnie to Puchar Polski powinien byc rozgrywany w jeden wieczor, niepowtarzalna atmosfera na kanale raz na miesiac, nawet jesli trzeba posiedziec do poznej nocy.

Zakaz gry dla trialowcow - podpisuje sie wszystkimi konczynami. Rozgrywki trwaja wystarczajaco dlugo bez tlumaczenia i objasniania.

Drabinka turniejowa tez moim zdaniem wskazana. Prosta w obsludze i nie budzi watpliwosci.

Przy duzej ilosci graczy w grupie ( 5) - tylko jeden mecz.
Najbardziej meczaca rzecza w rozgrywkach pucharu jest czekanie az pozostale grupy dograja swoje mecze, wywoluje to niepotrzebna nerwowosc na kanale

I jeszcze apel do graczy o nie utrudnianie zycia prowadzacemu, zasypujac go gradem pytan i propozycji. Mamy miesiac czasu na podanie swoich uwag na forum, a robienie tego na kanale w trakcie trwania rozgrywek musi byc naprawde frustrujace.

To by bylo na tyle

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • VirgoPL
  • VirgoPL's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 7 months ago - 16 years 7 months ago #27985 by VirgoPL
Jestem za 1 meczem w fazie grupowej oraz za zakazem gry dla trial owców.

Wczoraj musialem zrezygnowac z gry, gdyz nie oszukujmy sie ale faza grupowa bardzo sie wlekla :P

Gratuluje finalistą :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #27986 by Primo
Witam, wg. mnie:

1. Zakaz gry dla trialowców.
2.Trzeba rozpisać drabinkę jak na mundialu) nie będzie kłÃ³tni które miejsce gra z którym !!!
3. Jestem za graniem PP w jeden wieczór (atmosfera)
4. 2 mecze w grupie, ponieważ musi być szansa na rewanż.

pozdro

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #27992 by ruichi
Oj ciagnelo sie ciagnelo przy takiej rekordowej ilosci ludzi :)
Mysle ze moze dobrym sposobem na przyspieszenie tego wszystkiego byloby stworzenie np grup 6 osobowych x6 (czy odpowiednio innej ilosci), 1 mecz w grupie, z czego awans uzyskiwalyby 4 osoby. I dalej puchar toczylby sie systemem pucharowym - 2 mecze w parach. Wyeliminowaloby to po 2 osoby z grup ktore albo maja problemy ze sprzetem, serwem albo po prostu musza jeszcze potrenowac. Co do systemu rozstawienia to kwestia do dyskusji, ale chyba drabinka jest najlepsze imho.

Oczywiscie w jeden wieczor.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #27993 by Wodiczko
Po emocjach zwiazanych z wczorajsza/dzisiejsza batalia w pp czas na wnioski :)
1) Drabinka musi byc i to podana tuz po losowaniu grup
2) Jesli chodzi o trialowcow, coz...faktycznie trzeba zrobic minimum rozegranych gier w rankingu, bo kilka osob wczoraj pierwszy raz gralo online dopiero w pucharze - co jest totalnym bezsensem (zarowno jesli chodzi o wydluzenie gry, jak i o wnerwienie sie graczy walczacych o najwyzsze laury, ktorzy musza tlumaczyc swiezakom o co w tym wszystkim biega...) chociaz kazdy kiedys byl na trialu :)
3) Uwazam ze frekwencja za miesiac nie bedzie duzo mniejsza, wiec moze jeden mecz w grupie jest dobrym rozwiazaniem...
4) Jak grupy beda odpowiednio duze, to po 4 powinno wychodzic - imho faza pucharowa musi sie minimum od 1/8 zaczynac - w koncu tam sa najwieksze emocje :)
5) W zwiazku z opoznieniami, ktore i tak beda (jak to w Polsce) moze bysmy zaczynali o 20:00 ?
6) Dyskwalifikacje - jak ktos nie gra o nic, a zwleka z meczami, to walkowery i temu panu dziekujemy (moglby tez byc za to ban na nastepny miesiac - niech sie ucza odpowiedzialnosci), oczywiscie jesli sa problemy z netem czy cos, to powinno sie dac 10-15 min (liczone komisyjnie) czasu dla kazdego na sprobowanie zalatwienia problemu i potem walkowery (oczywiscie bez banana)
7)Puchar powinien byc grany w jeden wieczor - atmosfera jest jednak najwazniejsza :)
8) i last but not least = podziekowania dla MaroJ za to, ze wytrzymal nerwowo (a wiem, ze bylo ciezko...), dla Domina, ze podjal walke i w sumie jakos to dalej poszlo, no i wielkie graty dla Lobo za obrone tytulu :) (dla mnie przegrac dopiero z mistrzem to nie wstyd :P )

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28000 by Foka
Zmiany, które ustaliłem juz dziś z Maro zanim czytałem ten temat :

1) Minimum 20 może byc jak proponuje Dżem 50 meczy ooo
2) Jeden mecz powyżej 5 graczy w grupie (nawet jeśli tlkjo jedna grupa będzie 6-cio osobowa) przy 5 graczach 2 mecze
3)Zaczynamy o 20.00

To tyle jak na razie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago - 16 years 7 months ago #28022 by olesio
Ja już rozegrałem w dniu pucharu w sumie swoje 50 spotkań więc juz nie
jestem chyba trialowcem ;) Takze ten przepis ze jakies minimum ileś meczy
musi byc - popieram, godzina 20:00 to tez nie najgorszy pomysl. Chociaz
w czwartek gralem po raz pierwszy w pucharze - to akurat grupa D, w ktorej
gralem rozegrala swoje mecze chyba najszybciej i najsprawniej, wyjatkiem
byl niestety OliUstka, z ktorym ze wzgledu na lagi gralo sie niezbyt ciekawie.
Natomiast uwazam ze bez wzgledu na ilosc uczestnikow PP mecze w fazie
grupowej powinno sie rozgywac dwa, no i ta drabinka to tez dobry pomysł :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28029 by Primo
Jestem jednak za 2 meczami, nie może być lipy każdy ma prawo do rewanżu !!! Jesli zaczniemy o 20 będzie lux i damy rade !!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 7 months ago #28037 by Foka
Czekam na propozycje ....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.258 seconds
Powered by Kunena Forum