Re: Turniej w Grodzisku Mazowieckim (pod Wawą) luty/marzec

More
11 years 1 month ago #117215 by xflea
jasne Bobbie. planuję wyjechać z bielska w piątek koło 17-18. powrót w niedzielę raczej wcześniej niż później...

a ten mecz to kiedy miałby być? rano? to chyba niektórzy na czworaka będą grali? :)

dior mój zespół jest na savedisku. jak będziemy grać fr i wpisywać wyniki to jedna grupa jest ok. i druga na pc...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 1 month ago #117222 by Primo
Ja jestem za opcją rozlosowania 2 grup, każdy po 2 mecze, każdy wychodzi do KO. Na turnieju fr nie mają sensu.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 1 month ago #117223 by dior
Przegadałem jeszcze sprawę i myślę, że zagramy diy competition z 4 meczami w grupie (2 grupy). Przynajmniej na Amidze,na razie mamy jednego sprawnego PCta, pracuję nad drugim...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 1 month ago #117227 by postlarval
Jesli chodzi o rozgrywki to jechac 300 km by rozegrac 5 meczy w grupie to troche przesada :)

Proponuje zrobic turniej na zasadzie winners/loosers bracket czyli 2 drabinki, znacznie ciekawiej jest wtedy :)

Ile będzie amig? ja mogę wziąść pc z monitorem (12cali, lcd, 1024) , i3 itx z 2 klawami usb a wezme tez tego macbooka co ostatnio. wiec dla klawiszowcow 2 nowe stanowiska chyba ze ma ktos joya na usb :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 1 month ago #117228 by dior
Post, na pewno nie będzie to 5 meczów - kompletnie byłoby to bez sensu. Zakładając 12 osób uczestniczących w turnieju, będziemy mogli podzielić ich na dwie grupy i w tych grupach myślę, że dalibyśmy radę rozegrać nawet 4 mecze każdy z każdym. A potem jakąś drabinkę. Każdy zagrałby wtedy 20 meczów w grupie i 2 w KO. Gdybyśmy turniej zaczęli w 13, to spokojnie do 19-20 skończymy grupy i rozpoczniemy KO, wtedy powinno pójść szybko.

Przy 12 zawodnikach nie dzieli się to równo, więc myślałem o takim rozwiązaniu - awansują 3 pierwsze miejsca z obu grup, 3 pozostałe grają mini baraż - 3 zawodnik z grupy A gra z 5 i 6 zawodnikiem z grupy B. Grają w grupie, po jednym meczu, zwycięzca wychodzi. Analogicznie z grupą B. Wtedy pozostanie na placu Boju 8 graczy i zaczynają się ćwierćfinały.

Pamiętaj post, że turnieje zawsze gramy na oryginalnych platformach, czyli na Amigach wersję amigową, na PCtach wersję PCtową (dosową, czyli pod dosem albo pod win95 - win 98), nie używamy emulatorów. Ja bym chętnie przymierzył się jeszcze raz do Twojego macbooka, ale w ramach frendów :)
Dzięki w każdym razie za propozycję. I napisz mi, co to jest ten system dwóch drabinek, jak to w praktyce miałoby wyglądać?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 1 month ago #117232 by Wodiczko
żadne fr nie wchodzą w grę :)
kulturalne losowanie przy zielonym stoliku - jak ktoś posiada plastikowe kulki z kinder niespodzianek, to może zabrać :P
i chyba faktycznie lepiej zrobić 2 grupy, a nie 1. najwyżej 4x mecze w grupie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 1 month ago #117241 by xflea
propozycja żeby zgapić z rozgrywek siatkówki:

1 faza: 2 grupy po 6 graczy 2 mecze każdy z każdym (losowanie do grup)

2 faza: 2 grupy po 6 graczy 2 mecze każdy z każdym (grupa A - 3 pierwsze miejsca z obu grup 1 fazy, grupa B - 3 ostatnie miejsca z obu grup 1 fazy)

3 faza: KO - wszyscy gracze z grupy A rozstawieni wg kolejności plus 2 pierwszych graczy z grupy B - czyli razem 8 gra ćwierćfinał - drabinka

ewentualnie dodatkowo 4 ostatnich graczy z grupy B fazy 2 gra o miejsca 9-12

razem wyjdzie... dużo meczy :) dodatkowo pogra się z większą liczbą ludzi niż grając 4x w dwóch grupach.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 1 month ago #117242 by dior
Ja uważam, że pomysł zajebisty! ;D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 1 month ago #117248 by postlarval
Loosers Bracket to turniej pucharowy skladajacy sie z drabinki przegranych i wygranych
do drabinki przegranych trafia kazdy kto raz przegra, ma wtedy jeszcze szanse dojscia do finalu

przyklad
wiki.teamliquid.net/starcraft2/IPL_Tournament_of_Champions

lub
en.wikipedia.org/wiki/Double-elimination_tournament

mysle ze warto byloby cos takiego zagrac

:)

czyli 2 grupy po 6 ludzi, 8 osob trafia do winners bracket, 4 do loosers,
4 looserow gra z 4ema looserami pierwszej winners bracket

w winners zostaja wiec 4 osoby i graja ze soba o final, 2 z nich odpadna i graja ze zwyciezcami 2 rund looserow
ostatecznie do finalu trafia zwyciezca winners i zwyciezca loosers

:)


dzieki temu praktycznie kazdy zagra z kazdym i szanse na final sa nawet mimo jednej wtopy w rundzie pucharowej


Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 1 month ago - 11 years 1 month ago #117249 by postlarval
pomysl xlfea jest ciekawy ale za duzo bedzie meczy bez stawki

rozgrywki pucharowe z dwiema drabinkami to najlepsze rozwiazanie obecnie, w esporcie jest to najpopularniejszy sposob ze względu wlasnie na emocje i to ze kazdy mecz jest o duza stawke

przytocze z wiki ktora podalem

A disadvantage compared to the single-elimination format is that a considerably greater number of matches have to be conducted: since each player has to lose twice and since the tournament ends when only one player remains, in tournament for n competitors there will be 2n-1 (or 2(n-1) in case the winner was undefeated during the tournament) games; a possible alternative is a single-elimination format where each match is a best-of-5 or best-of-7 series. This format still allows a competitor to lose (perhaps multiple times) while still remaining eligible to win the tournament. Of course, having multiple games in each series also requires considerably more games to be conducted. The fact that the final game in the tournament may be unnecessary is also a disadvantage, particularly if broadcasting and ticket sales companies have an interest in the tournament. Another alternative is a modified single elimination format which guarantees at least two games for each participant, but does not guarantee two losses for elimination.

The best-known athletic event that employs a double-elimination format is the NCAA baseball tournament, including the College World Series, where a team is not eliminated until it loses twice in each of the four rounds (regional, super regional, College World Series, and CWS championship, with the super regional and CWS championship series featuring two teams in a best 2-of-3 format). The NCAA softball tournament (including the Women s College World Series) uses the same format.

It is also extensively used in computer gaming tournaments (most famously by the Cyberathlete Professional League) and table football tournaments. Double-elimination brackets are also popular in amateur wrestling of all levels, surfing and kiteboarding freestyle competitions, as well as Curling bonspiels (where triple-elimination is also used), Hardcourt Bike Polo . Since 2009, the World Baseball Classic has used a double-elimination format for the first and second rounds of the tournament. The Little League World Series also switched from round-robin to double-elimination formats for each of its pools starting in 2010 in an effort to eliminate meaningless games.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.236 seconds
Powered by Kunena Forum