Re: taktyki w lidze

More
16 years 2 weeks ago #39652 by Foka
Replied by Foka on topic Re: taktyki w lidze

- sztucznie zwiększają kogoś umiejętnośći (oczywiście można to traktować jako narzędzie ale jest bardzo mało osób które chce grać taktykami tak więc czemu dawać handicap komuś kto chce grać taksą?)


Odpowiedź :

Poniewaz w dalszym ciagu jedynym argumentem przeciwko taktykom jest fakt, iz nie wszyscy jej uzywaja, spytam inaczej.
Jak przeciwnicy taktyk uzasadniliby ludziom ze SWOS FF (ktorzy twierdza, ze sa najlepsi), ze gra z uzyciem glowki nie jest nierowna?



Następne:

- gra przypomina szachy a dla gracza który nie ma taktyki uniemożliwia wręcz rozegranie akcji (każde podanie jest przecinane przez zawodnika drugiej drużyny przy dobrej taktyce)


Odpowiedź :

Z taktykami nie jest tak, ze ktos sobie wejdzie w edytor poustawia graczy i nagle zacznie wygrywac. W taktyke trzeba sie jeszcze wgrac co zajmuje wiele godzin, bo przeciez pikselowi gracze maja sklonnosc do zamierania w momencie gdy ich najbardziej potrzebujemy:)
Jakis czas temu spedzilem dlugie godziny nad swoja taktyka, a i tak nie osiagnalem takiego efektu jak chcialem. w obronie rzeczywiscie byla duza poprawa, ale calosc nie dzialala idealnie.
Ale skoro ktos spedzil przynajmniej godzine nad taktyka (albo 15 min kopiujac czyjas) a pozniej dostosowal do niej swoj styl i udalo mu sie podniesc poziom gry to chwala mu za to ze podchodzi profesjonalnie do tematu ;-)


Następne zdanie Roota:

- taktyki wprowadzają większe uschematowienie gry - PSUJĄ ZABAWĘ

Moja odpowiedź : jest to subiektywna opinia

Podsumowując :

Te argumenty albo nie sa argumentami, albo odwoluja sie do trudnosci zwiazanych z pokonaniem przeciwnika z taktyka.
Panowie, troche ambicji:)



A na koniec Root :

Tom+,Dżem i Foka już wiemy jakie jest wasze zdanie (chociaż Foka chce wycofania taktyk w lidze) także posłuchajmy innnych...


Czyli parafrazując :

Root już wiemy jakie jest Twoje zdanie także posłuchajmy innych może będą mieli sensowniejsze argumenty, które jeszcze się nie pojawiły.

The topic has been locked.
More
16 years 2 weeks ago #39659 by ruichi
Replied by ruichi on topic Re: taktyki w lidze
wlasnie mialem napisac, ze topic przeksztalcil sie w dialog miedzy Rootem a Foka.. chcialbym, zeby wypowiedzieli sie tez inni...
The topic has been locked.
More
16 years 2 weeks ago #39674 by MaroJ
Replied by MaroJ on topic Re: taktyki w lidze
Jeśli każdy grający w lidze powie krótko: tak lub nie dla taktyk w lidze, można będzie podliczyć ilość głosów i za ich większością wybrać rozwiązanie.

Wielu graczy przed meczem pisze do przeciwnika HF (Have Fun). Aby nie były to puste słowa to zawsze zgadzam na grę z taktyką, jeśli sprawia mu to zabawę. Taktykami nigdy nie grałem, nie gram i nie będę grał. Aczkolwiek szanuję że przeciwnik poświecił czas na przygotowanie taktyki więc jak chce to niech sobie jej używa.

Pan F. z Panem R. moga sie droczyć przez kolejne 4 strony, ich zdanie już znamy, ale nie tylko ich opinia sie liczy, wiec najsprawiedliwiej bedzie jak wypowiedza sie wszyscy ligowcy.
The topic has been locked.
More
16 years 2 weeks ago - 16 years 2 weeks ago #39676 by paczek
Replied by paczek on topic Re: taktyki w lidze
1. Chcemy, aby do naszej ligi przybywało nowych zawodników, ale nie sądzę żeby ktoś wpadł na irca i dostał z 20 meczy po 10-0 bez oddania strzalu, by chciał dalej grać. Chcemy również mieć jak najbardziej jednolitą ligę. Zasady powinny być identyczne w wszystkich Polskich ligach. Więc nie piszcie mi że ,,to niech 3-ligowcy se grają bez taktyk .
2. Będą ukazywać się zarzuty, że ta taktyka jest zwalona od kogoś, że wygrywa ktoś dzięki taktyce zrobionej przez kogoś innego (pod swoim nickiem), a inni którzy będą się starać samemu zrobić takse, będą się męczyli przynajmniej kilka godzin aby ja opracować od nowa - będą przegrywać. Gdzie w sprawiedliwość w takim przypadku. Przecież nie udowodnimy Pan X że zwalił taktykę od kogoś, bo powie że przecież jednego zawodnika ma gdzie indziej.

Tylko nie piszcie mi że to są żadne argumenty. Bo to nie prawda...

To są moje główne argumenty na NIE dla Taktyk
The topic has been locked.
More
16 years 2 weeks ago #39679 by Foka
Replied by Foka on topic Re: taktyki w lidze

2. Będą ukazywać się zarzuty, że ta taktyka jest zwalona od kogoś, że wygrywa ktoś dzięki taktyce zrobionej przez kogoś innego (pod swoim nickiem), a inni którzy będą się starać samemu zrobić takse, będą się męczyli przynajmniej kilka godzin aby ja opracować od nowa - będą przegrywać. Gdzie w sprawiedliwość w takim przypadku. Przecież nie udowodnimy Pan X że zwalił taktykę od kogoś, bo powie że przecież jednego zawodnika ma gdzie indziej.


Jest to faktycznie chyba pierwszy argument na NIE, który można potraktować poważnie. ALE wiesz to tak, jak z golami. Gepard opracował strzał dokręcany przy słupku, ja obejście bramkarza i wielu z tego korzysta. No i co Im zrobisz. Zabronisz strzelania tak goli bo Ty to wymyśliłeś, bo to Twoja akcja ? Nie to jest ryzyko. Podobnie z taktykami. Wiadomo należy ufać, ze każdy zachowa się fair i nie będzie kserował Twojej taktyki, ale z drugiej strony skoro bierze Twoją takse możesz mieć satysfakcje, że zrobiłeś coś dobrego.

A, co do jednolitej ligi. Juz tak nie jest od kiedy SE ma 10 graczy, 2 liga 11, a 3ecia jeszcze inaczej w zależności od liczby zgłoszeń. Zresztą ja uważam, że taktyki powinny byc dozwolone wszędzie, nie tylko w SE i 2 lidze.
The topic has been locked.
More
16 years 2 weeks ago #39683 by Root
Replied by Root on topic Re: taktyki w lidze
Foka to co piszesz jest śmieszne zważywszy na to że to było MOJE argumenty....czyli subiektywne jak to ładnie ująłeś...

Porównanie niemożliwości podania piłki przez samo ustawienie graczy (taktyka) a przejście całego boiska ,,głÃ³wkami jak to robi np coolio to dwie różne sprawy...gdybyś Foka zauważył ostatnie zdanie w moi poście to byś wiedział co mam na myśli....

Niech decydują umiejętności (przejście boiska na głÃ³wkach) a nie lepiej zestawiona taktyka (taktyka gdzie obrońcy są ustawieni na linii podań)...

I na koniec...ja piszę o dobrze zestawionych taktykach, bo co z tego że ktoś gra na taktyce na której przegrywa...jeśli używam słowa ,,taktyka to odnoszę się do taktyk ludzi np: z Super ASL....

Wiadomo że np: Basto musi popracować nad swoją taktyką ale w końcu ją dopracuje po tym jak zauważy co w niej nie gra...

The topic has been locked.
More
16 years 2 weeks ago #39692 by Tomplus
Replied by Tomplus on topic Re: taktyki w lidze

1. Chcemy, aby do naszej ligi przybywało nowych zawodników, ale nie sądzę żeby ktoś wpadł na irca i dostał z 20 meczy po 10-0 bez oddania strzalu, by chciał dalej grać. Chcemy również mieć jak najbardziej jednolitą ligę. Zasady powinny być identyczne w wszystkich Polskich ligach. Więc nie piszcie mi że ,,to niech 3-ligowcy se grają bez taktyk .


To nie lepiej ograczniczyć ten konfliktowy precedens ?
1. Nowy gracz
Tylko 1 liga można korzystać z własnych taktyk (ale, WŁASNYCH a nie skopiowanych).
Niższe ligi mają standardy, aby zdobywali doświadczenie w grze Sensible. Jak również dowiedzieli się że I liga Polska to nie przelewki i aby zdobyć mistrzostwo trzeba umieć grać. Trzeba umieć pokonać tego co gra na własnej czy standardzie.

To nie będzie odstraszało beniaminków ligowych, a wręcz przeciwnie mobilizowało ich do wyższych celów - np. Mistrzostwa Ligi Polskiej.

2. Korzystanie z czyiś taktytk w meczach ligowych jest niemoralne i powinno się zabronić.
Napewno ktoś znajdzie sposób aby sprawdzić czy taktyki (pal licho rozwiązania techniczne) są z xerowane.

The topic has been locked.
More
16 years 2 weeks ago - 16 years 2 weeks ago #39702 by Filippousis
Replied by Filippousis on topic Re: taktyki w lidze
Wprawdzie to mój pierwszy sezon w 3lidze ale pozwolę sobie zabrać głos w tej kwestii. Zaznaczę,że własną taktykę posiadam, ale jej nie uznaję.
Jestem przeciwny taktykom i to w grze on-line i off-line, ponieważ uważam,że jest wystarczająco dużo gotowych systemów (dokładnie 12).

Dlaczego?

1. Z matematycznego punktu widzenia:

taktyka+umiejętności ≥ umiejętności

, tzn. osoba grająca taktyką wygrywa lub remisuje z przeciwnikiem,który stosuje zwykły system. To nie reguła i wyjątki są,ale wg mnie ta sytuacja często występuje.

2. Powtórzę się: jest wystarczająca ilość gotowych systemów gry. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Po co tworzyć taktykę?Zapewne m.in. po to, by poprzecinać większość podań i jak niektórzy zamurować dostęp do bramki. Czyżby umiejętności nie pozwalały,aby dokonać tego bez stosowania taktyk?

3. Stosujesz taktyki? Graj w menadżera !

Wg mnie jedno powinno być ustalone (zarówno w rozgrywkach on-line jak i off-line; cały czas to podkreślam): albo wszyscy gramy bez taktyk albo je stosujemy. Nie może być tak,że ktoś ma z góry przewagę, czyli handicap, bo ustawił sobie taktykę i gra z przeciwnikiem,który jej nie stosuje. Albo wszyscy albo nikt. Albo zmuszamy część osób do gry taktykami albo część do gry za pomocą zwykłych systemów.

Turniej wrocławski był perfekcyjny pod każdym względem,już o tym pisałem,ale jeśli o tą tematykę chodzi to klapa. Dlatego np. ja uważam cały turniej za super spotkanie z wszystkimi ludźmi, możliwość poznania wielu osób itd., ale jeśli chodzi o same rozgrywki, to te wyniki nie są dla mnie wiarygodne, tzn. nie uważam np. Marty ego za najlepszego gracza tamtego wieczoru,ale nie tylko dlatego,że grał taktyką,ale i z tego powodu,że on bez taktyki grać nie będzie!No tak on bez niej nie zagra, dobrze,że wśród większości jest wola dobrej zabawy i duża doza kompromisu bo pewnie turniej by się nie skończył gdyby każdy miał takie podejście do sprawy.Potrzebny jest zakaz lub nakaz taktyki w lidze on-line i rozgrywkach off-line. Bo to, że taktyka jest możliwa to tylko psuje widowisko,ponieważ nie każdy jej używa.Może nie tyle psuje, co źle wpływa na wiarygodność ostatecznego rezultatu. Zresztą psuje widowisko :) bo np. ja gdy gram z taktykiem i np. wedle powyższego wzoru matematycznego co najwyżej remisuję, to mi się ciśnienie podnosi, humor mi się psuje na 5 min,jestem zły itd :) i wtedy sobie myślę: może trzeba było brać tę taktykę,ale nie, dobrze, wiem dlaczego jej nie wziąłem- nie lubię nią grać,taktykom mówię NIE, są niesprawiedliwe, gdy wszyscy jej nie stosują, a z góry wiem,że tak będzie i wolę się męczyć i grać bez niej itp.
Choć może złoty środek jest taki,żeby każdy kto nie gra taktyką przygotował sobie ją tylko na mecze z taktykowcami ?

Najlepszy przykład: turnieje lubińskie: taktyk się nie stosowało jak dotychczas.I jest jasność, nie i koniec. Chcemy ich używać?OK!Też będzie jasność i równe szanse dla wszystkich.

Powinna decydować większość, ale mój głos oddam na NIE , nie dla taktyk i taktyków!

Wyraziłem swój pogląd na temat taktyk w grze on-line i off-line ;)
The topic has been locked.
More
16 years 2 weeks ago #39722 by Tomplus
Replied by Tomplus on topic Re: taktyki w lidze
Najciekawsza wypowiedź przeciwnika taktyk w tym temacie.
Skłaniająca do myślenia, szczególnie to co powiedziałeś o turnieju Offline.

The topic has been locked.
More
16 years 2 weeks ago #39726 by romaneq
Replied by romaneq on topic Re: taktyki w lidze
Taktykę mam na wszelki wypadek gdyby na turnieju offline przeciwnik miał swoją więc i ja mam swoją nie ma problemu. Taktyki używam wtedy gdy używa jej przeciwnik jeśli nie to ja też nie.
Taktyki uważam powinny być w lidze ale użyć jej można tylko za przyzwoleniem przeciwnika.
The topic has been locked.
Time to create page: 0.253 seconds
Powered by Kunena Forum