Polska szkółka Swos-a on-line i nie tylko ...

More
19 years 4 months ago - 19 years 3 months ago #454 by Nowacek
Aż miło oglądać ten wspaniały obrazek , patrząc na światowy ranking swosa :

7 miejsce Intermario
( 8 ) Spooky
( 16 ) FCLAN
( 17 ) Dzem
( 22 ) Salva
( 26 ) Majkel
( 28 ) Gimlos
( 31 ) Wirus2
( 35 ) EmCi
( 36 ) Nowacek
( 38 ) Bastol
( 43 ) Riven
( 50 ) Sojek
Aż 13 Polaków w 1 , 50 rankingu ... to naprawde bardzo dużo ... tym bardziej , że z dnia na dzień to się zmienia ... i do niedawna 112 Wirus 2 jest już 31 !!! ( a był nawet przez chwile 28 ! ) gratuluję ...

Coraz wiecej Polaków bierze udział w tej zabawie i coraw więcej wspina się po szczeblach tego rankingu corac wyżej i wyżej ... Naprawde nie mamy się czego wstydzić ... Polska szkoła gry na gensie jest znakomita !!

Prosze spojrzeć ile Niemców gra w Sedze ooo a jak słabo stoją w rankingu ... tylko 10 w pierwszej 50 na 150 miejsc ..

Cieszę się , że Polacy nie tylko swoimi umiejętnościami wspaniale reprezentują Swosa ale również głoszą istnienie tej gry swoimi stronami internetowymi ...
Coraz więcej witryn polskich pojawia się w necie i coraz ciekawsze materiały można na nich znaleść ..

Gratuluję , a jeszcze tak niedawno ( 3 lata temu ) była tylko jedna strona Pagody o której już nikt pewnie nikt nie pamięta ...

Pozdrawiam i zapraszam do waszych wypowiedzi
NOWACEK - web master SWOS FAN CLUBU ( www.republika.pl/swosfanclub/ )

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 years 3 months ago #570 by Zalek
Witam!

Ja mam takie krótkie pytanko. A mianowicie, gdzie mogę znależć zasady na podstawie któych wyliczane są te wszystkie wskaźniki i przyznawane jest miejsce w rankingu?

pozdr!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 years 3 months ago #572 by Spooky
Chyba nei ma czegos takiego. Poprostu jelsi wygraszz wyzej notowanym rywalem dostajesz wiecej pkt jesl iz nim remisuejsz to tez ty doatjesz pkt a on traci. Jesli przerywasz ze slabysmz dostajesz w dupke pkt :P

Np jesli dostaniesz z super dobrym gosciem zdecydowanei wyzej od Ciebie w ranku odejma ci malutko pkt... a jels iz nim wygrasz to ohohoho.

W lidze w pucharach wszytko sie wymanaza x2 albo x3 ;-)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 years 3 months ago #573 by Zalek
No ale mi chodzi konkretnie o punkty w rankingu. Dla przykladu, ranking ludzi grajacych online na sedze jest na tej stronie: swos.elmichaj.de/index.php?site=community_ranking sid=4 i wg niego mamy co nastepuje (dla 10 najlepszych):

poz gracz PL W D L SRN +/-
1 PLAYAVELI 1283 936 109 238 2736 +1
2 DIVIN-CODINO 349 188 39 122 2426 +27
3 EYUP 357 212 33 112 2305 +2
4 REDHAIR 1237 890 122 225 2292 +10
5 _ITS_THE_KING_ 331 163 30 138 2154 +37
6 SKAARJ 271 188 17 66 2136 +3
7 INTERMARIO 737 459 63 215 2037 +7
8 SPOOKY 609 395 44 170 1984 +4
9 _BADBOY_ 108 71 10 27 1851 +26
10 SOUTH 827 449 95 283 1818 -26

Wszystko jest jasne prócz 2 ostatnich kolumn. Co to jest SRN (widze, ze to wlasnie decyduje o rankingu) i jak sie wyznacza ta liczbe? I co to jest kolumna +/- ? Jest jeszcze kolumna z gwiazdkami, ale jej tu nie wklepywalem, bo to chyba po prostu graficzne przelozenie punktow SRN a la sensible. Jestem bardzo ciekawy jak to sie wylicza, bo z ta wiedza mozna (przynajmniej probowac) rozgrywac takie mecze, ktore pozwola skutecznie piac sie w gore. Cos jak w boksie, gdzie konkretne walki moga zaprowadzic do wlaki o mistrzostwo. Choc chyba bardziej trafne byloby porownanie z rankingami robionymi przez uefa, fifa badz statystykow i historykow futbolu. Ale tam jest to liczone o ile sie nie myle zawsze z konkretnego, mijajacego okresu czasu (np. 5 lat) wiec w maju 2005 liczyc sie beda mecze rozgrywane od czerwca 2000, a w sierpniu 2005 juz te od wrzesnia 2000, co pozwala obiektywniej oceniac aktualna forme i sile druzyny. A tutaj, wydaje mi sie, punkty naliczone sa na podstawie wszystkich rozegranych spotkan, poczynajac od poczatku zmagan danego gracza. Co oznacza, ze oczywiscie mozna sobie pogorszyc wynik, ale zakladajac troche bzdurna sytuacje, wygranie 100 spotkan rok temu i przegranie teraz 10 nie pogorszy oceny tak, jak przegranie tych 10 spotkan w momencie, gdy okresem zliczania bedzie np 6 miesiecy (a wiec tamte 100 spotkan to juz tylko wspaniala historia). Nie mowiac juz o tym, ze nowym graczom moze byc stosunkowo trudno dogonic starych wyjadaczy...Wiec jesli tak jest, to ranking ten jest bardziej tabela wszechczasow niz rankingiem aktualnej formy danych graczy. Choc wydaje mi sie, ze nie do konca, ze w tym wypadku jest to jakis mix obu tych rzeczy.
Ale sie rozgadalem. Wiec podsumowujac, chcialbym wiedziec jak zdobywa i liczy sie te punkty, ktore pokazalem w tabelce.
Dzieki :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 years 3 months ago - 19 years 3 months ago #574 by Zalek
niestety html nie trzyma tabulatorow i tabelka sie rozformatowala i wyglada brzydko, no ale wiadomo o co chodzi, a nie chce mi sie juz jej poprawiac albo wklepywac kodow html... ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 years 3 months ago #576 by Intermario
SRN oznacz po prostu punkty. Nie jest to taki typowy ranking wszechczasów, ponieważ jeśli ktoś nie zagra przynajmniej jednej gry na 3 miesiące po prostu zostaje z ranku usunięty. To fakt są takie osoby, których obecna dyspozycja nie odzwierciedla ich miejsca w tabeli np. Mathaeng. Lecz szczerze mówiąc tylko on nasuwa mi się na myśl. Trzeba dodać, iż ranking szybko się zmienia. Gdy ja zaczynałem swoja przygodę na ss.de (maj) to Playavelli mial około 2000 SRN, a dziś 2700 ;-) Tak więc jeśli ktoś przestanie grać dość szybko opuszca się w dół tabeli.
Z kolei dokładnych zasad uzyskiwania punktów nie jest wstanie podać nawet sam Elmichaj czy Redhair. Ogólna zasada polega na tym, iż np jestes kolo 40 miejsca w tabeli - wygrywasz z zawodnikiem z końca stawki dostajesz +4 (a propo to ta kolumna +/-). Jeśli stanie się cud i pokonasz pierwszego Playavelliego dostaniesz kolo 50+ (Pamiętaj, że to działa też w drugą strone) . Omówione wyżej + i - dotyczy OOO. Z kolei w lidze punkty te są mnożone około razy 3. To chyba wszystko na temat ranku i punktów.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 years 3 months ago #586 by Zalek

Z kolei dokładnych zasad uzyskiwania punktów nie jest wstanie podać nawet sam Elmichaj czy Redhair.

To dobre, system liczenia punktow wymknal sie spod kontroli i zaczal zyc wlasnym zyciem... ;)
Dzieki za odpowiedz. Mam tylko jedna watpliwosc. Jak gram z pierwszym miejscem i wygram to dostaje duzo punktow, ale duzo trace chyba nie jak z nim przegram, ale jak przegram z kims duzo ode mnie slabszym. Tak zwykle to dziala.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 years 3 months ago #590 by Spooky
Dokladnie tak jak napisałes :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.215 seconds
Powered by Kunena Forum