Trochę spraw technicznych

More
16 years 8 months ago #26262 by RedHiney
Ostatnio, zauważyłem, że wydajność serwera (pomimo stosunkowo niedawnego upgrade u sprzętu) potrafi gwałtownie spaść (wtedy, kiedy pada netsoccer - słowa Intermario) - aktywność apache a wzrasta do nieakceptowalnego poziomu. Teraz kiedy na tej samej maszynie stoi również portal ss.pl - w godzinach szczytu - serwer potrafi się poważnie przyblokować (najwyższy zarejestrowany przeze mnie loadavg to 12 z niewielkim hakiem); średnio loadavg jest na poziomie 5 co jest również wartością zbyt wysoką. Dodam jeszcze tylko, że nadal nie ma na serwerze usługi poczty, którą mam zamiar wprowadzić już niedługo, a która jeszcze mocniej obciąży serwer. W momencie kiedy ss.pl zostanie wtłoczona w nowy, wybrany niedawno CMS oraz kiedy wykonamy połączenie z bazą ss.de a w konsekwencji automatyczne zliczanie statystyk, tabel - baza danych po prostu nie wyrobi.
W związku z powyższym powstaje temat zakupu nowej maszyny serwerowej - mam na oku serwer HP serii Proliant - dwuprocesorowa płyta głÃ³wna, 512MB szybkiego ramu, procesor Intel III 1,5GHz (drugi slot na razie niewykorzystywany), 2 dyski twarde SCSI po 40GB, RAID. Aktualnie mamy serwer na sprzęcie klasy P Celeron 800MHz, 512MB RAM (PC-100), 2x 10GB PATA.
Cena maszyny będzie na pewno atrakcyjna ponieważ kupować go będę z zaprzyjaźnionej firmy - konkrety prawdopodobnie będę znał jutro, ewentualnie w przyszłym tygodniu.
Powstaje zatem pytanie czy obie ekipy - zarówno ss.pl jak i ns.pl będą w stanie w jakimś stopniu dołożyć się do tego zakupu? Proszę o jasną i klarowną deklarację (z Waszej strony; ns.pl wypowie się na swoim forum) - tak czy nie - i jeśli tak to w jakim stopniu zgadzacie się pokryć koszt maszyny.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 8 months ago #26277 by MaroJ
W miare mozliwosci moge sie dorzucic.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.208 seconds
Powered by Kunena Forum