Joystic do SWOS - prośba o info / poradę

More
4 years 11 months ago #141236 by Koli
Witam.
Ja z kolejnym pytaniem, bo pomali szykuję się do wstąpienia do klubu.
Jeśli dobrze pamiętam (jeśli źle, to mnie poprawcie), SWOS jest grą jednoprzyciskową (tzn. w grze wykorzystujemy tylko jeden przycisk - jak w starych joyach)...
A że chcę kupić joystick, bo na klawiszach nie ogarniam, to chyba wystarczy jakiś tani...
Czy gra współpracuje z joystickami PC?
Czy może być taki model?:
www.morele.net/joystick-thrustmaster-usb...tick-2960623-230178/

Czy może polecacie jakiś inny, w miarę tani?

Uprzejmie proszę o info.
Pozdrówka.
Marek.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 11 months ago - 4 years 11 months ago #141238 by cinek
Witam, dołącz do tego klubu to nic naprawdę nie kosztuje.

Taki na usb to taka niezbyt polecana opcja, w cenie około 100zł na ta chwilą ciężko cokolwiek wyhaczyć co by nie ograniczało Cię w grze.

Różnice między joystickami pl.wikipedia.org/wiki/Dżojstik

Najlepiej niech się ktoś wypowie kto używał obu typów joysticków.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 11 months ago #141239 by Koli
Hejka.
Dzięx za info, choc niewesołe.
Ale joya muszę kupić, choćby nie wiem jak drogiego, bo na klawiszach nie wyrabiam, za szybka akcja, a na padach w ogóle nie umiem grać, nie moja epoka, szare komórki nie ogarniają.
Polećcie więc, towarzysze, jaki joy byłby dobry i nie ograniczał .
Czy może kupić adapter usb do starego joya do C64 (wciąż - razem z maszyną - drzemie w piwnicy)? Tylko że mam go na microswitchach, a że mam hipernerwową połowicę i 5-miesięcznego niemowlaka, ten hałas z tego joya mógłby być dla nich nie do zniesienia. Ale mógłbym kupić stary joy na gumach, są na allegro. Krótko mówiąc zrobię co trzeba i wydam ile trzeba - tylko doradźcie co zrobić, żeby na luzie pograć.
Do klubu dołączę, wdrażałem się powoli, wpierw ogarniałem MS Soccer, tez genialna gierka. Już leję Brazyli na klawiszach, więc czas przesiąść się n SS, tyle, że tu klawiatura nie wystarcza, więc montuję sprzęt. Jak tylko przywrócę sobie jako taki poziom gry - 20 lat temu naprawdę wymiatałem - to dołączam do Was i będzie jatka. Ale póki co u mnie żałość i nędza..

Pozdrawiam serdecznie.
Marek.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 11 months ago #141252 by Koli
Hejo.
Wiem, że mało czasu, a temat trudny, ale podpowiedzcie coś, proszę, bo siedzę jak na szpilkach i nie wiem z czym wystartować granie.
Chyba kupię adapter usb do starego joya, na którym świetnie się grało.
Zastanawiam się jak joystick - jakikolwiek: tani czy drogi, stary czy nowy - mógłby ograniczać grę (tak prostą w obsłudze: prawo / lewo / jeden przycisk)...? Nie znam się na nowych joyach, dlatego nie rozumiem...
Stary Quick wyśmienicie dawał radę, więc w czym nowy joy by nie dawał...?

A może taka platforma w stylu starych dobrych salonowych czasów?:
allegro.pl/oferta/kontroler-lioncast-arc...90?utm_source=google utm_medium=cpc utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery ev_adgr=Urz%C4%85dzenia+wskazuj%C4%85ce gclid=EAIaIQobChMI067imJ3F4QIVkIGyCh0bCQVTEAQYASABEgIe6_D_BwE

Czekam niecierpliwie na info z Waszej strony.
Pozdrówka.
Marek.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 11 months ago #141264 by dior
Cześć Marku. Garść porad ode mnie. Najlepszym możliwym rozwiązaniem jest gra klasycznym amigowym joyem. Istnieje współcześniejsza wersja competirion pro z fabryczną wtyczką usb, ale ro jest totalny szajs.
Zostają zatem dwie opcje.
1. Stary joystick i przejściówka usb. Muaiałbyś dobrać sobie sprzęt. Jest tego niestety coraz mniej, z jakością bywa różnie. Te joye nie są też niezniszczalne. Chyba najpopularniejszy jest teraz Quick Shot Apache, na gumach.
2. Mozesz przy odrobinie wysilku zbudowac swojego joya z komponentow do automarow arcade. Mozna kupic modul joya i przyciski i wsadzic to w jakas obudowe. Ja tak zrobilem, uzywam dwoch roznych joyow seimitsu ls56 i sanwa jlf. To jest najlepszy sprzet z tej kategorii. Wg mnie doskonaly do swosa, praktycznie nie do zajebania. Trzeba sie do nich przyzwyczaic i pewnie zmienic nieco styl gry. Decyduje jesnak inne ulozenie reki, ale wg mnie to najlepsze rozwiazanie.
Najwazniejsze jest to, czym Ci sie gra komfortowo. Opcja na start to moim zdaniem przejsciowka i stary joy z allegro.
Pozdro,
Dior

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 11 months ago #141267 by Koli
Witam.
Serdecznie dziękuję za poradę - tak zatem zrobię. Joya nie muszę kupować - wystarczy wygrzebać Quick Shota z piwnicy. Dziś się postaram tam wybrać.
Dopytam tylko: te współczesne joy e jednak nie za bardzo polecacie? Co z nimi nie tak?

Pozdróweczka.
Marek.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 11 months ago - 4 years 11 months ago #141268 by dior
Podaj przykład współczesnego joya, bo nie do końca rozumiem, co masz na myśli.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 11 months ago #141275 by Koli
Ano na przykład taki, najtańszy z Thrumasterów:
www.morele.net/joystick-thrustmaster-usb...tick-2960623-230178/

Tyle, że wyżej ktoś mi napisał, że ciężko znaleźć współczesny joystick, który nie ograniczał by mnie przy grze. Manual tej gry jest bardzo prosty: 4 kierunki / 1 przycisk. Więc zastanawiam się, na czym to ograniczenie miałoby polegać. Czy nowe joy e z jakiejś nieznanej mi zasady nie nadają się do retro gier...?

Dzięki za konwersację, pozdrówka!
Marek.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 11 months ago #141276 by dior
Najlepiej byłoby, gdybyś sam porównał. Joysticki tego typu powstały przede wszystkim z myślą o symulatorach lotu. Podstawowa różnica polega na tym, że rejestrują całe spektrum wychylenia drążka. Innymi słowy są joyami analogowymi, a nie cyfrowymi.
Stare joye, jak sam zauważyłeś, obsługują 4 (właściwie 8 ) kierunki/ów. Joye analogowe zamiast fizycznego przelacznika (włączony - wyłączony; zero - jeden), mają potencjometr, który rejestruje zakres ruchu. Czyli - pozycja neutralna, troszkę w lewo, trochę bardziej lewo, jeszcze bardziej w lewo, maksymalne wychylenie w lewo. To oczywiscie dla wszystkich kierunków - czyli możesz uzyskać stany pośrednie. Swos nie obsługuje zadnych stanów pośrednich. Gra moze przez to trochę głupieć. Jesli wychylisz joya na maska, to ok, jeśli nie, to np. Twój zawodnik może się aktywować i dezaktywować. Będzie tak jakby drgał. Dopiero pełne wychylenie spowoduje, że bedzie reagował stabilnie. Generalnie takie joye mają spory kąt wychylenia, czyli rośnie znacząco czas reakcji. Szczególnie, jesli chcesz wykonać jakiś szybki manewr (szybka zmiana kierunku po strzale, podkręcenie piłki itd).
Takie joye nie są też trwałe. Nie powstały do znoszenia takich obciążeń, jakimi poddaję się je w trakcie gry w swosa.
Przerobiłem dziesiątki takich joyów, jeszcze więcej klasycznych.
Wg mnie najlepsza możliwa opcja to arcade (sanwa, seimitsu), ale próbuj, baw się. Ilu ludzi, tyle pomysłów.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 11 months ago #141277 by dior
Fotki mojej SANWy. Gałka po prawej stronie do prawej ręki. Te fabryczne zwykle mają gałę po lewej niestety.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.246 seconds
Powered by Kunena Forum