Nowe forum - lepsza przyszłość SWOS-a w Polsce ;)

More
8 years 5 months ago #130864 by Loozak
Zapewne na pierwszy rzut oka wydaje się to głupi pomysł , ale doczytajcie do końca ;)

Postanowiłem postawić na rozwój swos-a w polsce. Docelowo muszą być conajmniej 2 ligi , ponieważ nowy gracz trafiając do ekstraklasy szybko się zraża a nic tak nie motywuje jak wygrane mecze :)
Przede wszystkim zależy nam na nowych graczach dla których niemieckie forum to czarna magia.
Włosi zrobili swoje forum na którym codziennie pisze kilkadziesiąt osób ,
mają 4 ligi , na ircu codziennie siedzi od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, żyją SWOS-em !
Nowi gracze grają tam chętniej niż u nas.
Nie chodzi mi o zrobienie nowego systemu gry ale o ładzie i porządku , wszystkie linki będą dostępne na sensiblesoccer.pl a forum na sensiblesoccer.pl/forum

plusy nowego forum
+ możliwość wysyłania prywatnych wiadomości do graczy co jest kluczowe przy umawianiu się na mecze ! (nie każdy ma swojego bota na ircu ,żeby pozostawić wiadomość)
+ forum połączone ze stroną sensiblesoccer.pl które jest dobrze wypozycjonowane w google (dużo nowych graczy wchodzi) aktualnie dużo wchodzi i ucieka.
+ niezależne forum od niemców (ostatnio straciliśmy uprawnienia) dodatkowo nigdy nie można było wysyłać privów itp.
+ możliwość wysyłania wiadomości do wszystkich graczy jednym kliknięciem (przypomnienia o pucharze polski , terminach itp - dochodzące na e-maila)


minusy nowego forum
- dodatkowe forum do którego trzeba się przyzwyczaić :)

Nie wiadomo czy pomysł wypali , wiem ,że starsi gracze będą marudzili ,że jest to dodatkowe forum itp , ale zauważcie ,że swos w Polsce upada od wielu lat więc trzeba zrobić terapię szokową :)

Forum jest póki co testowe , zabiorę się za nie na dniach
Aktualnie można się już zapisywać , kto pierwszy ten będzie miał lepszy numer ;)
Na stronie sensiblesoccer.pl też jeszcze nie ma przekierowania.

www.sensiblesoccer.pl/forum

Jeśli pomysł nie wypali to po prostu wywalimy je za miesiąc :P

pozdro

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago - 8 years 4 months ago #130868 by zjarek
dobry pomysł :)

Mam nadzieję że nie skończy się na słomianym zapale jak ze stroną, która już jest nieaktualna. A wymówki czekam na nowy szablon do mnie nie przemawiają. ;D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago #130871 by Loozak
Na stronie musi być szablon , aby każdy mógł wpisywać aktualności , teraz jest tak zrobione ,że mogę tylko ja i to podmieniając pliki przez serwer FTP. Forum to co innego ono żyje własnym życiem , dodatkowym plusem jest to ,że lepiej google będzie widziało stronę jak będzie forum z dużą ilością wpisów.
Póki co na frazę sensible soccer wyprzedza nas inna strona :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago #130872 by dior
Zjarek, sam zrób, zamiast narzekać.

Loozak, jeśli ma to zaktywizować społeczność, to super, jestem za. Brawo za inicjatywę.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago - 8 years 5 months ago #130879 by cinek
Wczoraj padł taki pomysł, a dzisiaj już forum zaistniało w sieci :)

Nie ma to być jakaś konkurencja dla tego forum, ale uzupełnienie.

Być może za sprawą nowego forum, będziemy bardziej widoczni w wyszukiwarkach, co być może przełoży się i zaprocentuje większą ilością nowych graczy, bo zainteresowanie Sensible było i będzie :)

Zachęcam do korzystania z nowego forum :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago - 8 years 5 months ago #130895 by olesio
Oby się udało. Te forum, na którym teraz jesteśmy jest spoko. I problemów z PMkami nie widzę. Jednak wiem jak cięzko przebić sę przez beton niechęci. Fakt, że Randapek nie jest z oczywistych powodów lubiany. Ale gdy stworzyłem polski launcher do SWOSa z możliwością grania także i na polskim dysku Randapka. Nie spowodowało to żadnego zainteresowania, pomimo iż go swego czasu promowaliśmy na IRCu oraz tym forum. Ostatnio zainteresował się nim właśnie tylko zdaje się Włoch o nicku DoTa. A launcher miał choćby ten plus, że poprzez kod symulował szybkie klikanie na przycisk stop i tryb serwerowy się nie crashjował kiedyś przy pobieraniu listy serwerów. Ale każdy ma to wiadomo gdzie. Także wiem, że Społeszność nasza niechętna jest wszelkim nowościom

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago #130896 by Loozak
Ja zapisałem się na sensiblesoccer.de już parę lat temu , dla mnie wejście na to forum to była czarna magia i zrezygnowałem , wróciłem po paru latach i gram do teraz. Dziwiło mnie wtedy dlaczego nie ma normalnego polskiego forum. Ale to może tylko moje zdanie , chociaż jak widać dużo graczy wchodzi na irc-a ale już na to forum już nie bardzo ..........

Będzie co będzie :) ale nie podoba mi się to ,że w miesiącu pojawia się kilkunastu graczy a zostaje zazwyczaj jeden ;)
Od lat grają ci sami gracze w lidze :P
Muszą być dwie ligi bo inaczej nie mają chęci do gry .....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 4 months ago #130922 by xflea
to ja wezmę na siebie rolę czarnego luda i jako stary gracz trochę pomarudzę , że to jest dodatkowe forum, itp.

1. w czym to nowe forum jest prostsze od starego?

2. czemu niby na starym forum nie da się wysyłać prywatnych wiadomości?

3. pytanie klucz - o co chodzi z tymi uprawnieniami? co się porobiło - nie mam w ogóle czasu ostatnio, nie siedzę na ircu, na forum rzadko, nie jestem na bieżąco. jak możesz loozak to napisz mi na priv, do mnie PM-y dochodzą ;P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 4 months ago #130931 by Loozak

to ja wezmę na siebie rolę czarnego luda i jako stary gracz trochę pomarudzę , że to jest dodatkowe forum, itp.

1. w czym to nowe forum jest prostsze od starego?

2. czemu niby na starym forum nie da się wysyłać prywatnych wiadomości?

3. pytanie klucz - o co chodzi z tymi uprawnieniami? co się porobiło - nie mam w ogóle czasu ostatnio, nie siedzę na ircu, na forum rzadko, nie jestem na bieżąco. jak możesz loozak to napisz mi na priv, do mnie PM-y dochodzą ;P


1. Zapytaj 90% nowych graczy którzy wchodzą na irc-a a na forum nigdy nie docierają. :) za to włoskie osobne forum żyje (codziennie kilkanaście - kilkadziesiąt wpisów)
Dodatkowo nowe forum jest polskie , emaile z potwierdzeniami hasła itp dochodzą od razu, jest to standardowe forum phpBB takie jakie wszyscy znają. Wejść na nie można bezpośrednio wpisując www.sensiblesoccer.pl/forum itp......

2. Nie wiem czemu , może już się da , nie wiem , bo nie używam , jak 99% innych. Kiedyś próbowałem.

3. Niemcy chyba porzucili to forum , bo nikogo nie da się doprosić o uprawnienia które były mi potrzebne to ustawiania tematów związanych z Pucharem Polski itp. Wcześniej je miałem i pewnego dnia Cinek i ja straciliśmy je.

Ale skoro twierdzisz ,że zmiany nie są potrzebne to czekajmy dalej aż w lidze będzie grało 5 osób. chodzi o dostępność i łatwość poruszania się po stronach. Ale skąd możesz wiedzieć skoro nawet nie wiesz ,że co chwilę ktoś nowy wchodzi na irca bo Cie tam nie ma :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 4 months ago #131053 by Loozak
Włosi dalej nie przestają mnie zadziwiać , założyli na whatsapp-ie grupę swos-a , rozmawiają, wysyłają filmy , szybciej ugadują się na mecze itp. ........Polacy powiedzieli by ale po co? przecież jest irc i forum ...........mają 4 ligi ......... w pucharze Włoch gra 78 osób ...................a u nas dalej dupa..........amen

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.267 seconds
Powered by Kunena Forum