Re: FRIENDLY'YE HAYIR! YASASIN OZUMUZ T-OOO, HATTA BIREBIR or BRB!

More
15 years 9 months ago - 15 years 9 months ago #42779 by Zafer
Bugun cok onemli bir konuyla karsinizdayim arkadaslar. hic sakasi yok.

Bu aksam Mr. Sensible ile t-ooo (newbieler (acemi, caylak in tr.) icin zorunlu aciklama: Turk birebiri) yaptik ve skorlari girerken fark ettim ki arkadaslarimizin onca emekle hazirladiklari, alpino ve birkac diger arkadas disinda kullanilmayan hatta yeni arkadaslar tarafindan bilinmeyen sitemiz gercekten atil durumda. Oysa ki ne kadar guzel birsey Sensible (hassas yazacaktim ama abartmiyim dedim:) )Turk camiasi olarak boyle kendimize ait bir siteye sahip olmamiz ne kadar guzel ve onemli. (bu kisimda ciddiyim, smiley olmamasindan anlasilacagi uzere). Hatta goruyorum ki yabanci uyelerimiz de var ve zamaninda bir cok organizasyon yapilmis, bu site neler gormus gecirmistir kimbilir, HTML dili olsa da anlatsa.

Ben diyorum ki, bir kampanya baslatip sitemizi hareketlendirelim, eski gunlerine dondurelim. KAMPANYAMIZ, FRIENDLY YAPMA, BIREBIR YAP (bu meseleye de birazdan gelicem)!

Kampanyanin oncusu olarak diyorum ki bundan sonra ne zaman musait olursam kanalimizda ve ana kanalda site uyesi arkadaslarimizi BIREBIR yapmaya davet edecegim. Bu yol ayrica benim gibi bir donem srnsi yukselip tempra olmus arkadaslara da risk almadan ooo heyecani yasama imkani vermektedir, ki bu ancak hedefimize ulasip oradaki siralamayi da rekabet ortamina donusturene kadar surecektir velhasil hedef de odur.

Bu arada icinden ejder sakitti burdaki renkingde acikin yukseldi bi tarafi ooo yapmayi yemiyo tabi duscek diye, boyle kampanya falan diye ayak yapiyor, amma srnci adammis arkadas yuh oysa ben hic bakmiyorum umrumda deil yada burasi yetmedi kamile zaten ayni golle geldi buralara simdi de bizim siteye goz dikti akbaba diyenlerinizi duyar gibiyim. Onlara cevabim sudur ki, teessuf ederim arkadaslar nasil boyle dusunebilirsiniz inanamiyorum gercekten cok kirildim, ben oyle biri miyim allasen? . bir de yok oyle bisey basinin uydurmasi bunlar diyim.

Neyse geyigi atlayalim, ben gercekten emek harcanmis bu sitenin oyle yada boyle tekrar aktif hale gelmesini umit ediyorum. O konuya gelecegim dedigim BIREBIR konusuna gelince, Prof. Sinanoglu nun da dedigi gibi Ingilizce kelime turetme olanagi bulunan bir dil degildir, dolayisiyla adamlar BIREBIR gibi tek bir kelimeyle ifade edilebilecek bir seyi One on One gibi hantal, basireti bagli, sapsal ama bir o kadar da kadirsinaz ve kisaltma yapmadan kullanilamayan bir trenle ifade edebilmektedirler. Ben sitemizin Turk mali olmasi ve barkodunun 869 ile basliyor olmasi sebebiyle, sitemizdeki t-ooo basliklarinin BIREBIR, veya illa 3 harf gerekiyorsa BRB olarak degistirilmesini oneriyorum, ve bu konuyu oylariniza sunuyorum. Insallah olur da Oktay abimizin de gonlu olur, hatta sinanoglu nete gonderir reklamimizi yaptiririz, Turkiye de cok sensiblci var reklam lazim bize.

Zahmet verip okuyanlara tesekkurlerimle,
HADIYIN BIREBIRE!
YASASIN TAM BAGIMSIZ TURKIYE!

haa not: birebir is sponsored by p2p kaillera:D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 9 months ago #42784 by scouser
ya BRB olsun.. BİREBİR yazana kadar yoruluyorumm.. hatta diyecek çok şeyim var.. ama yazamayacam.. yoruldum..

Bu arada site yapmayı bilen arkadaş vara siteye el atalım.. hatta bi ara para lar yapmıştı.. çok iyiydi o..

Not: bu arada sen türkçe mürkçe diyorsundaaaa.... başlıktaa or kelimesi geçiyorr... o da ayrı bir husus..

More
15 years 9 months ago #42800 by Zafer
Yemin billah bilerek koydum onu:D tezat olsun diye!

More
15 years 9 months ago #42829 by Batmans
Zafer, ileri dusuncelerinden dolayı tebrik ederim, konuyu daha detaylı birebir (BRB) konusuruz..:D
Bir yazılımcı olarak katkım olacak bir husus olursa yardımcı olurum...

Kolay gelsin...

More
15 years 9 months ago #42844 by mrsensible
bence EBE olsun (eee bir eee)
siteye el atmak lazım
yeni logolar benden olsnn derimm

More
15 years 9 months ago #42846 by scouser
batman bu işten anlıyorr sanırım.. haydin hep beraber sitemizi güzelleştirmeye

More
15 years 9 months ago #42886 by alpino

walla zafercim iyi güzel yazmışın evett dee artık söz değil icraat görmek ister bu gönül herkesten! biz anlatamadık burdan sende amerikalardan anlatıosun.çoğu sevgili arkadaşım aslında içlerinde bu oyunun heyecanını, ss.de srn sine bağımlı kalmadan tr platformlarınıda geliştirebilecek şekilde yaşatabilecekken nedeni tam bilinemez,açıklanamaz şekilde duyarsız kalmaktadırlar.emekler harcanarak onursal başkanımız sevgili enbinomuzun bizlere armağan ettiği ve bizlerinde diğer yabancı sensible hayranlarına bir şekilde türk swos dünyasının bir parçasını sunduğumuz bu nadide eserimize gereken ilginin gösterilmesi gerekmektedir.ve sevgili arkadaşlar,ss.tr de ranking sıralamsına bakan ilgisizliğin ne kadar büyük boyutlarda olduğunu sadece birkaç puanla senelerdir tepemizde dikilen yabancı bir oyuncudan anlayabilceklerdir!

More
15 years 9 months ago #42911 by Zafer
Ben de bunu soyluyorum, sozu birakalim ve hemen simdi sitemizi kullanmaya baslayalim, dedigim gibi ben irca girdikce insanlari durtmeye basladim ve dunden beri 20 kusur mac yaptim, ama sadece benimle olmaz, sizleri de bekliyoruz. Oynarsak cok yakinda o arkadasi indiririz tepemizden, sen hic takma kafana:D Site tasarimi konusunda planlari olan arkadaslara da enbino yla irtibata gecmelerini onerelim, bence altyapisi cok saglam ve ihtiyac duyulan fonksiyonlarin coguna sahip, ama gordugum kadariyla cogunlugun gorsel tasarimdan sikayetleri var.

More
15 years 9 months ago #42943 by scouser
bencede enbinonun yapmış olduğu siteyi biraz daha geliştirebiliriz.. bi ara para yapmıştı bi sitee.. hakketen dizaynı muhteşemdi.. ben anlamadığım için yazılım konusunda fazla fikir beyan edemeyeceğim.. fakat sitede olması gereken bazı menüler hakkına önerilerde bulunacağım..

bu noktadan sonra laff yokk icraat varr...

More
15 years 9 months ago #43053 by Zafer
haci, sen bastin dimi anarsike, sen kendini biliyon haci, seni seni...
para, hersey para degildir, yap bi guzellik hayrina:D

Time to create page: 0.256 seconds