Menajer Kariyeri İçin Futbolcu Listesi (SWOS 96/97)

More
16 years 10 months ago - 16 years 10 months ago #20920 by d_ted
Önceden hazırladığım futbolcu listemi sizinle de paylaşmak isetedim. Bu listedeki futbolcular kariyer için ideal çünkü çoğu umut vaat eden futbollcular. Yani alır-almaz mucizevi biir başarı beklemeyin. Çoğunu oynatıp, fiatının yükselmesini beklemeniz gerek :).

SWOS 96/97

Taktiğime ve oynayışıma göre kendi takımımı kurdum ve sizinle paylaşmak istedim. Küçük takımdan başlayıp oynadığım için birçok adam gelip geçti elimden ve benim için en kullanışlı olanları size yazdım. Adamlarımda hız ve top kontrolü benim için birinci sıradadır ve kafayla vurma özelliğini dışlarım.

Kalecinin fiyatından başla bir şey olmadığı için hangisi iyi, hangisi kötü bilemiyorum. Genelde başladığım kaleciyle devam ederim. Eğer para içinde yüzüyorsam, gider Pitır Şımaykıl’ı (evet, nasıl yazıldığını unuttum… Peter Smichkhael?)alırım.

Listemdeki adamlarda bulunan özellikler genel olarak şunlardır:

RB ve LB: Hızlı, top kontrolü olan ve top çalabilen oyunculardır.

D: Hızlı ve iyi çalım atanlardandır. Oyunda kafa vurma özelliğine sadece bu mevkide bakarım.

DM: Hızlı ve iyi çalım atan adamlardır. Eğer durum uygunsa, iyi pas atanını isterim. Top kontrolüne fazla önem vermem. Top sürmezler, sadece rakipten topu alıp AM, RM yada LM’ye yollarlar. Biliyorum oyunda DM-AM diye bir yer yok fakat farklı oynayan iki orta-saha futbolcumun birisini AM, diğerini ise DM olarak adlandırıyorum.

AM: Hızlı, top tutabilen, pas atabilen, admlardır. Ek olarak iyi şut çekebilenler ilk tercihimdir.

RW ve LW: Hızlı, top tutan ve -en azından- iyi pas atanlardır. Ek olarak, iyi şut çekenini tercih ederim.

F: Hızlı, top tutabilen, iyi pas atan ve iyi şut çeken adamlardır.

A: Hız aramasam da top kontrolü, iyi şut çekme ve bitiricilik özelliklerine dikkat ederim.

Aşağıda vereceğim isimleri yukarıda belirttiğim kıstaslara göre seçtim. Farklı büyüklükteki takımlar için farklı isimler yazdım. Eğer oyun tarzımız yada taktiğimiz benzeşmiyorsa, bu futbolcular sizde de işe yarar mı bilemiyorum.

“DüşÃ¼k bütçeli takım” dediğimde aklınıza küçük takımlar gelmesin. Burada vereceğim futbolcular, Türkiye takımlarında zorlanmadan oynayabilir. Fiyatlarının biraz artması yeterli olacaktır.

-- RB --
Tom Vandervee: 300K  Belgium – Lommel
DüşÃ¼k bütçeli takımlar için ideal.

Gary Neville: 1.6M  England – Manchester United
Eğer ücretini karşılayabiliyorsanız alın.

-- LB --
Paul Bodin: 550  England – Reading

Winston Bogarde: 1.5M  Holland – Ajax
Ucuza alınabilecek en iyi LB (bulduklarım arasında).

Philip Neville: 1M  England – Manchester United.
Gary’yi de alın, kardeş-kardeş oynasınlar .

-- D --
Curtis Fleming: 350K  England – Middlesbrough

John Hughes: 550K  Scotland – Celtic

Joachim Bjorklund:1.8M  Scotland – Rangers
Alın, pişman olmazsınız.

Alan Stubbs: 1.6M  Scotlan – Celtic
A takımımın vazgeçilmez ismi. En büyük takımlarda bile başarılı oynar. Oynatın ve fiyatının yükseltin.

SWOS 96/97’de en pis iş, iyi savunma oyuncusu bulmak. Çünkü ilerideki oyuncular kadar detaylı inceleyemiyorsunuz.

-- RW --
Jody Morris: 800K  England – Chelsea
Eski futbolcunuzu yenilemek için iyi bir seçim. Türk takımları için çok güzel bir oyuncu ve gelecek vaat ediyor. Temiz kullanırsanız büyük kanat oyuncularına toz yutturur.

Dario Marcolin: 800K  İtaly – Lazio
Yukarıdaki adamdan bir farkı yok. Hangisini ucuza alabilirseniz onu seçin.

Nikola Jurcevic: 1.5M  Germany – Freiburg
İşte benim RW’m. Deneyip, kendi gözünüzle görün .

Paolo Di Canio: 1.5M  Scotland – Celtic
İşte benim diğer RW’m. Ehh deneyin.

Stefano Eranio: 1.5M  İtaly – AC Milan
Diğer bir başarılı eleman.

Damiano Tomassi 1.3M  İtaly – AS Roma
Bununda Nicola, Stefano ve Paolo’dan farkı yok.

Ama “yok ben illa senin ağır toplarından istiyorum” derseniz…

Finidi George 3.5M  Spain – Betis
Dedim ya “ağır toplarımdan”. Ben Finidi’yi “Parçala Behçet” lakabıyla telaffuz ediyorum

Angelo Di Livio 3M  İtaly – Juventus
Finidi’nin İtalyan sürümü.

-- LW --
Andres Limpar: 850K  England – Everton
Bu adam sizi ya zengin yada şampiyon eder. İhtiyacı olan tek şey zaman ve çalışma.

Jose Del Solar: 1M  Spain – Salamca
İyi bir adam daha. Ãœsttekinden biraz daha iyi.

Gustavo: 1.1M  Brasil – Palmeiras
Bir diğer güzel oyuncu.

Folha: 1.8M  Portugal -- FC Porto
Geleceği çok parlak bir oyuncu.

NOT: Japonya’nın Crazo Osika takımındaki RW ve LW ucuz ama iyi adamlardır. Ãœstteki fiyatlar uygun gelmediyse birde onlara bakın.

-- DM --
Donizete: 1.6M  Brasil – Cruzeiro
İşini iyi yapan bir oyuncu. Takımım bu oyuncu sayesinde orta-sahaya kolayca hâkim oluyor. Orta sahanızı ona teslim edin, tek tabanca götürür maçı. Zaten size önerebileceğim başka DM yok. Donizete’yi tek geçiyorum.

-- AM --
Andy Johnson: 550K  England – Norwich City
Takımınız zenginleşene kadar idare eder.

Jens Jeremies: 950K  Germany – 1860 Munih
Fiyatına aldanmayın… ileride sizden almak için banka soyacaklar 

Schott Taylor: 1.6M  England – Leichester UTD
En iyi AM lerden biri.

-- F --

Eduard Glieder: 800K  Austria – SV Slazburg
800k yazdığına bakmayın. Ben bu adamı 5M’ a sattım. O zamana kadar takımdaki görevini başarıyla yaptı.

Roy Makaay: 950K  Hollanda – Vitesse
Ãœsttekinden biraz daha iyi.

Peter Ndlovu 2.25M  England – Coventry City
Şiir gibi futbol oynadığı için ona “şair” diyorum. Bakalım siz ne diyeceksiniz.

-- A --

Ariel Ortega: 1.5M  Argentina – River Plate
Yemeyin, içmeyin bu adamı alın.

Yeni isimler buldukça yada verdiğim isimler fos çıkarsa güncellerim mesajımı. Sizler bu oyuncuları deneyip fikirlerinizi yazarsanız iyi olur. Kötüleri eler, iyileri ekleriz ve güzel bir liste yaparız.

Saygılar

d_ted

Bu listeyi SWOS 97-98 için yazdığımı iddia etmişim ama bu liste SWOS 96-97 için. Karışıklık için özür dilerim. Gecenin bir yarısı, yarı uyuklar vaziiyette iş yapınca sonuç böyle oluyor. Neyse, umarım geç olmadan düzeltebilmişimdir. Benzer hatalların tekrarlanmaması için daha dikkatli olacağım, birdahaki sefere :D.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

• nedvedmania
  • nedvedmania's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 10 months ago #20924 by nedvedmania
Ellerine sağlık çok yararlı bilgiler

More
16 years 10 months ago #20953 by firat12345
listesi olan swoscu iyi swoscudur diyor eski bir katalan atasözü. onlayna bekleriz :)
forumu az biraz kurcalarsan ircye nasıl gelebileceğini, oyunu nerden indireceğini bulursun abi. şimdi üşendim copi paste yapmaya nedense. ama olur da bulamazsan yazarım tabi.
saygılar sevgiler.

More
16 years 10 months ago - 16 years 10 months ago #20966 by d_ted

listesi olan swoscu iyi swoscudur diyor eski bir katalan atasözü. onlayna bekleriz :)
forumu az biraz kurcalarsan ircye nasıl gelebileceğini, oyunu nerden indireceğini bulursun abi. şimdi üşendim copi paste yapmaya nedense. ama olur da bulamazsan yazarım tabi.
saygılar sevgiler.

Teşekkürler arkadaşlar...

SWOS da ne kadar iyi olduğum tartışılır ama fanatiği olduğum kesin. Oyun bende mevcut ama sanırım ek birşeyler yüklemek gerekli, değil mi? (Teknoloji özürlü olduğum kendini hemen belli ediyor :D)

Haa bu arada SWOS ta menajerlik oynayanlar varsa bu futbolcuları bir denesin. Ãœstatların fikirlerini öğrenmek istiyorum. Hemde vazgeçemediğiniz futbolcularınız varza isimlerini ve özelliklerini verin. Böylece hem tanışıp, kaynaşmış; hemde bilgi alış-verişi yaparak... yahu neyse bu işin geyik kısmı. Esas sebep muhabbet :D.

Saygılar

• nedvedmania
  • nedvedmania's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 10 months ago #20969 by nedvedmania
Ye benim baron diye bi adamım vardı önceden hep alıyodum onu ama bidaha hiç bulamadım :(

Bayer munihden alexander zincler ve papin i hep alıyorum takımıma

More
More
16 years 9 months ago #23250 by timurcin27
Ben yeniyim hatirladigim kadariyla 10 sene öncesinden ama hangi SWOS sormayin ya 95/96 yada 96/97 olacakdi herhalde...

Kalede: biraz fiyatli ama ya Pagliuca yada Zenga söyle bir otuza satiyordum sonra yine aliyordum , maclarda gol yememe sardiyla.... !

RB Algeria dan bilmemne Alger takimindan Messaoud cok makul fiyata seveceksiniz onu veya Torinodaydi Hakanin takimda herhalde Jocelyn Angloma Emre Asik veya Kemallettin Sentürk

LB Ucuz Emre Asik veya Kemalettin Sentürk oyunun Versionuna göre degisiyordu Fenerbahce, 1Milliondan ucuza herhalde PSG idi Patrick Colleter birde onu alamzsam Juventusdan Moreno Torricelli de süper idi bunlarda Versiona göre degisiyordu herhalde...

D ucuz version Uche Fenerbache 400K herhalde ama versiona bagli ,Pallister süper Manchester United 1.6M , Andre Cruz 1.6M süper Napoli , sonra Liverpool olsa gerek Phill Babb süper Defesnive orta Sahada harikalar yapiyordu birde Ingiltere liginde bir takimda bir pahali olan Phillip Albert vardi oda iyidi...

RW ucuz olarak iskocyada bir Paul Lambert vardi cok iyidi sonra Paulo Di Canio veya Findi Gerorge Ajax da idi 1.5M , bir tanede Daniel Bravo olsa gerek oda cok süratli idi herhalde fransada bir yerde oynuyordu Paris olabilir...

LW Christian Ziege Bayern, hangi verison bilmiyorum ama Jes Hogh Fernerbahce , sonra Juventusdan birisini aliyordum oraya hatta yedeklerden olabilir...

M burada eskiden bende o versionda hep ucuz olanlardan Bayernden Nerlinger oynardi cok süratli idi pahalilardan hep Real Madrid´den 5Milliona Laudrup´u alirdim !

A burada cok vardi ama versiona göre degisiyordu bir zamanlar Torinodan hakani alirdim 1.6M süper oynuyordu 30Milliona satardim sonra geri alirdim, bir Saunders vardi ingilterede biryerlerde oda cok iyidi herhalde galatasaraya gelmeden önceki zamandi, sonra bir Ispanyada sag tarafda asagidaki birtakimda V ile baslayan yedeklerde bir Pardeza vardi bu adamin sutu Romario´nunki gibiydi 800K di herhalde hele 60 veya 70 dakikkada koydunmuydu oyuna Romariodan daha hizli vedaha sert sut atardi süperdi yaa..... sonra Kaiserslautern Pavel Kuka iydi , Werder Bremen Labbadia Italyada Udinese olabilir 1Milliona Oliver Bierhoff veya baska Itlayan takiminda Igor Kolyvanov herhlade Foggia idi !

Bütün bunlar Veriona göre degisik olabilir sonra kizmayin futbolcu yok bulamadik diye .... !

Simdi ben su degisik SWOS lari bir deneyim becerebilecemmi , en önemlisi USB-Gamepad´imi bir ayarlayabilsem süper olacak ... !

vesselam

More
16 years 9 months ago #23337 by scouser
menejerlik kariyeri böyle online maçlar olmadığı zaman iyiydii..

bence online oyun kariyerdekinden çok çok çok zevkli... buradaki eskilerde çok yetenekli çocuklar :) herkesi aktif olarak akşamları bekliyorızz..

More
16 years 2 months ago #35088 by koa555
hızlıca okudum ,inşallah -gözden kaçırmamışımdır.Atladığınız bir adam var ki sensible ın en hızlı adamıdır.Lazio dan chamot ...Bir numara tek geçerim.
Osasuna dan perez ,lizarazu atlanması gereken isimler...

More
16 years 2 months ago #35202 by Zafer
sunun 2007si olsa super olacak:)

Time to create page: 0.257 seconds