Re: Offline turnir igrača sa prostora EX-YU (SHSL)

More
16 years 5 months ago #29577 by djowGer
did u guys play or what happened? just curious :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 5 months ago #29578 by LIK
we didnt play, border problems

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 2 months ago #36075 by LIK
Koja bi htio organizirati offline turnir uz rafting forum.sensiblesoccer.info/index.php?topic=5427.0

Napišite da li bi htjeli sudjelovati, a i organizatora molim da malo opiše kako je on sve to zamislio.

Znači na čemu bi se igralo, pravila, smjestaj itd.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 2 months ago - 16 years 2 months ago #36252 by Zarathustra
Hmm...

Ja ne bih nazvao sebe organizatorom nego inicijatorom :) organizatori bi bili svi koji se odluce da sudjeluju.

Moja zamisao je da se u petak 2. maja skupimo svi. Domacin ima sjajne smjestajne kapacitete u vikendicama pokraj Bihaca pod povoljnim uslovima 16 Eur po nocenju sa doruckom. U petak bi se mogli upoznati sa okolinom i igrati friendly utakmice.

Subota: Prije podne odlazak na rafting, nakon zavrsetka rucak, malo predaha pa pocetak oficijelnog swos turnira.

Nedelja: Zavrsetak takmicenja do 16 h. Odlazak

Cijena raftinga je 40 evra po osobi, ali postoji opcija za spustanje cijene za veci broj prijavljenih.

Od hardware-a imamo dvije amige 1200 i 2 comp. pro joysticka. Ako jos neko nesto ima neka prilozi ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 2 months ago #36263 by d_grei
Moje mišljenje je da netko mora preuzeti odgovornost organizatora , jer ako svi organiziraju, onda i nitko ne organizira i lako sve propadne.
Netko mora donositi odluke, mislim demokracija je guba stvar ali možda ipak nekada nije najbolja stvar. ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 1 week ago #39547 by LIK
Otkazano do daljnjega :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago #50059 by archetyper
I? Je li bio offline turnir? Salim se :)

Baš sam hteo da pokrenem temu u vezi offline Amiga SWOS-a ali, evo, vidim da već ima. I dobro je što je pokrenuta. Ja sam za, naravno. Svakako mi Amoigisti treba da se organizujemo i da imamo redovne offline turnire. Lepo je i online ali valjda je poenta da se to pretvori u offline, zar ne? Mogao bih da idem i u Hrvatsku (ili neku drugu ex-yu državu) ako je, kao što vi kažete, tamo veća mogućnost da se to organizuje. Novac za kartu nije problem. Neko bi poneo Amigu (ako domaćini nemaju) ali mislim da je lakše igrati na PC-u sa emulatorom. Imamo sve te emulacije i igre. Ja imam dva competition pro USB džojstika za PC. Zaratustra ima dva džojstika za amigu i Amiga-PC joystick port cable transformer (jel se tako kaže? :D)))). Tehnički deo uopšte nije problem.

Međutim...ali...khm....

Primećujem da su se Amiga SWOS fanovi na ovim prostorima opustili. Gde je onaj čuveni entuzijazam karakterističan za Amigiste? Naravno, to uvek ostaje ali zašto se to ne sprovodi u praksi? Pogledajte PC SWOS fanove: oni se okupljaju i relativno često prave offline turnire. To je već stalna ekipa. A zašto mi to nemamo? Malo čudno, zar ne? Jer, SWOS je i nastao na Amigi i prvenstveno se na njoj i razvijao kao serijal. Iako više nema Amige, imamo sjajne uslove za igranje Amiga verzija: preko emulatora možeš igrati na bilo kom PC-ju maltene. U čemu je problem?

Prisustvovao sam na nekoliko PC offline turnira i, iskren da budem, nisam nešto uživao (bez da ikoga uvredim). Ipak nije to to. Nema onog Amiga entuzijazma, nema tih emocija. Nekako mi je više veštački, formalnost. Nije mi cilj samo da se održava SWOS zajednica već i da uživam u tome.

Treba priznati: amiga SWOS zajednica kod nas se više veštačnki održava: nema offline turnira. Hvala bogu da postoji online varijanta pa da mogu da upoznam nove igrače i da igram svakog dana. Ali, poenta je da to pređe i u offline. Besmisleno je veštačnki održavati stvari. U redu online ali za offline, koliko vidim, nema se dovoljno volje i bilo bi samo formalno. A to mi je bezveze malo.

Mislim da treba krenuti od nule. Ja sam za to da se prvo krene sa mini okuopljanjima pa makar to bilo i dva, tri igrača. Ne mora da bude neki zvaničan turnir. To kasnije, kada sazru stvari. Recimo, zašto ne bi amiga SWOS fanovi igrali nezvanično za početak, onako neobavezno, u fazonu nekog druženja? Recimo, nekoliko fanova žive u istom gradu ili blizu jedan drugoga? Meni recimo nije nikakav problem: često dolazim u Beograd pa bih mogao da odigram koju sa onima koji tu žive. Naravno, kada se dogovorimo i kada ko može.
Hoću da kažem da smo malo požurili sa nekim stvarima. Sve treba da ide spontano, postepeno. Ne mora da se obavezno prave zvanični turniri da bi se uživalo u swos-u. SWOS može da se igra i ovako, kad hoćeš, iz zezanja. A neki veći turniri nastaju upravo iz toga, kada se oseti da to može da uspe.
Dakle, ja sam za to da krenemo od manjeg ka većem. Da se okupljamo, brate, normalno. Da s eponovo probudi taj amigaški duh ;))))). E, sad, nemoj da samo kažemo pa opet da ne radimo i vadimo se na online varijantu. :)

Ja ću vas uvek pozvati kada bude slobodno kod mene za neki turnir pa ko hoće neka dođe. I naravno, uvek ste dobrodošli i ovako kad hožete za bilo kakav frendly iz zezanja.

Nisam imao nameru da nekjog vređam i pravim neke podele, samo kažem moj iskren pogled na scenu.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.516 seconds
Powered by Kunena Forum