Toborzás

More
12 years 9 months ago #102534 by dimetrodon
Toborzás was created by dimetrodon
Toborozni kell. Ez a topik arról szól, hogy mit csináljunk, hogyan és ennek a részleteiről. Minden ötlet, vélemény, ellenvélemény nagyon fontos lenne! A feladatot csak együtt tudjuk megoldani.

Mielőtt a részletekbe megyünk álljon itt egy gondolat, arról, hogy miért kell toborozni. Nem (csak) azért, hogy színvonalasabb, gazdagabb legyen a bajnokság, stabilabb a baráti-sport közösség. Szerintem a legfontosabb ok, hogy mindenki megérdemli, hogy tudjon a dologról. Nem tudom kinek-kinek hogyan történt meg, de sokunknak nagy pillanat volt, amikor megtudtuk: Uramisten, más is játszik swos, nem csak játszik, de élő közösség van, uramisten online is lehet játszani, sőt vannak magyarok is! El sem hiszem.

Ezt a pillanatot mindenki megérdemli :) Aztán persze az élet eldönti, hogy kinek mennyi ideje/kedve/stb. lesz játszani, de mi akik tudjuk dolgozzunk azon, hogy az örömhírt más is meghallja! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 9 months ago - 12 years 9 months ago #102535 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Toborzás
A bevezető konkrét tennivalók ötletek jöjjenek.

1. Próbáltam keresni neten másokat, akik dicsérik, említik a swos-t. Találtam is pár nevet. Pl. blog.hu-s hozzászólásokat. Kigyűjtöttem a nickeket, Bromberg regelt a blog.hu-ra, hogy írjunk nekik. Régebben ezt a levelet írtam, felfrissítettem, talán erre a célra alkalmas lesz:



Szia!

Bocs, hogy ismeretlenül, de az egyik hozzászólásod alapján merült föl, hogy hátha esetleg érdekel, hogy 2010 október óta elindult (havi jelleggel) a Sensible Soccer avagy SWOS magyar bajnokság. Bárki nevezhet, nevezési díj stb. nincs. Ha hirtelen nem tudod miről van szó: ez egy a 90-es évek elején/közepén népszerű Amigás és PC-s játék, amelynek eredeti verzióját ma már neten keresztül is lehet játszani mert pár jófej ember írt hozzá egy netes kiegészítést. Világszerte ezrek játszák és évente VB is van a sportágban (2011-ben Bulgáriában lesz, magyar résztvevőkkel).

Mi 2009 óta minden évben egyszer élőben is rendezünk bajnokságot, évközben pedig a neten és kisebb sörmeccseken találkozunk.

További infók a bajnokság topikjában, ahol nagyon-nagyon szívesen segítünk bárkinek, akár tök kezdőknek vagy számítástechnikában kevésbé jártasaknak is!
www.sensiblesoccer.info/forum/index.php?board=147.0

Aki számára teljesen ismeretlen a játék, itt egy bemutató cikk:
n6.hu/index.php?site=news_comments newsID=631 lang=hu

Érdemes kipróbálni vagy újra elővenni a játékot, mert olyan közösség vagyunk, ahol a teljesen kezdőtől a nemzetközi szintű játékosig mindenki a szórakozásért játszik.

Ha nem érdekes a dolog, akkor bocs a spamelésért.




Nem tudom, hogy jó-e a hangvétel, lehet, hogy túl hivatalos.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 9 months ago #102536 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Toborzás
1b. További embereket is lehet kutatni. A google-el prbóálkoztam, sensi, swos hasonló szavakkal :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 9 months ago #102537 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Toborzás
2. Felmerül bennem, hogy a határon túli magyarokat is vonjuk be a bajnokságba. Ezzel én emberileg is könnyen azonosulok, de mindenesetre egy lehetséges toborzási bázis. Egyedül annyi probléma lehet, hogy nemzetközi szinten nem nagyon szeretik, ha más államok fiai versenyeznek egy nemzeti bajnokságban, és aztán ISSF/CL-helyet adnak. Pl. ha jól tudom, Szeszék sem indulhattak volna a lengyelektől. Ezt a problémát is meg lehet oldani, ha nemzetet váltanak, illetve van, aki elve kettős állampolgár . (Ahogy Rock Roll is pl. holland-brit.

Ezzel kapcsolatban megcsináltam, hogy végignéztem pár ezer ss.de-n (azaz itt az oldalon) regisztrált usert, mindenkit Romániából, Szlovákiából, Szerbiából, Horváto.ból, Szlovéniából, Ukrajnából, Ausztriából, sőt még a németeket is nézegettem. Azóta pedig minden új regelőt csekkolok. Kb. 10-15 olyan usert találtam, akik vagy egyértelműen magyarok, vagy lehet, hogy magyarok. Sajnos persze egyik sem aktív, de meg lehet őket próbálni elérni. Lehet, hogy egy kis magyar közösségben már lenne kedvük játszani. (Pedig még külön a fórumusereket is nézegettem)

Tehát nekem van egy listám, ami jelentős munkával készült, de most ti jöttök, két dologgal:
- Kéne a véleményetek. Visszahonosítás vagy nem. Ez lesz a mi ki dec. 5-énk! ;D

- Mivel Bromberg már aktívkodott, Szesznek meg nem lenne pofám feladatot allokálni, így Hawkz vagy AX nem tudom, vállaljátok-e, hogy írtok nekik. Amelyiktek vállalja, annak küldöm a listát, és megbeszéljük. Szerintem nekik nem az előző levelet kéne küldeni, hiszen ők ismerik a játékot, regeltek is.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 9 months ago #102538 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Toborzás
3. Mindenféle további helyeken is lehet teríteni az infót.

Szeszesek sportfogadós oldalon toboroz (az mindig jó érv, hogy az egész tök ingyenes!), Brombergnek remek ötlete volt, hogy SMS-t küldött a hoki VB alatt a falra, de sok ilyen kell. Valaki csinálhatna egy magyar Facebook klubot, meg iwiw-et is.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 9 months ago #102539 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Toborzás
4. Vannak a régi barátok. Mivel velük már próbáltuk, itt van a legkevesebb esély. Mindenki gondolja végig azért. El kell hívni egyszer játszani az illetőt, aztán csak lesz valami. Vagy nem.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 9 months ago #102540 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Toborzás
5. Megkérdeztem többeket, köztük Ruichit, hogy náluk hogyan mennek a dolgok, mitől olyan sikeres pl. a lengyel toborzás. Elmondta, hogy egy netesújságban (kb. az ottani index) jelent meg cikk, és az hatalmas létszámrobbanást okozott. (Azért árnyalni kell a képet: azért kerülhettek be, mert elve nem 5-6-an voltak, igaz azért nem is ezren, másrészt sajnos aki könnyen jött, az könnyen is ment, mára kb. ott vannak mint előtte.)

Az árnyas oldal mellett is töröm a fejem, hogy valahova kéne egy cikket benyomni. Asszem tudnék érdekeseket írni, de szerintem max blogokra van esély. Dinnye ígért valami kontaktot, fifásokhoz, ilyesmi helykre van lehetőség. Mondjuk ha a Sensi Days-en alkot valamit a Hawkz-Bromberg páros, akkor az elég jó muníció lehet. Írok egy csomó kis lapnak, oldalnak (szabadidő stb.) hogy szereztünk egy 20. helyet a VB-n. Talán 15-ből 1 lehozza...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 9 months ago #102541 by dimetrodon
Replied by dimetrodon on topic Re: Toborzás
Eddig voltak az én eddigi ötleteim. Most jöttök ti :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 9 months ago #102564 by bromberg
Replied by bromberg on topic Re: Toborzás
Az 5 blog.hu-s embernek elküldtem a levelet, meglátjuk jön-e valaki.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 9 months ago #102621 by Abelxavier
Replied by Abelxavier on topic Re: Toborzás
Ãœdv! A Facebook-os vagy az iwiw oldalt szívesen megkreálom. Majd egyeztetünk erről Dimet? Köszi.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.238 seconds
Powered by Kunena Forum