Re: Nemzeti Bajnokság, Magyar Kupa és minden egyéb 2011. április

More
12 years 11 months ago #100099 by dimetrodon
Mivel nem jó a 23-a, javaslom a 16-át Ligakupára. Mit szóltok?

Koollal megdolgoztunk érte, de végre ment a játék!!! Koolon látszik, hogy sokat nyomta, elsőre teljesen rendben volt a dolog. Szóval megint elb****m, mert nagyon kéne már egy ember, akit meg tudok verni, és nem úgy néz ki, hogy hosszabbtávon megtaláltam. :D A viccet félretéve Kool a legjobb meccsein nyomott Szeszesek ellen egy 2-1 verséget, engem pedig egyszer vagy kétszer el is vert. (Persze többségében még én nyertem.) Szívesen látjuk Kool haverját is, de ha csak egy új játékossal gazdagodtunk az már öröm és az NB I erősödését jelenti!

Kool még ne döntött, hogy hova nevez, de reméljük jön minél többre, mert azzal lehet legjobban fejlődni.

Egyébként Flegby két 2-1-gyel elkalapált az NB I-ben. Viszont az ASL2-ben azzal indítottam, hogy Boruc2 ellen csináltam 4 pontot. Látom már, hogy nekem több babér terem az ASL2-ben mint itthon idén :)
The topic has been locked.
More
12 years 11 months ago #100104 by dimetrodon
Az EU-s srácoknak felvetettem egy újítást: csináljuk azt, hogy kijelölünk egy szombat estét, és akkor találkozunk a csatin. Aki van (és a párja is) az lenyomja a meccsét, utána esetleg egy barátságos minitornát is, aki nem, az meg majd a szokásos módon. Szóval nem baj, ha valaki nem ér rá, nem kell lenni, de így egy picit közösségibb az egész. Mivel a pároknak is lenni kell, ezért nincs nagy illúzióm, hogy 0-1-2 párosnál több összejön, de akkor is fun.

A most szombatot javasoltam, de még nem reagáltak.

A párosok:
1. Porcupine1 - Hawkz
2. Jonathant - Szeszesek
3. Raikage - AbelXavier
4. Wonit5times - Bromberg
5. Mikeul - FLegby
6. Rock Roll - Dimetrodon
The topic has been locked.
More
12 years 11 months ago #100110 by Hawkz
Sziasztok!

Kool, nagyon örülök, hogy idetaláltál hozzánk! :)
Remélem minél előbb indulsz a hazai és a nemzetközi sorozatokban is, és legalább akkora örömödet leled majd benne, mint mi.
Sok sikert! :)

Nekem előreláthatólag jó a 16-i Ligakupa és a most szombati EU-s ütközet is, ha megjelenik az ellenfelem. :)
The topic has been locked.
More
12 years 11 months ago #100119 by dimetrodon
Figyelem! Magyarok a Sensi Days-re topik! Mindneki akit érdekel Várna itt figyeljen és szóljon hozzá:
www.sensiblesoccer.info/forum/index.php?topic=21831.0

A többi téma marad itt.
The topic has been locked.
More
12 years 11 months ago #100147 by dimetrodon
Holnap (szombat) este 8-ra hívtam az EL tagjait, hogy nézzenek be a magyar csatira. A dolog lényeg, hogy lejátszunk pár Európa - Magyarország meccset, de egy minitorna és a braátkozás is képben van. Sajnos ők elég szétesős társaság, így simán lehet, hogy senki sem jött el tőlük (Janathant jelezte, hogy nem ér rá, Rock csak később fog csatlakozni). Nem baj, mi akkor is jól mulatunk.

Kool, ha ráérsz te is gyere! Bár neked nem lesz válogatott meccsed, de mivel senkinek se biztos, így a minitornára, barátságos meccsekre simán bekapcsolódhatsz. Ráadásul ha az EUs mezőny legvégéről is jönnek, akkor van olyan, aki ellen már győzelmi eséllyel játszhatsz. De ha más nem, akkor egy más jözti torna/fr simán.
The topic has been locked.
More
12 years 11 months ago #100149 by dimetrodon
Kool most látom, hogy eltűnt a magyar nemzetiséged (kalóz zászló van helyette) nem tudom mi történt, de úgy rémilk, hogy múltkor még rendben volt. Nem tudom, te állítottad-e, de fontos a magyar, mert különben nem lehet nevezned a különböző magyar dolgokba, náhány korábbi eset kapcsán elég komolyan veszik. Ha nem te állítottad felségterületen kívülre , akkor szólj és beszélek az adminokkal.
The topic has been locked.
More
12 years 11 months ago #100156 by dimetrodon
Nemrég született egy összefoglaló a magyar érdekeltségű bajnokságokról, kupákról, eseményekről, de minthogy van új játékos írtam egy összefoglalót a nemzetközi dolgokról, amelyekben részt lehet venni, később is jól jön, ha új csatlakozónak kell bemutatni a rendszert.

Barátságos meccs (Friendly, fr)
Ha a csatornára (akár nemzetközi, akár magyar) beírod, hogy fr? akkor általában jelentkezik valaki, aki szívesen játszana. Az eredményt nem kell sehova beírni, nem számít sehova, nem is mindenki veszi komolyan. Bármikor ajánlott :)

Ranglistameccs (One-on-One, OOO)
Hasonló a barátságoshoz, azaz nem része nagyobb tornáknak, de jelentős különbség, hogy az eredményt kötelező rögzíteni a weblapon! és ranglistapontszám (SRN) jár érte. Ebből következően a szabályokat már teljesen komolyan kell venni. Egy fr-en belefér szinte bármi, de itt be kell tartani minden előírást (opciók, nincs ESC, nincs R vagy S a 44. és 89. percben, stb.)
Ha beírod az IRC-re, hogy ooo? akkor találhatsz ellenfelet. Jellemzően az OOO meccseket sokkal komolyabban veszik a játékosok, akik nagyon féltik a ranglistapontszámaikat azok gyakran nem is hajlandóak ooo-zni. Személy szerint ezzel nem értek egyet, szerintem azáltal, hogy az ember jobban koncentrál és az ellenfele is, sokkal hasznosabb, mint az fr. FLegby a Schulle-i elveket követi: csak ooo, sose fr.

Ranglista (Ranking, SRN)
Ez nem egy külön meccs, hanem egy lista az aktív játékosokról. Aki ismeri a sakkban használatos Élő-pontszámot, ahhoz nagyon hasonló rendszer, amely méri egy játékos erejét, megjósolja, hogy két játékos közül ki az esélyes és mennyire. Szerintem fontos, hogy ez egy mérőszám, és szerintem meccset, kupát, bajnokságot, érmet kell nyerni nem mérőszámot. Néhányan persze a minél nagyobb SRN-re hajtanak, nyilván jó érzés előrébb szerepelni, és a két dolog általában együtt is jár.
A pontszámítás alapja, hogy a győzelemért pozitív pont jár, a vereségért levonás. Viszont minél erősebbet versz annál több pont jár, és minél gyengébbet annál kevesebb, döntetlen esetén a gyengébb kap egy kevés pontot. Azaz aszerint jár pont, hogy az előzetes várakozásnak mennyire felelt meg az eredmény (gólarány nem számít ebben). A kezdők 1000 SRN-ről indulnak, a legjobbak néha még a 3000-et is meghaladják, de 2000 fölött már bármire esélyes nagy erejű játékosok vannak. (Különböző mechanizmusok miatt a pontok folyamatosan inflálódnak egyébként és régen többet ért 2000 SRN, mint ma, ezt nem tudom felmérik-e az oldal üzemeltetői, de ettől még a pillanatnyi különbséget jól mutatja.)
Ha valaki nem aktív, akkor talán 1 hónap után eltűnik a világranglistáról (pontszáma megmarad és ha újra játszik, akkor meg is jelenik), így lehetséges, hogy bár 10ezres regisztrálói szám van az oldalon, és több ezren játszottak már olyan meccset, amelyért SRN jár, mégiscsak 100-120 fő szokott szerepelni az aktuális táblázaton.
Ahogy említettem az ooo-meccsekért jár pont, a nemzeti bajnoki meccsekért szintén, az ASL-meccskért dupla súllyal. Többféle tornán, kupán osztanak SRN-bónuszokat.

ASL
Az egész ss.de oldal legfontosabb és legerősebb bajnoksága. Elég egyszerű a felépítés, bárki nevezhet, semmiféle nemzeti alap nincs, a nevezők száma szerint 3-4 osztályban folynak a küzdelmek, a legfelső osztályt Super-nek hívják, alatta ASL2 stb. Nagy szigor van a meccsek lejátszásában, feljutásban, kisesésben. Aki a Super-t megnyerni, az bátran nevezhető az adott hónapban a megkérdőjelezhetetlenül legjobb online játékosnak.

Egyéb kupák, tornák
Elég sok különféle érdekes, kemény, jópofa és értékes rendezvény van. Mindegyik más és más. Van egy estés és van hónaposnál is hosszabb, van ahova bárki nevezhet, van ahova szűk kör, van amely poén, van ahol még valami (jelképes?) nyeremény is van stb, van amiért jár SRN-bónusz, van ahol legkevésbé sem. Ezeket sorolni is képtelenség, mindig aktuálisan körül kell nézni.
The topic has been locked.
  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
12 years 11 months ago #100161 by szesezsek
Sziasztok. Nekem a most szombat nem jó :( A 16. ai se túlságosan. Estleg ha előrébb hoznánk az időpontot 6vagy 7 órára. Köszi mindenkinek és sajnálom. Igyekszem megoldani de jobb lenne egy -két órával előbb kezdeni. Jelezzetek légyszi hogy ez gond e. űHahjrá Magyarok Hajrá Koooooooooool ;)
The topic has been locked.
More
12 years 11 months ago #100162 by dimetrodon
Nekem jó a 16-a korábban, de írjon mindenki, hogy mikor.
The topic has been locked.
More
12 years 11 months ago #100169 by Hawkz
Sziasztok!

Elvileg nekem jó a 16-i korábbi időpont is.

Lejásztottam az első meccseimet a BL-ben, 1 pontot szereztem Manuel ellen! :)

Nagyon jó meccsek voltak, az elsőn vezettem is, végül 4-3ra kaptam ki, a 80. percben kapott góllal.
A másik meccsen kétszer egyenlítettem, az 2-2 lett, de volt esélyem a győzelemre is. :)
The topic has been locked.
Time to create page: 0.227 seconds
Powered by Kunena Forum