Re: okruszki do zgarnięcia...

More
11 years 10 months ago #111584 by Spankin
Cinek chyba mnie nie zrozumiałeś :) chodzi mi o przeniesienie na to samo konto co ss.pl czyli bez żadnych dodatkowych kosztów, a nie żeby drugie konto na tym hostingu brać :)

jeśli mogę się wypowiedzieć w tym temacie to można by wziąć na te 3 miesiące i to dam nam czas na przeniesienie na ss.pl lub jeśli się nie da na obmyślenie strategii co do dalszych losów 3a, 7 dni to trochę mało :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 10 months ago - 11 years 10 months ago #111598 by olesio
@Spankin: ja Tobie odpisałem na GG, podałem link do wrzuconego archiwum z serverem i skryptem, który należy dodać do crontaba aby server wstał po ewentualnym rebootcie tego servera bazowego z dostępem do shella, na którym stoi. Kaillera z tego co widzę w czasie odpalenia zużywa 0,2% mocy CPU i bardzo mało pamięci na VPSie. Specyfikacja konta na serwerze / serwera gdzie stoi sensiblesoccer.pl, do której mi linka podawałeś na GG powinna wystarczyć. Na GG miałeś instrukcje jak rozpakować i jak dodać do crontaba. Zresztą pisałeś, że z konta odpalasz sobie sesje ircową za pewne dla logów, więc jakieś tam podstawy obsługi Linuxów/Unixów na pewno ogarniasz. Ja uważam, że przy obecnym zaangażowaniu , a raczej ewidentnym jego braku większości Społeczności w klikanie w banery na sensiblesoccer.pl nie ma sensu przedłużać konta na logout.pl. Domena sensiblesoccer.pl i serwer gdzie stoi strona są ważniejsze. Można śmiało przenieść serwer kaillery tam. A zawsze mogę się zalogować na changeip.com i przestawić alias swos.3-a.net na nowe IP, co zostanie zaktualizowane w DNS ach w ciągu pięciu minut. Tak piszą na ich stronie. Ewentualnie mogę zrezygnować z tego aliasu i ktoś kto założy sobie konto na changeip.com będzie mógł samodzielnie nim dysponować, ale nie wiem czy nie wytną jakiegoś numeru z blokowaniem byłęgo aliasu lub jego odpłatnością jak było na free.vel.pl. Podsumowując aby nie być od nikogo zależnym na rok wykupiłem konto ircowe dla sesji irc na innym serwerze co i tak jest o połowe tańsze od logouta ze zniżką. Fajnie że dają oni żniżke trzeci rok z rzędu na opłatę z góry, ale niestety mimo moich szczerych chęci tak kombinowałem na VPSie aby zmusić tam do uruchomienia interpreter Pythona aby móc postawić serwer dla nowego w miarę emulatora FS-UAE, który wymaga lepszego komputera ale działa i pod Linuxami oraz Macami, a poza tym o wiele lepiej się na nim gra, nie zdażył się podczas testów z ludźmi z forum thecompany.pl żaden desynch przy grze na czterech - pięciu w Dyne oraz IK+ na dwóch a serwer wtedy był uruchomiony na moim skromnym łączu UPC z uploadem 1,5 Mb. Niestety przez małą wiedzę na temat unixów, próbując samodzielnie zmienić dystrybucje uszkodziłem kernel, backup przywrócono do stanuy który w ogole pozwalał logować się na vps logout.pl ale na przykład nawet durnego gcc nie idzie tam zainstalować, a przez co nic nowego skompilować. Poza tym wiele innych prostych pakietów. Ja mam też przez pracę mało czasu wolnego i trochę się wypaliłem widząc na przykład że mój Launcher do SWOS a pisany na prośbę Jacka33 vel Randapka mimo że obsługuje polski dysk, nie sprawia problemów pod Windows Vista/7, bo zawiera manifest pozwalający uruchamiać go z włączonym UAC, jest o wiele mniejszy rozmiarowo i wedle mnie zgrabniejszy. Przeszedł bez echa, więc porzuciłem nadzieje, że coś się u nas dzieje. Fajnie że jest ulg czy Spankin którym się jeszcze coś chce działać, ale większości się pewnie nawet grać nie chce i mimo że siedzą za pewne prawie codziennie na jakiś mordoksięgach to nie mają zamiaru zaszczycić strony sensiblesoccer.pl swoim jednym kliknięciem na dobe co zajmuje chwilkę. Przepraszam za rozpisanie się, ale na polskim forum i tak mało się dzieje, a i udzielam się rzadko to sobie kto będzie chciał poczyta.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 10 months ago #111645 by ruichi
no to panowie jaka decyzja ostateczna?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 10 months ago #111647 by Spankin

@Spankin: ja Tobie odpisałem na GG....


hmm nic nie dostałem :) dzisiaj wieczorem obadam sprawe i dam znac co i jak

rui wstrzymajmy sie do wieczora, dam znac czy mozna przeniesc 3a na ss.pl

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 10 months ago #111667 by olesio
Ech te gg zje... wkurza mnie to że jak coś jest pilnego to jak na złość wiadomośc nie dochodzi i to nie jedna ale wiele bo pisalem później jeszcze raz, no nic wkleiłem Tobie teraz to co pisałem, ale może jeżeli masz jakieś konto obsługujące jabbera to dodaj sobie mój JID: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 10 months ago #111673 by Spankin
ok teraz doszło na gg.......

hejka, no wklejam jeszcze raz, ja pierdziele te zjebane gg jak coś ważnego czlowiek pisze to nie dojdzie, ja dlatego do kontaktu z ekipiom thecokpany.pl scisla uzywamy prywatnego jabbera, jak masz jakies konto jabbera to mozesz pisac olesio@thecompany.pl​ to Cie dodam do autoryzacji, zawsze mozesz tez poszukac datmowych albo zalozyc na aqq.eu 4:35
Użytkownik próbuje wysłać wiadomość, która zawiera niebezpieczny kod! Jeśli tak nie jest, prosimy o kontakt z działem wsparcia: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

wyslij mi jak mozesz na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. bo z tym GG to jakas masakra.... nie mam jabbera jakby co

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 10 months ago #111675 by cinek

@Spankin: ja Tobie odpisałem na GG....


hmm nic nie dostałem :) dzisiaj wieczorem obadam sprawe i dam znac co i jak

rui wstrzymajmy sie do wieczora, dam znac czy mozna przeniesc 3a na ss.pl

To konto, które aktualnie jest na biznes-host nie będzie przedłużone, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, olesio może udzielić dokładnych informacji.
Jeśli nie wypali z tym mydevil (nie wiem co tam się pozmieniało, ale kiedyś nie dało się uruchomić na tym kaillery), ruichi zgodził się jakby co na siebie założyć nowe konto na biznes-host.


Mam pytanie do graczy, czy jeśli zostanie wyłączny serwer 3a na jakiś czas uniemożliwi to komuś grę w swos-a?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 10 months ago #111684 by olesio
Cinek: dla ścisłości mydevil.net to konta głownie pod korzystanie z IRC a, Torrentów i EKG, nie można tam uruchomić własnego serwera poza tym co jest tam dostępne i opisane na ich stronie. A Spankim ma później spróbować uruchomić serwer kaillery na innym serwerze, na którym stoi sensiblesoccer.pl, ale póki co nie odpisał mi jeszcze jak poszło.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 10 months ago #111690 by Spankin
olesio: nic nie dostałem bo GG zablokowało pewnie 3/4 Twojej wiadomości twierdząc, że to szkodliwy kod... (patrz 2 posty wyżej), wyślij mi proszę jeszcze raz na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. :)

dzięki!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 10 months ago #111697 by ruichi

Cinek: dla ścisłości mydevil.net to konta głownie pod korzystanie z IRC a, Torrentów i EKG, nie można tam uruchomić własnego serwera poza tym co jest tam dostępne i opisane na ich stronie. A Spankim ma później spróbować uruchomić serwer kaillery na innym serwerze, na którym stoi sensiblesoccer.pl, ale póki co nie odpisał mi jeszcze jak poszło.

@Spankin: ja Tobie odpisałem na GG....


hmm nic nie dostałem :) dzisiaj wieczorem obadam sprawe i dam znac co i jak

rui wstrzymajmy sie do wieczora, dam znac czy mozna przeniesc 3a na ss.pl

To konto, które aktualnie jest na biznes-host nie będzie przedłużone, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, olesio może udzielić dokładnych informacji.
Jeśli nie wypali z tym mydevil (nie wiem co tam się pozmieniało, ale kiedyś nie dało się uruchomić na tym kaillery), ruichi zgodził się jakby co na siebie założyć nowe konto na biznes-host.


Mam pytanie do graczy, czy jeśli zostanie wyłączny serwer 3a na jakiś czas uniemożliwi to komuś grę w swos-a?


pierwsze słyszę, że się na coś zgadzałem ;) raczej bym się tego wszystkiego z chęcią pozbył, o czym pisałem wcześniej :P


@Spankin

Weź AQQ. Odkąd się przesiadłem z GG na AQQ to o niebo lepiej :P i nie ma durnych reklam itp

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.487 seconds
Powered by Kunena Forum